Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Selekcja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Ciekawi mnie czy ktoś z Was zetknął się z tą imprezą a może brał udział?
http://combat56.pl/e...a/selekcja-2013
  • 0

#2
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Nie, ale znam osobiście organizatora Arka Kupsa i uczestniczyłem w wielu organizowanych przez niego stażach combat56.
  • 0

#3
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
Ponad rok temu przyjąłem sobie za cel wystartowanie w selekcji i nawet zaczynałem się do niej trochę przygotowywać, ale później miałem przerwa w treningach i jakoś to wszystko spaliło na panewce. Jednak mam nadzieje, że w przyszłości uda mi się wystartować, na razie jestem za cienki w uszach :)
  • 0

#4
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Kupsa poznałem gdy byłem u niego jako siedemnastolatek na obozie militarno-survivalowym pod egidą Centrum Szkolenia Grup Specjalnych COMBAT, nawet mam dyplom z ocenami z ukończenia szkolenia. Wtedy był jeszcze w stopniu kapitana a Selekcja dopiero pewnie w jego marzeniach sennych. Potem parę lat później w 2002 roku kumpel mnie zagadnął czy słyszałem o Selekcji Żołnierza Polskiego i mieliśmy razem jechać ale on się wycofał, ja pojechałem. Niestety założyłem błędnie, że skoro to impreza pod egidą komandosów to muszę mieć ubiór wojskowy a głównie mam na myśli buty. Wszystko na co było mnie stać wtedy to 'Desanty' no i to był mój gwóźdź do Selekcyjnej trumny. Buty tak wyciorały mi stopy, że w nocnym marszu nieco zamarudziłem i po kolejnym okrążeniu lotniska główna grupa skręciła w bok a ja z jeszcze kilkoma numerami poszedłem po pętli no i na tym się skończyło. Teraz po 11 latach znowu przyszła mnie ochota, żeby wystartować.
Co do charakterystyki tej imprezy to owszem wydolność i sprawność są bardzo potrzebne ale najważniejsze wg mnie jest psychika a to ciężko wytrenować. Licząc całość praktycznie 6 dni bez snu, może kilka godzin, non stop jazda na minimalnych wojskowych racjach żywieniowych.
  • 0

#5
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Miałem zajęcia z gościem który wygrał jedną z edycji...chłop ze stali :)
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Revo, widzę, że masz niezłą przeszłość i ambitne plany. Daj znać jak pojedziesz będziemy trzymać za Ciebie kciuki:)
  • 0

#7
Azot

Azot

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 291 postów
  • LokalizacjaWrocław
Revo, ja się kiedyś wybierałem, jakieś 2 lata temu, lecz nic z tego nie wyszło..
Może w tym roku? :]
  • 0

#8
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów

Revo, widzę, że masz niezłą przeszłość i ambitne plany. Daj znać jak pojedziesz będziemy trzymać za Ciebie kciuki:)

 

"niezłą przeszłość" hehhe jak to zabrzmiało, wiesz Zahirku ja po prostu lubię się czasem trochę powygłupiać i tyle

 

zobaczymy jak to będzie, w tym roku, Selekcja jest na koniec czerwca więc kiepsko z czasem żeby się należycie ogarnąć


  • 0

#9
mindfuck_da_one

mindfuck_da_one

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 90 postów
  • LokalizacjaToruń

Ja za rok może spróbuję, zobaczymy.


  • 0

"[...] Bo w ogniu próbuje się złoto, a ludzi miłych Bogu - w piecu poniżenia"

 

 


#10
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów

Ja za rok może spróbuję, zobaczymy.

 

Pytanie czy za rok jeszcze odbędzie się Selekcja bo już w tym roku miało nie być ale jakoś fani wyprosili majora żeby nie odpuszczał.


  • 0

#11
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica

Właśnie zaczęły się zapisy.


  • 0

#12
Bart

Bart

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Jest również mniej komercyjna wersja, która odbywa się na terenie bieszczad i jest to bardziej zbliżona impreza do selekcji JS. Przygotowanie sprzętowe jest równie ważne co fizyczne. Revo faktycznie desanty to fatalny pomysł, jakość i ciężar tego obuwia plus kilometry to czysty ascetyzm:D Biorąc pod uwagę, że impreza Kupsa odbywa się na nizinnym terenie buty do biegania to najlepsza opcja:)  Życzę powodzenia wszystkim którzy się wybieraja:)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych