Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Zef Zakaveli

Zef Zakaveli wywiad

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
 

Wywiad z Zef'em - członkiem grupy Bar Barians

 

 

 

Dla wielu jesteś numerem jeden jeśli chodzi o ludzi ze świata Street Workout. Jak zmieniło się twoje życie na skutek popularności w Stanach i Europie?

 

Po pierwsze, dzięki za słowa uznania i podziękowania dla ludzi z Chorwacji za wsparcie dla mnie i moich przyjaciół. Moje życie bardzo się zmieniało. Wcześniej nie ćwiczyłem tak ciężko, teraz, kiedy dla wielu osób stałem się inspiracją i źródłem motywacji, nie mam innego wyboru jak tylko przeć do przodu i osiągać coraz to lepsze wynik.

 

Jak długo ćwiczysz z wykorzystaniem masy własnego ciała? Ćwiczyłeś coś wcześniej?

 

Jeśli chodzi o sport, grałem w kosza. Było tam sporo rywalizacji, bardzo to lubiłem. Przestałem grać kiedy mój najlepszy kumpel przeprowadził się do innego miasta. Jednocześnie straciłem serce do gry i najlepszego rywala. Miałem wrażenie, że niczego nowego już w koszykówce nie osiągnę.

Kalistenika zawsze była częścią mojego życia. W kuchni mojej matki nadal wisi mój stary drążek. Ciężko powiedzieć kiedy dokładnie zacząłem ćwiczyć. Łatwiej określić kiedy dołączyłem do Bar-Barians (1998 rok).

 

Krążą różne historie na temat początków współczesnego, ekstremalnego, wykorzystania treningu z masą ciała. Jakie jest twoje zdanie na ten temat?

 

Nie ma nikogo kto potrafiłby wskazać na osobę, która by to wszystko zapoczątkowała. Możemy mówić jedynie o osobach, które zainspirowały i w jakiś sposób wpłynęły na innych. Jeśli o mnie chodzi wszystko zaczęło się kiedy po raz pierwszy zobaczyłem człowieka podciągającego się powyżej drążka. To wystarczyło żebym zrozumiał, że nie muszę na każdym treningu wykonywać jedynie konwencjonalnych podciągnięć.

 

Jesteś współzałożycielem ekipy Bar Barians. Możesz nam opowiedzieć o waszych początkach, kiedy jeszcze nikt was nie znał, nie wiedział na co was stać. Co musieliście zrobić żeby zdobyć rozgłos?

 

Nigdy nie zależało nam na rozgłosie. Jestem raczej samotnikiem, nie czuję się dobrze będąc w centrum uwagi. Zawsze natomiast byłem przekonany, że ten sposób treningu będzie się z czasem rozwijał i zwracał na siebie coraz większą uwagę. Pierwsze video jakie kiedykolwiek wrzuciłem wciąż jeszcze jest na moim koncie YouTube. To najstarszy film prezentujący ekstremalny trening z wykorzystaniem masy własnego ciała na YT. Nagrałem go korzystając z mojego telefonu komórkowego na wakacjach w Miami. Po opublikowaniu video zaczęły spływać komentarze. Cała reszta to już historia.

 

Jak wygląda twoja rutyna treningowa i dieta?

 

Zasada treningowa Zefa: nigdy nie ma rutyny. Trening powinien być zabawą. Najlepszą drogą do uzyskania progresu jest robienie za każdym razem czegoś innego. Twoje życie zmienia się każdego dnia. Dlaczego więc miałbyś nie zmieniać co dzień swojego treningu? Ćwiczę kiedy mogę. Z dnia na dzień jestem coraz bardziej zajęty. Nie jestem w stanie utrzymać stałego harmonogramu treningu. Nie chciałbym żeby ćwiczenia przestały mi sprawiać radość. Jeśli chodzi o dietę to temat na zupełnie odrębny artykuł. Codziennie uczę się nowych rzeczy i patrzę jak mój organizm reaguje na poszczególne produkty.

Najprościej mówiąc, jem to, na co mam ochotę, ale mam wiele wybranych produktów, które w różny sposób wpływają na moje ćwiczenia. Przepraszam, że nie rozwinę tego tematu, ale nie jest łatwo to wytłumaczyć.

 

Co jest dla ciebie większym wyzwaniem? Zgranie pracy, treningów, obowiązków związanych z Bar Barians i

życiem prywatnym czy robienie front lever pull ups?

 

Front lever one arm pull ups jest dużo łatwiejszy niż uporanie się z moimi codziennymi zajęciami.

 

90% osób zainteresowanych Street Workout czerpie inspirację z filmików Zefa. Skąd inspirację czerpie Zef?

 

Czerpię inspirację z zainspirowanych. To jest to co nazywam lustrem motywacji. Uwielbiam oglądać filmy ludzi, którzy widzieli moje video, po obejrzeniu którego mogą zrobić coś, z czym wcześniej sobie nie radzili. To właśnie sprawia, że kocham to, co robię. Chcę inspirować tych, którzy inspirują.

 

Jakie są twoje dalsze plany na przyszłość? Jakie są plany Bar Barians?

 

Dotrzeć do innych, nie ograniczać się jedynie do Internetu. To był wielki rok. Nie mogę zbyt wiele powiedzieć, ale mamy zamiar wznieść Bar Barinas na jeszcze wyższy poziom.

 

Chciałbyś coś przekazać tym wszystkim młodym sportowcom z Chorwacji, którzy postanowili poświęcić się Street Workout?

 

Chcę powiedzieć wszystkim, młodym i starym, żeby nie myśleli, że istnieje jakiś prosty sposób na osiągnięcie swoich marzeń. Musicie oprzeć się na mocnym fundamencie i zacząć powoli od samego początku. Nie każdy osiąga progres w ten sam sposób i w tym samym czasie. Musicie sami zdecydować, co jest dla was najlepsze. Nigdy nie porównujcie się z innymi, bo oni mają coś, czego wy nie macie. Nie wiecie jak do tego doszli.

Ja nie doszedłem do swoich dzisiejszych umiejętności w ciągu kilku dni, trenowałem całe dziesięciolecia. Nie miałem żadnego Zakaveliego, który by mnie motywował i pokazywał, jak się powinno używać drążka. Korzystajcie z doświadczeń wszystkich zapaleńców Street Workout i uczcie się na podstawie ich osiągnięć i wyciągajcie wnioski z ich błędów, robiąc to będziecie nie do zatrzymania.

Oryginał: http://www.madbarz.com/interviews/197-interview-zef-by-sw.html

 

 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Zef Zakaveli, wywiad

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych