Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Przywitanie a potem do dzieła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1
acek

acek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów
Witam wszystkich na imię mam Tomek, w tym roku stukła mi 3 na przodzie.
Śledzę forum od niedawna i bardzo spodobała mi się atmosfera oraz obszerność wątków w tematyce kalisteniki.
Kalisteniką zainteresowałem się ok miesiąc temu, natrafiając na film BarBrothers. Bardzo mnie chłopaki zainspirowali swoją metamorfozą.
Później trafiłem tutaj i zacząłem zapoznawać się z tematem, kupiłem w empiku "Skazanego" i przeczytałem w jeden dzień od deski do deski nie wnikając narazie w szczegóły techniczne ćwiczeń z wyższych progów po za pierwszym. Chcę poznawać kolejne kroki przechodząc do nich, przyjąć ich techniki jako przygodę i odkrywanie kolejnych level'ów.
Czynnie odkąd pamiętam uprawiałem sport. Grałem w amatorskiej lidze koszykówki oraz rekreacyjnie ale często w piłkę nożną ze znajomymi.
Zawsze czułem braki w sprawności siłowej, ale kiedy tylko zaczynałem sobie coś ćwiczyć brakowało mi motywacji i porzucałem ćwiczenia tym bardziej, że sprawiały mi wielkie trudności (pewnie dlatego, że od razu rzucałem się na głęboką wodę co do serii i powtórzeń).

Tym razem jest inaczej, jestem już dojrzałym gościem i bardzo poważnie podchodzę do sprawy systematycznie wzbogacając swoją wiedzę (a tutaj jest wiele materiałów pozwalających na rozwój).
Jestem bardzo zmotywowany, gdyż od ok 10lat palę (papierosy) a przez ostatnie parę lat schodzi paczka dziennie.
Mam tego dość, czuję że zdrowie już nie to co 15 lat temu, pieniążki się bezsensownie rozpływają i samopoczucie kiepskie zero energii, wiele by pisać.

Tak więc papierosy a raczej ich rzucenie to główna motywacja aby zrobić coś dla swojego zdrowia i cieżeką pracą dzięki kalistenice stać się lepszym.
Inne czynniki motywujące? Chęć zdobycia sprawności by wrócić do formy w sporcie z przed lat, wyrobić sobie sylwetkę o której zawsze marzyłem, dać przykład mojemu synkowi, który co prawda ma dopiero ponad rok ale z racji tego, że nie jestem zbyt młodym tatą to chciałbym być w formie za te 10 - 15 lat by aktywnie móc spędzać z nim czas. Być może będę w stanie go zmotywować jak przyjdzie na to czas do uprawiania kalenistyki i zdrowego stylu życia, by nie zaczynał tak jak ja w wieku 30 lat dbać o zdrowie.

Kewstię treningu opiszę w odpowiedznim dziale, choć nie ma wiele do pisania. Trening wg "skazanego" program "dobre sprawowanie" od pierwszego kroku oczywiście.
Jeśli chodzi o dietę mam plan zdrowo się odżywiać, więcej wprowadzić owoców i warzyw i zrezygnować z fastfoodów, ewentualnie jakaś pizza raz na dwa miesiące :)
Nie mam zamiaru bawić się w matematykę kaloryczną, i jakąś drakońską szczegółową dietę - praca, opieka nad synem, obowiązki w domu nie pozostawiają mi zbyt wiele czasu więc wolę go przenaczyć przede wszystkim na trening i piłkę nożna raz w tygodniu z kolegami.

Uff trochę się rozpędziłem wybaczcie. A miałem się tylko przywitać :)
Chyba dlatego, że traktuję moje nowe wyzwanie bardzo poważnie i mam nadzieje, że już w którce stanie się dla mnie "sposobem na życie" a przynajmniej jego ważnym elementem.

Trening zaczynam od poniedziałku czyli za trzy dni.

Pozdrawiam
I życzę ... no właśnie nie wiem czego się życzy miłośnikom treningu i kalisteniki.
Napewno zdrowia, reszta zależy już od Ciebie samego!
  • 0
No pain, no gain.

#2
mrsayso

mrsayso

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
Siema! Powodzenia, zwłaszcza w rzuceniu palenia :) Dobrze, że zaczynasz od pierwszych kroków. Ja też mając 3 z przodu rozpocząłem trening i idzie coraz lepiej :)
  • 0
"May my enemies live long so they can see me progress"

#3
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Cześć
  • 0

66668745.png


#4
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Fajne życie zaczyna się po 3+ także w sam raz się ogarnąłeś :) a uwierz, że dzieci mobilizują. Na pływalni nie mam żadnych szans z młodym a ma zaledwie 9 lat i raptem od 2 lat trenuje cięcie wody :)
Papierosy...no weź. Wydatek rzędu 400 lekko licząc. Pomnożyć razy miesiące i masz fajne wakacje z rodziną :)
Dawaj dziennik. Będę zaglądać bo też jestem początkująca.

Pozdrówko
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#5
goral1001

goral1001

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
Witaj!
Trzymam kciuki, sam rzuciłem palenie dokładnie 1 rok i 3 dni temu:D czuję się dzięki temu doskonale:) Nie stosowałem cudownych technik, gum, tabletek, prądów itp. po prostu sobie założyłem w głowie że nie palę, jak ktoś częstował to odmawiałem bo "przecież nie palę" i tak spokojnie wytrwałem tyle czasu więc wszystko zależy od Ciebie bo da się;)
  • 0

#6
Guest_DzikiCK_*

Guest_DzikiCK_*
  • Gość
Witaj. Fajnie że się rozpisałeś przynajmniej piszesz z sensem i się jakoś to czyta ;] Ja też rzucałem fajki i to chyba z hmmm 5 razy :P ale palę od 2 kl podstawowej hehe więc taki trochę degenerat jestem ale i tak raz na 2 tygodnie muszę jednego zapalić czy tam co 3,4 dni piwka się napić. Co do diety to w pełni cię popieram nie wolno rezygnować ze wszystkiego na rzecz treningu bo nie długo czasu minie i przestaniesz ćwiczyć ja tam mam zamiar cieszyć się życiem. Każdy ma inny organizm i inaczej reaguje według mnie najlepsza dieta to taka kiedy się normalnie je czyli 3 posiłki dziennie śniadanko obiadek z kotlecikiem i kolacyjka z kabanosem ;D plus aktywność fizyczna i jesteśmy zdrowi. 3m się i wytrwałości.
  • 0

#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Witaj, trzymam kciuki za Twoje rzucenie palenia:)
  • 0

#8
Rzeznik

Rzeznik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów
ja rzucilem nie pale juz 6 miesiecy mam mnostwo energi po kalistenice jestem naladowany energia jak atom czego zycze i tobie napewno tez bedziesz mial takie odczucie :D zagladaj czesto na nasze forum i dziel sie pytaniami pozdro:D
  • 0

#9
Crochu

Crochu

    Lepszy niźli wczoraj

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaStargard
Czee
Jeśli naprawdę chcesz rzucić palenie to polecam Ci książkę Allena Carr'a - Skuteczny sposób na łatwe rzucenie palenia. Przeczytałem ją z przekory, że niby jak to po 9 latach jarania szlugów i po 10 (20?) próbach rzucenia jakaś książeczka ma mi pomóc. Efekt? Półtora roku bez kopcenia fajek :)

Pozdro
  • 0
Żyj chwilą, lecz myśl perspektywicznie

#10
acek

acek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów
Dzięki wielkie wszystkim za miłe słowa, to dodatkowa mobilizacja dla mnie!

Trzymam kciuki, sam rzuciłem palenie dokładnie 1 rok i 3 dni temu czuję się dzięki temu doskonale


ja rzucilem nie pale juz 6 miesiecy mam mnostwo energi po kalistenice jestem naladowany energia jak atom


Gratuluje i zdaje sobie sprawę, że po rzuceniu będzie o niebo lepiej. Kiedyś rzuciłem na 3 miesiące miałem energi +100%.


Jeśli naprawdę chcesz rzucić palenie to polecam Ci książkę Allena Carr'a - Skuteczny sposób na łatwe rzucenie palenia.


Dzięki za polecenie książki, moja teściowa ma chyba właśnie tą lekture, też mi polecała. Ja jednak chcę rzucenie zawdzięczać samemu sobie, swojej silnej woli, więc nie będę stosował żadnych gum, plasterków i innych a i z książką też dam sobie spokój. Kiedyś byłem na paru spotkaniach "odwykowych" i muszę przyznać, że dały do myślenia, było to dawno ale jak przypomnę sobie wszystko co na nich było to już daje mi siłę.

Pozdrawiam
  • 0
No pain, no gain.

#11
Guest_DzikiCK_*

Guest_DzikiCK_*
  • Gość
Odwykowych od czego ? od fajek ? nie wiedziałem że takie są.
  • 0

#12
acek

acek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów

Odwykowych od czego ? od fajek ? nie wiedziałem że takie są.


Może źle to określiłem jako "odwyk", raczej taka luźna terapia za free. Organizowali to ludzie z jakieś organizacji antynikotynowej (zielono świątkowcy). Chciałem rzucić, było za darmo więc poszedłem z ciekawosci.
Prowadzący pokazał nam wiele materiałów filmowych i mobilizował nas do rzucenia przedstawiajac różne zalety zdrowego życia itp... Bardzo fajne spotkania przez 3dni po 2h. Nie rzuciłem wtedy bo mało poważnie podszedłem do sprawy.
Teraz jest inaczej :)
  • 0
No pain, no gain.

#13
Crochu

Crochu

    Lepszy niźli wczoraj

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaStargard
Jak wolisz :) Skoro chcesz się męczyć to Twoja sprawa :P Mnie się udało lekką rączką (przynajmniej jeżeli chodzi o ostatnią próbę) rzucić to świństwo i nie narzekam. Silną wolę zdążę jeszcze przetestować. Niemniej, powodzenia - przyda Ci się :)
P.S. W tej książce nie ma kocopolenia o zaletach zdrowego trybu życia (oczywiście jest to napomknięte, ale w trochę innym kontekście niż byś się tego spodziewał), a całkiem inne konkretne rzeczy.
  • 0
Żyj chwilą, lecz myśl perspektywicznie

#14
acek

acek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów
Ok nie wykluczam, że w wolnej chwili do niej zaglądnę, może się przyda :)
  • 0
No pain, no gain.

#15
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Witaj na forum!
Powodzenia w treningach i rzucaniu palenia!
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#16
Guest_DzikiCK_*

Guest_DzikiCK_*
  • Gość
Michal twój nowy awatar wygląda przerażająco !!
  • 0

#17
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Witaj acek i powodzenia w treningach, niestety nie bede mogl Cie wesprzec przy rzucaniu palenia bo uskutecznilem to jak bylem malolatem przez 2 tygodnie a potem mi sie znudzilo :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych