Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kiedy można zacząć robić MU, levery, planche itp?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
kronos

kronos

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 59 postów
Mam pytanie do bardziej zaawansowanych użykowników odnośnie tych trudniejszych ćwiczeń typu muscle up, levery, planche, flaga itp.


Na jakim etapie zaawansowania byliście, kiedy zaczynaliście uczyć się poszczególnych ćwiczeń ?
Bo ja osobiście marzę o muscle upie, planuję zacząć go ćwiczyć, gdy będę podciągał się po 15-20 razy. A jak to u was wyglądało ?
  • 0

#2
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Może nie jestem zaawansowany, ale kiedyś umiałem zrobić 1-2 muscle upy i uważam, że te 15-20 podciągnięć nie jest decydujące w MU, kiedy ja byłem w stanie zrobić te dwa powtórzenia, to podciągnięć robiłem tyle samo, najlepiej po prostu raz na jakiś czas można sprawdzić, czy jesteś w stanie zrobić, a jak będziesz, to powoli możesz wdrażać MU do treningu.

Dodam jeszcze tylko, że wówczas nie trenowałem pod kątem MU, tylko na wiosłach czasem trener miał fanaberię, żeby sprawdzić jakie ćwiczenia z masą ciała jesteśmy w stanie zrobić. :)
  • 0

66668745.png


#3
Mrowek

Mrowek

    Advanced Member

  • Instruktor
  • 38 postów
Musisz wyrobic tzw "sile podstawowa" czyli ogolna sprawnosc calego ciala, wszystkie wagi sa podstawami gimnastyki. Wiec jesli chodzi o najprostsze warianty mozna zaczac wykonywac natychmiast gdy poczujesz ,ze jestes wstanie je wykonywac, MU polecam zaczac cwiczyc gdy osiagniesz 5 podciagniec i 5 dipsow , to taka "bezpieczna" granica. (Oczywiscie mam na mysli poprawnie wykonane oba cw.)
Dlaczego 5 ? Bo ciezko uczyc trudniejszego elementu jesli nie opanujesz prostszych :).
Pozdrawiam ! SILA !
  • 0

#4
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Podoba mi się ta odpowiedź. A nie przejdź jak zrobisz 15, 20, milion powtórzeń. Bzdura. Robie tak jak Mrówek i jest ok.
  • 0

#5
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Ja doszedlem do MU po pol roku od zera, ale jak wspomnieli koledzy po prostu probowalem. Nie robie tego na kazdym treningu bo czuje jeszcze ze jestem dosc slaby pod to cwiczenie. Musze jeszcze wzmocnic barki no i oczywiscie caly czas uwazac na nadgarstki i lokcie. Nie ma sie co spieszyc bo raz juz doznalem przez to kontuzji..
Podciagniecia? Nie robie wiecej niz 6-8 powtorzen, ale za to rozne warianty i jakos w koncu wyszlo. To tyle, powodzenia :)
  • 0

#6
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Ja mam za cel nauczyć sie MU na kółkach, umiem dużo dipsów i podciągów, ale narazie nabawiłem się kontuzji prawdę mówiąc, staw w łokciu bardzo mnie bolał po false gripie "D
więc narazie przerwa a potem będę próbówał dalej. Jakieś wskazówki Mrówek? Bo chcę dojść do false gripa ok. minuty a potem zacząć np. tą przekładnie opanować.
  • 0

#7
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów
@aquaknight
nie trzeba robić dużo podciągnięć i dipów, tak jak Mrówek pisał wystarczy te 5 umieć zrobić dobrze technicznie. False gripa też nie trzeba minutę trzymać.
Rób "wysokie" podciągnięcia z false gripem (kółka wąsko, do klatki piersiowej/mostka). Przejście można poćwiczyć obniżając kółka tak, żeby móc wskakiwać lub lepiej nawet podciągać się z asystą. Samo przejście nie jest trudne, ważne żeby kółka trzymać cały czas blisko ciała. W momencie przejścia do dipa "wchodzisz" między kółka (wychylasz się do przodu). Czyli kółka idą do tyłu, tułów wychyla się lekko do przodu, nogi też lekko do przodu (łamiesz się w pół).
nie wiem czy Ci to coś pomoże, najlepiej po prostu próbować :)
  • 0

#8
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
dobra będę próbował wysokich podciągów false gripem... potem z tym przejściem cholernym "D
A tak na marginesie: Ty sam umiesz na kółkach mU?
  • 0

#9
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Może warto też poćwiczyć ruch przejścia bez obciążenia

http://http://www.yo...e&v=3Ck34K7vw6k
  • 0

#10
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów

A tak na marginesie: Ty sam umiesz na kółkach mU?


Tak
  • 0

#11
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Rafał generalnie dużo umie i bardzo nas zawstydził na seminarium;)
  • 0

#12
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Aaaa, to z mojej strony szacunek ")
  • 0

#13
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów
bez przesady Jacek, byli lepsi ode mnie.
Wracam do tematu bo właśnie zauważyłem w moich subskrypcjach na YT bardzo dobrze pokazane to co chciałem przekazać słowami. Obejrzyjcie sobie bo idealnie pokazuje o co kaman z przejściem we wspieraniu ciągiem.


  • 0

#14
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Dzięki za tutorial:) Rep dla Ciebie skromny Rafale;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych