Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Szczęście


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Siemanko, jestem w trakcie pisania konkretnej książki która będzie zawierać masę informacji dotyczących sfery psychiki i ciała. Z dużą ilością fotografii i szczegółowych opisów. Masa ćwiczeń, zasad i narzędzi które są proste i diabelsko skuteczne. Poniżej macie krótki fragment i delikatną zajawkę tego czego można się spodziewać. A gwarantuje że książka pourywa głowy. Do książki mam zamiar także nagrać DVD, z dokładną isntrukcją ćwiczeń. Dużo ciekawostek i rzeczy które wydają się tak banalne że aż ciężko uwierzyć że mogą działać. Dużo rosyjskich sztuczek prozdrowotnych. Ogólnie książka ma traktować o zdrowym stylu życia. A jest to możliwe poprzez połączenie treningu ciała i umysłu.
Stąd jeśli coś was nurtuje, i macie jakiekolwiek pytania, lub chcecie bym rozwiązał i rozbił na czynniki pierwsze jakiś nurtujący was problem, to walcie śmiało.
A, budowanie masy za pomocą kalisteniki, jest już napisane więc pomińmy to pytanie. Kwestie diety także już są opisane :D

Przede wszystkim zacznijmy od tego że nie dam Ci prostej recepty na szczęście, bo takowa po prostu nie istnieje. Dam Ci natomiast narzędzia dzięki którym stworzysz swoje własne unikatowe szczęście. Dopóki żyjemy w świecie takim jaki jest, nie ma możliwości abyśmy poszli sobie do wybranego supermarketu, wzięli koszyk i ze sklepowej półki wrzucili do niego szczęście, po czym pełni entuzjazmu zapłacili za nie przy kasie i spokojnie wrócili do domy by móc się delektować świeżo zakupionym produktem. Piękna wizja, jednak obawiam się że nigdy nie będzie miała ona miejsca. Według mnie bardzo dobrze, bo musi być zachowany kontrast pomiędzy ludźmi szczęśliwymi a nieszczęśliwymi, w innym przypadku życie straciłoby swój piękny urok. Inną nierealną opcją jest, obudzenie się pewnego poranka i doznanie uczucia tak silnego szczęścia że jedyne czego wówczas nam będzie brakowało to solidnej depresji. Wykluczmy także opcję szczęścia spadającego z nieba wraz z deszczem lub śniegiem, lub jako podarunek od innej osoby. Szczęście jest tak unikatową rzeczą, że dla każdego człowieka oznacza coś zupełnie innego i idiotyzmem by było sądzić że to co uszczęśliwia jedną osobę jest w stanie uszczęśliwić także inną. Wyobraźmy sobie że mamy dwóch mężczyzn. Nazwijmy ich A i B. A uwielbia piłkę nożną, trenuje w klubie a gdy wychodzi na boisko czuje się szczęśliwy. Każdy kontakt z piłką jest dla niego nieopisaną radością. Gdy doznaje kontuzji i nie może trenować, staje się smutny i nieszczęśliwy. B natomiast lubi piłkę nożną, ogląda ją często w telewizji, jest nawet czynnym kibicem. Jednak gdyby zabrakło tej dyscypliny sportu to równie szybko znalazłby sobie inne zajęcie. To jest właśnie ta magia. Szczęście jest niezwykle elastyczne i może być dostosowane do każdego człowieka. Dlatego tylko my sami możemy określić co tak naprawdę nas uszczęśliwia, tylko my! Nie to co uszczęśliwia Twoją rodzinę, przyjaciół czy nawet współmałżonka. Szczęście ukazuje się poprzez proste emocje typu radość, miłość, zadowolenie itp.itd. Emocje te natomiast są pod naszą kontrolą, nikt inny nie może ich kontrolować.
Aby wieść ciekawe, szczęśliwe i pełne radości życia należy przestrzegać raptem kilku prostych zasad. Właśnie ta prostota jest tutaj największą barierą do pokonania. Ludzie pragną ciągle znaleźć ten jeden jedyny złoty środek i myślą że aby być szczęśliwym będą musieli przejść przez skomplikowane niczym fizyka kwantowa procesy. Po zasadach które tutaj przedstawię, pytanie: „jak być szczęśliwym” zmieni się na pytanie: „kiedy zastosuje ten klucz do szczęścia we własnym życiu”. W swoim życiu spotykam dużo szczęśliwych i pozytywnych osób. Bije od nich zazwyczaj tak duża energia że już z dalekiej odległości można poczuć że te osoby są szczęśliwe. Tego po prostu nie da się zatuszować. Tak samo jak nie da się udawać osoby szczęśliwej. Ciało ludzkie po prostu nie potrafi kłamać. Co różni tych ludzi od innych? Bo jak się okazuje są tacy sami jak Ty czy ja. Nie posiadają dodatkowej półkuli mózgowej oraz kończyn. Z punktu widzenia czystej biologii jesteśmy tacy sami. Różnica jest widoczna w nastawieniu psychicznym. Ci ludzie są po prostu mentalnie innymi osobami. Traktują życie jako przygodę, zabawę, liczne wyzwania i mnóstwo okazji do bycia jeszcze szczęśliwszym. Istotne jest by zrozumieć, że my wszyscy się rodzimy z takim uczuciem pełnego szczęścia i radości, jako dzieci. Dopiero system społeczeństwa tłamsi nasze szczęście, liczne przekonania powodują że tworzy nam się w umyśle wysypisko śmieci. Jedni ludzie z tymi śmieciami żyją już do końca swych dni, bo uważają że tak już musi być. Inni natomiast, chcą poznawać inne punkty widzenia i wiedzą doskonale że nie ma jednej słusznej prawdy. Życie jak i natura są po prostu na to zbyt elastyczne. Ty jako że czytasz ten tekst, należysz do drugiej grupy. Pierwszy krok już wykonałeś, chcesz być szczęśliwy i podjąłeś pewne kroku w tym kierunku. Cieszę się że będę mógł Ci pomóc. Sprawia mi to niesamowitą frajdę i radość. Zasady które przedstawię łączą dwie sfery: fizyczną i psychiczną. Nasz organizm to połączenie ciała i umysłu. Nie jest możliwym funkcjonowanie bez jednego z nich. Gdy nasza psychika cierpi, ucierpi także na tym ciało. Gdy nasze ciało cierpi, cierpi także nasz umysł. To jest prosty mechanizm i tak on funkcjonuje. My natomiast mamy wpływ na te dwie sfery i możemy manipulować jedną z nich na korzyść drugiego, ale tylko i wyłącznie dążąc do równowagi pomiędzy nimi. Gdy pojawia się równowaga, pojawia się spójność. A spójność to nic innego jak działanie zgodnie z samym sobą, z własnymi przekonaniami i myślami. Tylko własnymi, a nie eksperta z Internetu, polityka z TV lub księdza z kościoła. Dlatego połączenie tych dwóch sfer to moc której siła rażenia równa się sile rażenia bomby nuklearnej. Jest to bardzo niewygodne dla społeczeństwa. Bo będziesz dla nich zagrożeniem, będziesz człowiekiem szczęśliwym a co za tym idzie będziesz wolny i pełen energii. A bądźmy szczerzy system jest tak zaprojektowany by tworzył szarych i przeciętnych obywateli którzy pracują określoną liczbę godzin, a potem zasiadają przed telewizorem i słuchają gówna, wierząc że tak właśnie wygląda życie. Ale nasze szczęście to tylko nasza sprawa i nikt nie ma prawa w niego ingerować. Mamy na nie całkowity wpływ, więc pora przejąć pałeczkę i stać się kimś kto kontroluje swoje życie a nie jest tylko marionetką którą co chwilę ktoś pociąga za sznurki.
  • 3

#2
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Jak znajdą się tam techniki walczenia z bólem (choćby tak prostym jak przywalenie małym palcem w nogę łóżka) to z chęcią przeczytam.

A swoją drogą widzę scenę z "U Pana Boga w ogródku" gdzie ksiądz prowadzi monolog z Matką Boską i mówi o tym, że ludzie jak zbyt szczęśliwi są to tylko czekać aż coś się napsuje. Ot chyba tak musi być byśmy nie zamknęli się na krzywdę innych i nie utonęli w utopii. Może utopia to zbyt duże słowo ale równowaga musi być...z przewagą + bym tylko prosiła :blush:
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#3
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Powodzenia :). Dzięki tobie dowiedziałem się o intu-flow i stopniowo i dołączam kolejne ćwiczenia z poziomu pierwszego - póki co mój podstawowy trening na ruchomość stawów to Super Stawy Pavla T. Przy okazji mam pytanie o ilość powtórzeń jednego ruchu w intu-flow.
  • 0

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Jak znajdą się tam techniki walczenia z bólem (choćby tak prostym jak przywalenie małym palcem w nogę łóżka) to z chęcią przeczytam.

ten mit jest już obalony w moim przekonaniu :P
po prostu wmawiasz sobie, że nic się nie stało, nie boli, zaciskasz zęby i oczy :) i skupiasz się aby nie wpaść w 'nerwicę' i nie przeklinać :D
 
tak samo jak szczęścia nie można kupić, tak samo jak nie ma 'przypadku' czy 'zbiegu okoliczności'
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów

Jak znajdą się tam techniki walczenia z bólem (choćby tak prostym jak przywalenie małym palcem w nogę łóżka) to z chęcią przeczytam.

A swoją drogą widzę scenę z "U Pana Boga w ogródku" gdzie ksiądz prowadzi monolog z Matką Boską i mówi o tym, że ludzie jak zbyt szczęśliwi są to tylko czekać aż coś się napsuje. Ot chyba tak musi być byśmy nie zamknęli się na krzywdę innych i nie utonęli w utopii. Może utopia to zbyt duże słowo ale równowaga musi być...z przewagą + bym tylko prosiła :blush:


Napisałem o tym rozdział 'Ból, nasz przyjaciel'.
Będąc szczęśliwym, zarażasz tym innych ludzi. Nie możesz dać komuś szczęścia jeśli sam jesteś nie szczęśliwy. A po za tym ludzie w większości szukają szczęścia w świecie zewnętrznym, co jest błędem. Mógłbym tutaj namnożyć mnóstwo przykładów, ale wszystko będzie w książce, wkrótce.
I Matka Boska, nie jest dla mnie żadnym autorytetem w tej dziedzinie, sorry :D
Robercie, intuflow - ja wykonuje po około 5 powtórzeń na staw. Robię flow dwa razy dziennie, rano i wieczór.
  • 0

#6
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Łukasz...to była alegoria. Alegoria ukazująca sposób myślenia i jakąś równowagę. Cóż poradzę, że klimaty wschodu są mi bardzo bliskie i kojarzą się z błogim dzieciństwem :) Mi się marzy by móc o poranku wyjść z łóżka i na bosaka pochodzić przy grządkach, by w piżamie wąchać kwiatki czy zioła itd.
Mój pan od geografii miał fajne powiedzenie: "jak Kuba Bogu tak on mu dwa razy"...Noi znowu ten Bóg :P no cóż. To się sprawdza w życiu. Od lat mam swoją teorię na ten temat i uważam, że lekcje geografii bardzo mi się w tym przysłużyły.


heh Hannibal ja też go prawie obaliłam ale jednak czasami jakieś "ciepłe słowo" poleci, Ot człowiek małej siły :P
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#7
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów

Łukasz...to była alegoria. Alegoria ukazująca sposób myślenia i jakąś równowagę. Cóż poradzę, że klimaty wschodu są mi bardzo bliskie i kojarzą się z błogim dzieciństwem :) Mi się marzy by móc o poranku wyjść z łóżka i na bosaka pochodzić przy grządkach, by w piżamie wąchać kwiatki czy zioła itd.
Mój pan od geografii miał fajne powiedzenie: "jak Kuba Bogu tak on mu dwa razy"...Noi znowu ten Bóg :P no cóż. To się sprawdza w życiu. Od lat mam swoją teorię na ten temat i uważam, że lekcje geografii bardzo mi się w tym przysłużyły.


heh Hannibal ja też go prawie obaliłam ale jednak czasami jakieś "ciepłe słowo" poleci, Ot człowiek małej siły :P


och jest ktoś kto tego nie lubi? Sam uwielbiam sobie wyjść porankiem i poodychać wraz z naturą, często gęsto ćwiczę po parkach lub w lesie, zupełnie boso. Tylko ja i natura! To jest zupełnie normalne. Nienormalne to jest bycie zestresowanym frustratem uczestniczącym w wyścigu szczurów, pracującym po 12h dla korporacji i robiącym wszystkie rzeczy nie dla siebie tylko dla podbicia swojej samooceny. Ja wolę rywalizować sam ze sobą ;)
  • 0

#8
Traviss

Traviss

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów

Ma ktoś informacje odnośnie książki ?


  • 0

#9
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Luko już tu chyba nie zagląda, więc nie sądzę żebyś dowiedział się czegoś na temat książki jego autorstwa.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#10
Traviss

Traviss

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów

no ale gdyby miał ktoś z nim jakiś kontakt lub informacje co do książki to będe wdzięczny


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych