Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

realna samoobrona


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Wiele dyskusji na tym forum dotyczyło tego, który styl jest najskuteczniejszy. chciałbym wrzucić Wam jednego z moich ulubionych instruktorów Jima Grovera. Jego podejście do samoobrony może być dla niektórych szokujące ale jest niesłychanie praktyczne i sprawdzone w boju. Gorąco polecam:)


  • 0

#2
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 posts
  • LokalizacjaSosnowiec
Kurdę ładnie pozamiatał tego gościa na sam koniec... Aż mnie zabolało.
  • 0

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Tak, te techniki są bardzo eksplozywne, zadawane seriami ze świadomością, że w realnej walce na skutek stresu coś może nie wyjść, więc trzeba poprawić. Facet kładzie duży nacisk na odpowiednie procedury: zasady bezpiecznego poruszania się, bezpieczne pozycje, wyrabianie dobrych nawyków itp. Do tego nie gardzi niczym co może pomóc w obronie:gaz, pałka, nóż, broń itp. Uczy reakcji na pierwsze symptomy zagrożenia, gdy nie jest jeszcze za późno. Widać duże doświadczenie. Dla odmiany jeden z jego filmików z pałką teleskopową:

  • 0

#4
darmed73

darmed73

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 49 posts
  • LokalizacjaZąbki
Fajny materiał Jacku,warto się z nim zapoznać
  • 0
Szybkość w walce nie jest dobra bez siły ,która powinna iść z nią w parze.

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Dzięki, też tak uważam, choć zauważyłem, że Grover nie prezentuje na yt tak pięknych technik jakie pokazuje na swoich płatnych materiałach:)
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
I jeszcze jeden ciekawy Pan. Geoff Thompson jest znanym mistrzem sztuk walki. Ma za sobą również stoczone ponad 300 realnych walk, gdyż przez długie lata pracował na bramkach. robił to w celu doskonalenia warsztatu.



Swoją drogą siła, technika i kondycja obu prowadzących godna pozazdroszczenia. Starsi panowie dwaj:)
  • 0

#7
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1,598 posts
  • LokalizacjaWawa

Wiele dyskusji na tym forum dotyczyło tego, który styl jest najskuteczniejszy. chciałbym wrzucić Wam jednego z moich ulubionych instruktorów Jima Grovera. Jego podejście do samoobrony może być dla niektórych szokujące ale jest niesłychanie praktyczne i sprawdzone w boju.


Bardzo mi się to podoba. Czy jest coś zbliżonego dostępnego w Polsce? Krav Maga?
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Tak. Grover między innymi trenował wcześniej właśnie Kravkę. Ten system ma świetną metodykę i profesjonalnych instruktorów. Bardzo ciekawe są też rodzime systemy. Prawie zapomniany BAS3 dr Andrzeja Bryla i combat 56 Arka Kupsa. Najbliższe tego co prezentuje Grover będzie Defendo ale istnieje jedynie sekcja w Poznaniu.
  • 0

#9
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1,598 posts
  • LokalizacjaWawa
Dzięki. Z tego co wyczytałem BAS3 jest niedostępny dla zwykłych śmiertelników. A Defendo jest już dostępne w Wawie. Ale chyba padnie jednak na Kravkę...
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#10
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Mam kolegę weterana BAS3 ale w Krakowie; ) Kravka to dobry wybór. Z tego co się orientuję, to w W-wie prowadzi zajęcia Krzysztof Sawicki. Według mnie najlepszy instruktor w Polsce z zawodu lekarz oficer. Warto u niego trenować:)
  • 0

#11
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1,598 posts
  • LokalizacjaWawa
Ja raczej zacznę u Łukasza Osieckiego ze względów czasowych - akurat treningi odbywają się na moim osiedlu :) i finansowych, bo mogę mieć kartę Fitsport (i mam wjazd na treningi za darmo). A on jest tez instruktorem Defendo i Kettli :)
Ale dzięki za namiar - będę miał na uwadze.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#12
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Nie znam człowieka ale ogólnie poziom instruktorów Kravki jest wysoki:)
  • 0

#13
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 posts
  • LokalizacjaSosnowiec
Skoro o instruktorach Kavki mowa to muszę wspomnieć o Dariuszu Waluś, lista uprawnień jakimi się może pochwalić jest naprawdę imponująca. Miałem przyjemność Go poznać na seminariach z kettli w Zielonej Górze. Jest to na chwilę obecną jedyny instruktor RKC Kettlebell w Polsce i człowiek o naprawdę ogromnej wiedzy i doświadczeniu w sportach walki. Jeśli ktoś mieszka niedaleko Zielonej Góry to jest prawdziwym farciarzem. Darek to osoba, która zasługuję na najwyższą rekomendacje...

Zachęcam do odwiedzenia strony Lubuskiego Centrum Walki KRAV MAGA:
http://www.kravmaga....a.pl/?page_id=5


  • 0

#14
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
BeF, bardzo fajny film. Nie znałem tego instruktora. Z tego co zrozumiałem nie naucza on czystej kravki, lecz bazując na tym systemie stworzył własny styl i federację. Na duży plus jest to, że prowadzi treningi również sparringowe. Niektórzy instruktorzy wprowadzają te elementy rzadko. w efekcie mają świetnie wyszkolonych adeptów, którzy potrafią zaskoczyć napastnika i szybko zakończyć starcie, lecz gdy element zaskoczenia się nie uda, niekoniecznie mają dobrze wykształcone nawyki i umiejętność prowadzenia walki. Dlatego wielu ćwiczących uzupełniało kravkę czymś kontaktowym (sportowym) by być wszechstronnym. W tym wypadku nie jest to potrzebne;)
  • 0

#15
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Teraz dla odmiany ESDS (Explosiv Self Defence System). System combat stanowiący podstawę wyszkolenia szwedzkiej policji. Został opracowany przez tamtejszego policjanta polskiego pochodzenia Slavo Gozdzika (Sławomira Goździka)

Zaskakujące i nietypowe jest oparcie tego systemu na użyciu otwartych rąk. Nacisk na ten aspekt został położony z kilku powodów:
1) Każdy, kto choć raz walczył na ulicy wie jak kontuzyjne jest uderzenie pięścią
2) Jest to system policyjny w kraju o bardzo dużym nacisku na humanitaryzm. Używanie agresywnych technik przez tamtejszą policje jest źle postrzegane.
3) Po uderzeniu otwartą dłonią praktycznie nie zostają poważne ślady. Minimalizuje się więc ryzyko wykonania obdukcji i pozwania policji przez zatrzymanego.

Styl jest niezwykle skuteczny, choć wygląda pokracznie. Garda z otwartymi dłońmi wygląda jak błaganie o litość a same techniki jak bezładne oklepywanie napastnika. Z tego powodu jeden z moich znajomych, instruktor tego systemu zwykł nazywać ESDS "pedalską odmianą Krav Magi". Był top człowiek o wieloletnim doświadczeniu w sztukach walki, jednak niezwykle cenił właśnie ten system, bo pomimo skutecznych interwencji wykonywanych częstokroć przy kamerach przemysłowych nigdy nie miał problemów z prawem. Sam twórca systemu dokładnie badał relacje świadków policyjnych interwencji z użyciem tego systemu. Na ogól ludzie mówili, że zaatakowany policjant nie chciał i nie umiał walczyć. Bezładnie próbował się bronić a potem coś się stało i napastnicy stracili przytomność.

Techniki otwartych dłoni zostały zaczerpnięte między innymi z tai chi. Uderza się w duże sploty nerwowe umieszczone na całym ciele, choć często atakuje się twarz. Jest to niezwykle skuteczne a biorąc pod uwagę rozluźnienie z jakim zadawane są ciosy, mają one ogromną siłę. Wygląda to mniej więcej tak:



Jak widać ze względu na polskie korzenie założyciela system ten jest u nas dość popularny pomimo ustawowego zakazu uderzeń przez chyba wszystkie nasze służby mundurowe.

W treningach kładzie się duży nacisk na szkolenie sytuacyjne: schody, samochód, dyskoteka, toaleta, ciasne przejścia, siedząc za stołem itp. Słowem wszędzie tam, gdzie niewygodnie. dobrze obrazuje to drugi film:


  • 0

#16
Azot

Azot

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 291 posts
  • LokalizacjaWrocław

Mnie uczyli czegoś takiego na treningach, ogólnie jiu jitsu bardzo dobrze sprawdza się w samoombronie,gdzie trzeba szybko i skutecznie unieszkodliwić napastnika :)

Ze swoich doświadczeń polecam celować w splot słoneczny, szyję no i nos, a jak przeciwników jest więcej to lepiej nie zgrywać kozaka tylko ucikać :]

 


  • 0

#17
Cris-workout

Cris-workout

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 61 posts

Może się za bardzo na sztukach walki nie znam ale bardzo imponująca jest Systema. Pewnie większość wie o co biega


  • 0

Pozdrawiam Krystian.

529233_10200681259700153_2075290237_n.jp

 

 

 


#18
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1,536 posts

Najlepsze systemy to właśnie w czułe miejsca. Jak miałbym okazję kiedyś się bić to zrobiłbym "stereo" obym nie miał.


  • 0

#19
Tunias

Tunias

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 posts
Polecam kravkę jeśli chodzi o realizm, nie tak dawno została utworzona międzynarodowa federacja united krav maga world organisation z główną siedzibą w Polsce, jej Prezydentem jest Tomasz Adamczyk. Federacja cały czas dopracowuje metody treingowe w celu jak najlepszego przygotowania studentów do realnej walki i współczesnych zagrożeń. Ciekawe zajęcia, świetni instruktorzy. Na stronie www.kravmaga.pl można sprawdzić czy w waszej okolicy jest jakiś ośrodek szkoleniowy. Federacja ma też swój profil na Facebooku. Naprawdę polecam!
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users