Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Od 0 do ... - InDeadBody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1
InDeadBody

InDeadBody

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Dołączona grafika


Tak więc... Zaczynam swój dziennik treningowy, w nadziei na to, że mnie wesprzecie...

Tak więc, jak pewnie mogliście się dowiedzieć z pierwszego tematu które założyłem na forum, jestem totalnym beztalenciem i 0 odnośnie siły i sprawności fizycznej. Postanowiłem to zmienić wraz z ograniczonym czasem. Przy czym poprzez ograniczony czas mam na myśli:
Pon-Pt Pobudka 5:30 i szykowanie się do wyjścia. W domu dopiero ok. 20~21. Ćwiczenia więc będą raczej na wieczór po odpoczynku po szkole/pracy.



Trochę jakiś ogólnych danych o mnie:
Wiek: 19 lat
Wzrost: 180 cm
Waga: 75 kg


Jeżeli chcecie jakieś dodatkowe miary piszcie... ale ogólnie jak coś to wyobraźcie sobie dziecko z Etiopii z wystającym lekko brzuszkiem... tak to właśnie ja.

Trening rozpocznę, według tego planu: http://kalistenikapo...eningowy-I2.pdf
Plan ten zmodyfikowałem w ten sposób, że ćwiczę Pon-Pt (bez soboty bo nie mam drążka) i ćwiczenia zdublowałem i przesunąłem o dzień wcześniej.

Poniedziałek: Pompki, Brzuszki
Wtorek: Brzuszki, Przysiady
Środa: Przysiady, Pompki w staniu na rękach
Czwartek: Pompki w staniu na rękach, Mostek
Piątek: Mostek, Pompki
Sob i Nd: Wolne

Liczę na wasze rady i podpowiedzi.



Poniedziałek 08.04.2013
3x5 - Pompki
3x10 - Brzuszki


  • 0

idbbannerlynk.pngidbbanner.png


#2
drZation

drZation

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
Zrezygnował bym z brzuszków i zamiast tego proponuję wznosy nóg na krześle - szkoda kręgosłupa.
Więcej poczucia własnej wartości! :) Życzę wytrwałości i samozaparcia bo to przyda Ci się najbardziej!
Przy wadze 75kg i i 180cm wzrostu na pewno nie wyglądasz jak dziecko z Etiopii gdyż sam mam 179 i ważę jakieś 10kg mniej więc to chyba mi jest bliżej do tego określenia. Pozdrawiam!
  • 0

#3
InDeadBody

InDeadBody

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Zrezygnował bym z brzuszków i zamiast tego proponuję wznosy nóg na krześle - szkoda kręgosłupa.

Dzięki za podpowiedź. W sumie pewnie pomoże, bo dużo jestem w pozycji siedzącej (praca przed komputerem) i wystarczająco nadwyrężam kręgosłup.

Przy wadze 75kg i i 180cm wzrostu na pewno nie wyglądasz jak dziecko z Etiopii gdyż sam mam 179 i ważę jakieś 10kg mniej więc to chyba mi jest bliżej do tego określenia.

To ja jestem taki grubsze dziecko z Etiopii, w takim wypadku...

Taki pomysł mi wpadł do głowy ale nie dam sobie ręki uciąć, czy wyjdzie. Co weekend będę sprawdzał ile max będę mógł zrobić tych podstawowych ćwiczeń w jednej serii bez przerwy abyście mogli określić mój poziom. Co wy na to?
  • 0

idbbannerlynk.pngidbbanner.png


#4
WhySoSad

WhySoSad

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 75 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski

Taki pomysł mi wpadł do głowy ale nie dam sobie ręki uciąć, czy wyjdzie. Co weekend będę sprawdzał ile max będę mógł zrobić tych podstawowych ćwiczeń w jednej serii bez przerwy abyście mogli określić mój poziom. Co wy na to?

Wydaje mi się, że przy ćwiczeniu 6 dni w tygodniu, dobrze by było zrobić sobie ten jeden dzień wolnego w niedzielę. Po pierwsze, mięśnie potrzebują odpoczynku. Po drugie, nie przesadzaj od razu. Dobrze jeśli nawet masz lekki niedosyt po treningu. Wtedy z jeszcze większym zapałem będziesz podchodził do kolejnego, a wręcz będziesz na niego czekał ;)
A co do oceny Twojego poziomu to wystarczy żebyś ćwiczył i nadążał za planem. Ważniejszy moim zdaniem jest progres, a nie poziom na starcie :)

Wytrwałości życzę!
  • 0

"First we form habits. Then they form us. "

~ Jim Rohn

 

Fitness is not about being better than someone else... It's about being better than you used to be!


#5
InDeadBody

InDeadBody

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Wydaje mi się, że przy ćwiczeniu 6 dni w tygodniu, dobrze by było zrobić sobie ten jeden dzień wolnego w niedzielę. Po pierwsze, mięśnie potrzebują odpoczynku. Po drugie, nie przesadzaj od razu. Dobrze jeśli nawet masz lekki niedosyt po treningu. Wtedy z jeszcze większym zapałem będziesz podchodził do kolejnego, a wręcz będziesz na niego czekał ;)
A co do oceny Twojego poziomu to wystarczy żebyś ćwiczył i nadążał za planem. Ważniejszy moim zdaniem jest progres, a nie poziom na starcie :)

Wytrwałości życzę!

Na pewno odpoczynek będzie... Sob/Nd mam wolne (ze względu na brak drążka), więc tak planowałem sobie od czasu w któryś z tych dni zrobić taki test możliwości. A plan będę starał się wykonywać na zasadzie, że jeżeli dzisiaj nie mogę wykonam jutro, ale jeżeli mogę więcej będę miał później z głowy (mój plan to pierwszy plan stąd http://kalistenikapo...tenika/trening/ )... mimo, że znam swoją wytrwałość i powinienem dokładnie trzymać się planu przez 2 tygodnie spróbuję to tak się trzymać. Jeżeli wyjdzie to trzymam tak dalej, jeżeli nie zacznę się dokładnie trzymać planu.
  • 0

idbbannerlynk.pngidbbanner.png


#6
MoZzi

MoZzi

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 207 postów
Robiąc brzuszki i pompki ćwiczysz hmm 3? partie mięśni a co z resztą ?? nogi są też bardzo ważne bo podtrzymują resztę ;p
A co do tego planu co wkleiłeś link to mi nie działa..;<
  • 0

#7
InDeadBody

InDeadBody

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Robiąc brzuszki i pompki ćwiczysz hmm 3? partie mięśni a co z resztą ?? nogi są też bardzo ważne bo podtrzymują resztę ;p
A co do tego planu co wkleiłeś link to mi nie działa..;<

Moment wolnego czasu w pracy. To tylko ćwiczyłem pierwszego dnia... a link teraz powinien działać (przy czym co najśmieszniejsze to jest link z tego portalu...). Co do nóg zgodzę się... każda partia mięśniowa jest ważna, jednak jako początkujący według planu ograniczę się do przysiadów które mam w środę. Dzisiaj ciut wcześniej w domu będę i myślę, że wykonam również dodatkowo oprócz brzuszków właśnie przysiady według planu gdybym miał wrócić jutro później.

Zauważyłem, też że wykonujecie ćwiczenie o nazwie Kruk. Ja umiem coś co to przypomina to ćwiczenia, ale nie wiem jak się nazywa... Zrobię potem zdjęcie i pokażę.
  • 0

idbbannerlynk.pngidbbanner.png


#8
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa
Ja jestem wyższy - 185 cm - a lżejszy - teraz 73 kg - więc nie przesadzaj i jazda do przodu !!! :D
  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#9
InDeadBody

InDeadBody

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów
Oto mój magiczny kruk...
Dołączona grafika



Wtorek - 09.04.2013
5 - Wznosów nóg opierając się o krzesła
(tak słabo szły, że nawet nie wiem czy poprawne)
2x10 - Przysiady
3x10 - Brzuszki


  • 0

idbbannerlynk.pngidbbanner.png


#10
InDeadBody

InDeadBody

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Środa - 10.04.2013
2x10 - Przysiady
3x1 - Pompka w staniu na rękach
(które mógłbym raczej nazwać pół pompkami, tylko w ostatniej serii całkiem przyzwoita mi wyszła)


  • 0

idbbannerlynk.pngidbbanner.png


#11
InDeadBody

InDeadBody

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Czwartek - 11.04.2013
3x1 - Pompka w staniu na rękach
3x3 - Mostki


  • 0

idbbannerlynk.pngidbbanner.png


#12
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No brawo! ;) Fajnie jakbyś wyprostował nogi.. ;) To jest pozycja z jogi chyba ;) Pająk czy jak. ;) Widać rozciągnięcie.
  • 0

#13
InDeadBody

InDeadBody

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

No brawo! ;) Fajnie jakbyś wyprostował nogi.. ;) To jest pozycja z jogi chyba ;) Pająk czy jak. ;) Widać rozciągnięcie.


Jak już mówiłem na sb. Może trochę rozciągnięty jestem ale siły we mnie nie ma :P. A to to umiałem i może jak byłem mały wyczaiłem z telewizji, ale nazwy tego nie znam. Przy czym gdybym miał wyprostować nogi musiał bym również wyprostować ręce na co jestem zbyt słaby by utrzymać taki ciężar. Bo najważniejszą sprawą jak się próbuje zrobić tę pozycję... to wszyscy którzy próbują ją uzyskać starają się na prostych rękach, gdzie mi się wydaje, że potrzeba by było do tego bardzo dużo siły, której jak znów mówię nie mam.

Piątek - 12.04.2013
3x3 - Mostki
3x10 - Pompki (+5 na serię :D mały sukces jest :) )


  • 0

idbbannerlynk.pngidbbanner.png


#14
InDeadBody

InDeadBody

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów
1 Tydzień z Kalisteniką
Album: Od 0 do ...
3 grafiki
0 Komentarze

Tak więc fotka w niedziele po tygodniu z Kalisteniką. Jak w galerii zdjęcie robione pralką, ale jest :P


  • 0

idbbannerlynk.pngidbbanner.png


#15
InDeadBody

InDeadBody

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Sobota,Niedziela 13-14.04.2013

Wolne

Poniedziałek 15.04.2013
3x10 - Pompki
3x20 - Brzuszki


  • 0

idbbannerlynk.pngidbbanner.png


#16
InDeadBody

InDeadBody

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Wtorek 16.04.2013
3x20 - Brzuszki

 

Waga:72,4kg(-2,6kg)


  • 0

idbbannerlynk.pngidbbanner.png


#17
InDeadBody

InDeadBody

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Środa 17.04.2013
4x20 - Przysiady (Zrobiłem 2 serie za wczoraj)

Odpuściłem sobie pompki w staniu na rękach. Nadrobię w weekend.


  • 0

idbbannerlynk.pngidbbanner.png


#18
InDeadBody

InDeadBody

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Czwartek 18.04.2013
3x6 - Mostki

Kolejny brak pompek w staniu. Zrobiłem niby 2 ale no nie były jakieś perfekcyjne. Postaram się nadrobić w weekend


  • 0

idbbannerlynk.pngidbbanner.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych