Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

mol książkowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
mol książkowy w pozytywnym tego słowa znaczeniu :blush:

Zakładam iż czytacie jeszcze inne książki niż te o treningach, żywieniu, anatomii....

Ja mam fazy. W 2 ostatnie tygodnie wchłonęłam całą sagę o Wiedźminie Sapkowskiego. Dla mnie rewelacja :)

Z kryminałów śmiało mogę polecić Mankell'a. Zupełnie inny styl pisania ma Aleksandra Marinina-dużo szczegółów, nazwisk, zdarzeń. Trzeba się mocno skupiać :D

Jako, że kryminały zaczynają mi się śnić...a język stał się mało przyzwoity po sadze Sapkowskiego szukam czegoś innego-dla równowagi :blush:

Na "półce" czekają Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki LLosy ale jakoś mnie nie wciągają.
Macie coś do polecenia? :)
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#2
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów
Ostatni Eco :)
  • 0

#3
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
On nie jest z deka nawiedzony? Jakoś zawsze tak mi się zdawało...

Ja polecę jeszcze http://www.katarzyna....pl/ksiazki.php Babka ma dobre podejście do babskiej głupoty..że tak ujmę :)
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#4
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Ja tam czytam fantastykę ( wiedźmina czytałem "D ) i science-fiction. Ale nie byle jaki tam SF w kosmosie, bitwy itp. To taki prawdziwy, co potrafi zachwycić ")
Ogólnie dużo książek Orsona Scotta Carda czytam, kryminały itp.
  • 0

#5
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Ja bardzo lubię wszystkie pamiętniki Adriana Mole'a :P
  • 0

66668745.png


#6
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Ja polecam Carlosa Zafona. Wszystko. Ale warto zacząć od "Cień wiatru".
Ostatnio czytałem (po raz drugi) "Achaję" Ziemiańskiego, no i bardzo lubię Komudę. Jak ktoś lubi sienkiewiczowskie klimaty tylko ostrzej podane, to mu się spodoba :)

PS. A teraz czytam właśnie "Millenium" "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"

Edit: Chodziło oczywiście o "Cień wiatru" a nie o "Cień anioła" :blush:
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#7
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Michał, książki Larssona są wyborne. Czytałam je w lutym.
Kurcze zaczynam zakochiwać się w Skandynawii. Wszelakie książki czytam z mapą pod ręką. Gdyby nie ten odwieczny deszcz i mgła to bym się nie zastanawiała..

Piszcie, piszcie..bibliotekę mam pod nosem :) Dziękuję
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#8
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Co do mnie to zasadniczo czytuję wszystko co mnie w jakiś sposób zainteresuje, jednak najwięcej typowej fantastyki, głównie oczywiście Tolkien i wszystko z nim związane. Z innej beczki trochę siedzę też w komiksach chociaż do książek im daleko można chyba je tu podpiąć ;)
  • 0

#9
kronos

kronos

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 59 postów
Michał, proponuję Ci w takim razie książki Jacka Piekary, a konkretnie cykl o inkwizytorze :)
  • 1

#10
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Michał, proponuję Ci w takim razie książki Jacka Piekary, a konkretnie cykl o inkwizytorze :)


Znam znam naszego uniżonego sługę Mordimera :)
Ale przypomniał mi się jeszcze jeden tytuł - "Kiedy Bóg zasypia" R.Dębskiego.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#11
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Gra Endera - Orsona Carda ( i generalnie cała seria o Enderze i o Groszku), dla tych, którzy lubią Wiedźmina seria o Koniaszu Miroslava Zambocha, Poza tym książki Harlana Cobena - jego nr 1 to moim zdaniem Nie mów nikomu.
  • 0

#12
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Słuchał ktoś może Wiedźmina? Wykonanie Rocha Siemianowskiego i to naśladowanie Feldmarszałka... Swoją drogą ale audiobooki powinny być odrobinę tańsze :(

Mi chodzi po głowie jeszcze Nesbo ale chyba zrobię przerwę od tych klimatów. Zresztą Nesbo ma chyba z 7 części lub coś pomyliłam
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#13
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Akurat audiobooki wiedźmina są tanie, w epiku zdaje się po 19,99 widziałem :)
  • 0

#14
Ruda_Roxa

Ruda_Roxa

    Dobra Kobieta :]

  • Użytkownik
  • 125 postów
  • LokalizacjaSGL
O, jaki fajny temat! :D

W jakim klimacie chciałabyś te książki, czarny kocie?

Ja czytam mnóstwo, bo książki to moja miłość :D
Głównie są to powieści historyczne, osadzone w realiach średniowiecznych, ale także thrillery i popularnonaukowe. Czasem wrzucę na półkę coś lekkiego jak Danielle Steel :D (a tak poważnie, poryczałam się na jednej z jej książek, "Wszystko co najlepsze" :P).

Jeśli ktoś lubi powieści historyczne to polecam:
"Nieśmiertelny" Traci L. Slatton (moja absolutnie ulubiona!! Szukam czegoś podobnego i jeszcze nie trafiłam, na długo zapada w pamięć).
"Filary Ziemi" Ken Follett :D
"Imię Róży" Umberto Eco (język niezbyt łatwy, ale powieść świetna :D)
"Katedra w Barcelonie" Ildefonso Falcones
z ostatnio przeczytanych "Inkwizytor" Patricio Sturlese (najsłabsza z wymienionych, moim zdaniem).

Z fantastyki oczywiście "Pieśń Lodu i Ognia" George R. R. Martin, czyli "Gra o tron" i wszystkie dalsze tomy. Niedawno skończyłam ostatni z dotychczas wydanych w Polsce i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Uwielbiam takie grube tomiszcza :D

Urzekła mnie bardzo powieść "Hrabia Monte Christo" Aleksandra Dumas'a. Miejscami trochę się ciągną wątki, ale jest warta każdej minuty czytania :D

Jak mi się przypomni jeszcze coś, to dopiszę ;)
  • 0

STOP wishing. START doing.

Skinny girls look good in clothes. Fit girls look good naked. :D

https://www.facebook...483996105024969


#15
PJODR

PJODR

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 126 postów
Hej,

Jestem fanem fantasy więc głównie tego typu książki zaczytuję więc o nich napisze ;)

Steven Erikson
Raymond E. Feist
Czy Martin o którym już było.

Z polskich
Sapkowski
GRZĘDOWICZ - kto nie czytał temu serdecznie polecam. Wszystko co napisał jest dobre.

Lubię też książki Ani Rice - Wywiad z Wampirem i resztę - chociaż nie każda jest dobra.

Polecam też FIGHT CLUB Palahniuka.
  • 0

#16
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Wciągam Lema "Bajki robotów"

Kurcze zapomniałam przywieźć Eco :(
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#17
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów


Michał, proponuję Ci w takim razie książki Jacka Piekary, a konkretnie cykl o inkwizytorze :)


Znam znam naszego uniżonego sługę Mordimera :)
Ale przypomniał mi się jeszcze jeden tytuł - "Kiedy Bóg zasypia" R.Dębskiego.


Mordimera czytałem. Czasem wkurza mnie już jego postać, bo autor niekiedy przesadza, ale jest to bardzo dobry cykl, i rozjaśnił mi parę kwestii ")
Co do Zafona to również polecam - dobry autor. To o Aniele to chyba kiepskie prawdę mówiąc, ale to tylko zdania mojej siostry której ufam. I która zresztą dała mi 1 tom, czyli "cień wiatru" Który jest akurat fantastyczny ")
  • 0

#18
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Co do Zafona to również polecam - dobry autor. To o Aniele to chyba kiepskie prawdę mówiąc, ale to tylko zdania mojej siostry której ufam. I która zresztą dała mi 1 tom, czyli "cień wiatru" Który jest akurat fantastyczny ")

Chodziło mi oczywiście o "Cień wiatru", a nie "Cień anioła" :) Ale uważam, że "Gra anioła" też jest dobra. Najsłabsza jest chyba Marina ale też ma coś w sobie.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#19
Kalif

Kalif

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 19 postów
Może tu mi ktoś coś poleci;) Pisałem już na bodajże dwóch forach i nic:d
Ok. To tak: Potrzebuję jedną książkę o duchach. Chodzi oto, że wybrałem sobie na maturę temat Zjawy, upiory i wampiry w literaturze. Tak więc postanowiłem porównać dwa obrazy dobra i zła. W wypadku wampira wybrałem Wiedźmina (którego uwielbiam:)) i Drakulę. Jako jedną z książek o duchach wziąłem Opowieść Wigilijną... No i właśnie a zły duch? Co sądzicie, co by się nadało? Byle nie Dziady bo nie chcę się pchać w lektury które komisja będzie znać na pamięć!:D
  • 0

#20
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów

Gra Endera - Orsona Carda ( i generalnie cała seria o Enderze i o Groszku), dla tych, którzy lubią Wiedźmina seria o Koniaszu Miroslava Zambocha, Poza tym książki Harlana Cobena - jego nr 1 to moim zdaniem Nie mów nikomu.


Orson jest niesamowity, pisze naprawdę mocno "))
Grę endera mam, endera na wygnaniu też, teraz będę szukał mówcy umarłych.
TO o groszku(cień endera) chciałbym przeczytać ale ciężko to dostać, a na kompie narazie nie mam jak czytać.
Tropiciel mu mega wyszedł "))
Michał marinę czytałem, i w sumie to gdzieś ją zapodziałem, chyba mi ktoś wziął "D Ale faktycznie, to nie to samo... za szybka.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych