Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Początki MMA - sztywność/trening/rozciąganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
wolves2

wolves2

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów

Witam ; )

 

Od około tygodnia trenuję MMA..głównie na razie skupiamy się na parterze i tutaj nasuwa się moje pytanie w jaki sposób poprawić "gibkość" bioder/kolan aby móc się mocniej skręcić do dźwigni etc nie wiem czy to kwestia wprawy czy ja zbyt sztywny jestem. Proszę o ewentualnie ćwiczenia itp.

 

Mam zamiar również w 2x w tyg trenować w domu. Myślę o wykonaniu kilku stacji + na koniec treningu rozciąganie całego ciała.

1.pompki

2.wskoki na podwyższenie

3.podciągnięcia

4.brzuszki

5.grzbiet

6.kark

7.przysiady

8.stanie na rękach

9."bareczki"

10."wejścia w nogi"

Każda stacja po 30 sec, 2/3 takie obwody. Wszystkie ćwiczenia wykonywane dynamicznie. Zależy mi na poprawie dynamiki np. przy wejściach w nogi itp.

 

Co do rozciągania 

http://www.youtube.c...h?v=CYZmod9MOXw

 

Mam zamiar wykonywać te ćwiczenia + 2 dodatkowo na nogi.

 

Proszę informacje/korekty z góry dziękuję : )


  • 0

#2
konto zlikwidowane

konto zlikwidowane

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów
Z czasem jak będziesz trenował poprawisz tą gibkość ale możesz też dodać ćwiczenia z rozciągania odprężonego. Robisz błąd robiąc obwód. Kondycje i wytrzymałość wyrobisz na treningu mma. Jeżeli chcesz dynamicznie wchodzić w nogi to przysiady na 1 nodze rwanie i podrzut wszystko do 5 powt bo wtedy porządnie budujesz siłe eksplozywną. Fighter wręcz powinien trenować na dużych ciężarach/ciężkie ćwiczenia kalisteniczne. Wzmocnisz wtedy stawy i będzie komuś trudniej założyć tobie dźwignie.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych