Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dziennik Sobiły, plan treningowy "Weteran"

Sobiło weteran skazany na trening kalistenika wyzwanie trening cele treningowe rutyna

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
TearsInMyMind

TearsInMyMind

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów

Witam Was. Chciałbym Wam przedstawić plan treningowy, którym będę się posługiwać, zapewne przez najbliższy, oby długi, czas. Jest to plan treningowy z książki Paula Wade'a pt. "Weteran". Postanowiłem troszkę jednak dodać serii (z 3 na 5) oraz założyłem sobie za zadanie robić w każdej serii ilość powtórzeń z danego progu przejścia, a jeśli nie będzie takiej możliwości, w każdej serii robić maksymalną ilość powtórzeń, którą jestem w stanie wykonać danego dnia. Nie wiem, czy jest to dobry pomysł, ale człowiek uczy się na błędach. Treningi będę aktualizował co tydzień, najprawdopodobniej w niedzielę i zacznę od przyszłego tygodnia.

Krótko o mnie:
Wiek: 16 lat

Wzrost: 173cm
Waga: 65 kg

Staż treningowy, z którym zaczynam: Cóż na początku był to program 100 pompek, lecz były One robione szybkościowo, gdzie swoją "karierę" postanowiłem zmienić z wynikiem ok. 50 pompek szybkim tempem. Następnie robiłem A6W przez okres 3 tygodni, jednak od tych ćwiczeń zaczynał mnie pobolewać kręgosłup. W tamtym momencie odstąpiłem ćwiczeniom na około miesiąca czasu i zabrałem się za plan treningowy "Dobre Sprawowanie" i tak utrwalam się do dziś, jednak stwierdziłem, że nie mogę w chwili obecnej wytrzymać dnia bez treningu i narodził się pomysł zmiany planu oraz utrwalania tego właśnie na tym forum.

 

W tej chwili jestem na poziomie:
Pompki - krok 3

Pompki w staniu na rękach - krok 3

Podciąganie - krok 2

Wznosy nóg - krok 3

Przysiad - krok 3

Mostek - krok 3

 

Jeśli w 4 tygodniu danego kroku udaje mi się wykonać próg przejścia, przechodzę do kolejnego kroku. Jeśli mi się to nie udaje, przeznaczam kolejne 4 tygodnie na dany krok. Myślę, że jest to dobry sposób.

 

Każdego ranka oraz przed i po ćwiczeniach robię sobie lekką rozgrzewkę. Co wtorki dodatkowo z samego rana mam pół godziny intensywnego basenu (zajęcia szkolne, profil mundurowy).

 

Myślę, że pozostanę tu z Wami na dłużej, pozdrawiam :)

 

Na zakończenie dodaję jeszcze obraz z moim planem treningowym:
1.jpg?screen


  • 0

________________________________________

"Nothing is true, everything is permitted."

 


#2
TearsInMyMind

TearsInMyMind

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów

Dzisiejszy tydzień niepełny, ponieważ nie zapisywałem swoich wyników z pompek oraz przysiadów i nie chciałbym Was okłamać.

Także: 

 

Zapisów tydzień nr. 1 ; Łącznie trenuję od: 11 tygodni.

 

Podciąganie - krok 2 - (seria/ilość powtórzeń): 1/20 ; 2/10 ; 3/8 ; 4/5 ; 5/5

Przysiad - krok 3 - (seria/ilość powtórzeń): brak zapisanych wyników z tego tygodnia

Pompki - krok 3 - (seria/ilość powtórzeń): brak zapisanych wyników z tego tygodnia

Wznosy nóg - krok 3 - (seria/ilość powtórzeń): 1/30 ; 2/30 ; 3/30 ; 4/30 ; 5/17

Pompki w staniu na rękach - krok 3 - (seria/ilość powtórzeń): 1/40s ; 2/30s ; 3/30s ; 4/27s ; 5/23s
Mostek - krok 3 - (seria/ilość powtórzeń): 1/25 ; 2/20 ; 3/20 ; 4/16 ; 5/16

 

Na dziś to koniec moich zapisów, pozdrawiam :)


  • 1

________________________________________

"Nothing is true, everything is permitted."

 


#3
TearsInMyMind

TearsInMyMind

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów

Dzisiejszy tydzień poszedł całkiem dobrze. Mija kolejny miesiąc, a więc staram się wszędzie jeszcze bardziej, by dojść do progu przejścia.

 

Zapisów tydzień nr. 2 ; Łącznie trenuję od: 12 tygodni.

 

Podciąganie - krok 2 - (seria/ilość powtórzeń): 1/19 ; 2/9 ; 3/8 ; 4/8 ; 5/6

Przysiad - krok 3 - (seria/ilość powtórzeń): 1/30 ; 2/30 ; 3/30 ; 4/30 ; 5/30

Pompki - krok 3 - (seria/ilość powtórzeń): 1/30 ; 2/30 ; 3/30 ; 4/22 ; 5/23

Wznosy nóg - krok 3 - (seria/ilość powtórzeń): 1/30 ; 2/30 ; 3/30 ; 4/30 ; 5/30

Pompki w staniu na rękach - krok 3 - (seria/ilość powtórzeń): 1/47s ; 2/36s ; 3/34s ; 4/29s ; 5/25s
Mostek - krok 3 - (seria/ilość powtórzeń): 1/30 ; 2/24 ; 3/22 ; 4/21 ; 5/21

 

Jak widać, "awansuję" w przysiadach, pompkach oraz wznosach nóg. 

Powoli zaczynam się zastanawiać nad dodaniem jakichś ćwiczeń kalistenicznych do swojego planu treningowego, ale nad tym pomyślę chyba dopiero, gdy zacznę osiągać kroki 5/6. Nie spieszę się, przede mną jeszcze dużo czasu.

 

Na ten tydzień to wszystko. Dzisiaj wieczorem poza rozgrzewką dorzucę chyba jeszcze rozciąganie się. Pozdrawiam i życzę Wam przyszłych sukcesów ;)


  • 0

________________________________________

"Nothing is true, everything is permitted."

 


#4
TearsInMyMind

TearsInMyMind

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów

Dzisiejszy tydzień poszedł całkiem dobrze. Mija kolejny miesiąc, a więc staram się wszędzie jeszcze bardziej, by dojść do progu przejścia.

 

Zapisów tydzień nr. 3Łącznie trenuję od: 13 tygodni ; Progi przejścia za: 3 tygodnie

 

Podciąganie - krok 2 - (seria/ilość powtórzeń): 1/19 ; 2/10 ; 3/9 ; 4/8 ; 5/7

Przysiad - krok 4 - (seria/ilość powtórzeń): 1/50 ; 2/50 ; 3/50 ; 4/50 ; 5/50

Pompki - krok 4 - (seria/ilość powtórzeń): 1/25 ; 2/25 ; 3/22 ; 4/19 ; 5/16

Wznosy nóg - krok 4 - (seria/ilość powtórzeń): 1/15 ; 2/15 ; 3/15 ; 4/14 ; 5/10

Pompki w staniu na rękach - krok 3 - (seria/ilość powtórzeń): 1/54s ; 2/43s ; 3/37s ; 4/37s ; 5/30s
Mostek - krok 3 - (seria/ilość powtórzeń): 1/30 ; 2/27 ; 3/25 ; 4/25 ; 5/25

 

Dodatkowo, podciąganie... Podciągam się na placu zabaw na "barierce", która jest usytuowana dosyć nisko. Poniżej bioder. Gdy się cały opuszczę zostaje mi 3-5 cm do ziemi, więc jest troszkę za nisko. Jednak nie mam gdzie tego poprawić, więc pozostaję dalej przy tej wysokości powoli idąc do przodu. 

Mam takze pytanie dotyczące wznosów nóg. Czy w kroku 4 mogę podczas uniesienia nóg lekko się chwiać do przodu oraz tyłu?

 

To wszystko na ten tydzień. Pozdrawiam :)


  • 0

________________________________________

"Nothing is true, everything is permitted."

 


#5
TearsInMyMind

TearsInMyMind

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów

Dzisiejszy tydzień poszedł całkiem dobrze. Mija kolejny miesiąc, a więc staram się wszędzie jeszcze bardziej, by dojść do progu przejścia.

 

Zapisów tydzień nr. 4 ; Łącznie trenuję od: 14 tygodni ; Progi przejścia za: 2 tygodnie

 

Podciąganie - krok 2 - (seria/ilość powtórzeń): 1/19 ; 2/10 ; 3/9 ; 4/9 ; 5/8

Przysiad - krok 4 - (seria/ilość powtórzeń): 1/50 ; 2/50 ; 3/50 ; 4/50 ; 5/50

Pompki - krok 4 - (seria/ilość powtórzeń): 1/25 ; 2/25 ; 3/25 ; 4/20 ; 5/19

Wznosy nóg - krok 4 - (seria/ilość powtórzeń): 1/15 ; 2/15 ; 3/15 ; 4/15 ; 5/14

Pompki w staniu na rękach - krok 3 - (seria/ilość powtórzeń): 1/54s ; 2/45s ; 3/44s ; 4/42s ; 5/35s
Mostek - krok 3 - (seria/ilość powtórzeń): 1/30 ; 2/30 ; 3/30 ; 4/30 ; 5/30

 
Idzie mi coraz lepiej. Wczoraj jeszcze dodatkowo do mostku zrobiłem 3 serie max podciągania się, wypadłem bardzo słabo, bo wyglądało to w powtórzeniach 8/6/4 (kiedyś 12/10/8). Chciałbym ukończyć już krok 2 podciągania i lecieć dalej, ponieważ bardzo ciężko mi to idzie, a progress znikomy. Możecie coś na ten krok poradzić? Podciągam się z drążkiem poniżej bioder (tak z 10-15 cm powyżej kolan).
 
Na ten tydzień to wszystko, pozdrawiam :)

  • 0

________________________________________

"Nothing is true, everything is permitted."

 


#6
TearsInMyMind

TearsInMyMind

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów

Miło się dzisiaj zaskoczyłem, gdy po podwyższeniu "drążka" (znalezieniu) na wysokość bioder uzyskałem dużo lepszy wynik, niż z drążkiem o 10-15 cm niżej. Myślę, że w przyszłym tygodniu przejdę krok 2 podciągania się!


  • 0

________________________________________

"Nothing is true, everything is permitted."

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Sobiło, weteran, skazany na trening, kalistenika, wyzwanie, trening, cele treningowe, rutyna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych