Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Odżywki przy kalistenice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
tetezz

tetezz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 26 postów
Witam. Na wstępie napiszę, że 180cm wzrostu i 60kg wagi. Od miesiąca zacząłem zabawę z kalisteniką. Nie mam zbyt dużej masy, ani dużego obwodu w mięśniach, więc pytam, czy coś takiego jak kreatyna czy białko mogło by być? Czy to jednak jest dla tych co na siłkę chodzą, bo chciałbym żeby efekty były w rzeźbie, a nie tylko zbędna masa na brzuchu...
  • 0

#2
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Wszystko mogło by być, tylko pytanie na ile Ci to potrzebne. Suplementy jak sama nazwa wskazuje, to uzupełnienie diety. Na początku Twój organizm ma znaczne rezerwy glikogenu i innych potrzebnych składników, więc odżywki nie są wskazane. Zacznij solidny, mądrze przemyślany trening i wprowadź dobre nawyki żywieniowe. Da to większe efekty niż odżywki.
  • 0

#3
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Proponuję jechać na czysto i zapewnić odpowiednią dietę, abyś nabrał siły i doświadczenia w treningu. Trochę wdrążysz się w trening np. po roku, a może szybciej. Wtedy pomyśl o odżywkach i dobrej diecie na przyrost.
 
Jak mówi Zahir najlepsza jest dieta, odżywki to tylko dodatek. Najlepszą dla mnie przyjemnością jest jedzenie dobrze skomponowanych dań :)
  • 0

#4
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa
Rozumiem, że chcesz nabrać masy więc najpierw pomyśl nad dietą. Używki typu białko to tak jak napisał zahir11 tylko uzupełnienie diety. Z kreatyną teraz się wstrzymaj ponieważ najszybsze postępy są zauważalne na początku, więc teraz lepiej wyciągnąć z organizmu jak najwięcej na sucho, a gdy dojdzie do naprawdę ciężkiej do przejścia progresji możesz pomyśleć o jakimś monohydrancie.
  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#5
tetezz

tetezz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 26 postów
Dzięki za informację, więc po postu będę sie starał jeść więcej produktów bogatych w białko :)
  • 0

#6
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Ja pije szejka z bialka po treningu, jest to wysoko bialkowa odzywka.
Traktuje to raczej jako dodatkowy posilek anizeli cos co ma na mnie jakos niewiarygodnie wplynac, po prostu cos innego do jedzenia.
Jesli chcesz przybrac na masie mozesz sie nad jakas zastanowic ale w Twoim przypadku bogata w weglowodany bardziej niz w bialko, ew dorwij hybryde - pol na pol. I przede wszystkim miej zdrowe podejscie do tego, odzywki nie uczynia Cie wielkim i silnym od picia ich, trenuj na to a tym uzupelnij posilki w ciagu dnia :)
  • 0

#7
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Proponuję jechać na czysto i zapewnić odpowiednią dietę, abyś nabrał siły i doświadczenia w treningu. Trochę wdrążysz się w trening np. po roku, a może szybciej. Wtedy pomyśl o odżywkach i dobrej diecie na przyrost.
 
Jak mówi Zahir najlepsza jest dieta, odżywki to tylko dodatek. Najlepszą dla mnie przyjemnością jest jedzenie dobrze skomponowanych dań :)

Oto slowa medrca :D

Moim zdaniem, jezeli ktos sie decyduje na kalistenike a nie kulturystyke to wyglad raczej jest sprawa drugorzedna a sila i sprawnosc to podstawa. W kulturystyce jest odwrotnie. Paker ma ladnie wygladac na plazy a ze na drazku sie podciagnie moze 2 razy to szczegol :D
  • 0

#8
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
@tetezz
Białko owszem jest budulcem ale aby mogło być wchłonięte i wbudowane m.in. w strukturę mięśni organizm potrzebuje ogromnych ilości energii nawet 20kcal na 1g białka czyli np. 5g węglowodanów. Diety z wysoką zawartością białka to są diety odchudzające a nie masujące także jeszcze może przemyśl to jedzenie białka w większych ilościach zanim z kości opadniesz na ości ;-)
  • 0

#9
Joker123

Joker123

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Oto slowa medrca :D

Moim zdaniem, jezeli ktos sie decyduje na kalistenike a nie kulturystyke to wyglad raczej jest sprawa drugorzedna a sila i sprawnosc to podstawa. W kulturystyce jest odwrotnie. Paker ma ladnie wygladac na plazy a ze na drazku sie podciagnie moze 2 razy to szczegol :D

Mam pytanie ale ty wiesz o tym że są różne kalisteniki.

1.na budowanie masy,wytrzymałości i siły.

2.że uczysz się tych wszystkich sztuczek na drążku itp.Ale rozumiem jesteś typowym napalęńcem który myśli tylko o sztandze.Ale nie martw się też tak miałem.


  • 0

#10
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Mam pytanie ale ty wiesz o tym że są różne kalisteniki.

1.na budowanie masy,wytrzymałości i siły.

2.że uczysz się tych wszystkich sztuczek na drążku itp.Ale rozumiem jesteś typowym napalęńcem który myśli tylko o sztandze.Ale nie martw się też tak miałem.

Gdzie tam jest jakieś pytanie? lol :D

I w gwoli ścisłości kalistenika jest jedna - są to ćwiczenia z masą własnego ciała.


  • 0

#11
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Ja też mam pytanie. Wy patrzycie chociaż na daty czasami? xD


  • 0

#12
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

A co mają daty do czego? Typek odświeżył temat w dość dziwny sposób więc trzeba dopytać o co mu chodzi :D


  • 0

#13
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Mam pytanie ale ty wiesz o tym że są różne kalisteniki.

1.na budowanie masy,wytrzymałości i siły.

2.że uczysz się tych wszystkich sztuczek na drążku itp.Ale rozumiem jesteś typowym napalęńcem który myśli tylko o sztandze.Ale nie martw się też tak miałem.

uczenie się tych wszystkich sztuczek na drążku to street workout a nie kalistenika.


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych