Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

waga tyłem/back lever


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
wattie

wattie

    Amator

  • Użytkownik
  • 201 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Mam pytanie o back lever, a mianowicie o ułożenie dłoni na drążku w czasie ćwiczenia.

Na wielu tutorialach dłonie trzymane są palcami w stronę stóp (łapanie drążka podchwytem i przejście do inverted hang ->back lever). Takie trzymanie się drążka powoduje u mnie ból w łokciach - coś jak dźwignia na łokieć w grapplingu, czy zamiast tego źle będzie trzymać dłonie nachwytem (w pozycji back lever palce będą w stronę głowy) w taki sposób jak w tutorialu Barstarzz na Youtube? I w miare postępu zmienić chwyt na poprawny technicznie.


  • 0

#2
Papryk

Papryk

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 69 postów
  • LokalizacjaZąbkowice Śląskie

Ja robiąc back levera robie to nachwytem, podchwyt sprawia cholerny ból. 
Łap się takim sposobem, żebyś nie odczuwał bólu, to ma być przyjemność a nie katorga.


  • 0

#3
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów

jeżeli chcesz się bawić w dalsze progresje (np iron cross) to podchwyt ci pomoże bo wzmocni tkankę łączną w łokciu i wzmocni biceps. Możesz poćwiczyć niższe progresje BL z takim chwytem i powoli wzmacniać tkankę w łokciach, aż dojdziesz do pełnego BL bez dolegliwości bólowych.


  • 2

but hey, it's just an advice, do what ever the f**k you want to do

http://gimnastycy.pl/forum/

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych