Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ćwiczenia na balans ciałem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1
Wojtal

Wojtal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
Jak w temacie, znacie jakieś ćwiczenia żeby poprawić balans ciałem? Stosować ćwiczenia z użyciem BOSU? Jak tak to jakie?
  • 0
„To nie kwestia wygranej czy przegranej… to nie ma znaczenia”

#2
Jaco

Jaco

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
W "Karate Kid" pan Miyagi kazał stać na słupie na jednej nodze :D

A tak na poważnie - przysiady wąskie ze "Skazanego", pistolety, pompki w staniu na rękach ( albo na jednej ) lub po prostu stanie na rękach.
  • 0

#3
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
Stań na jednej nodze na poduszce z zamkniętymi oczami. Z książki you are your own gym.
  • 0

#4
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Chodzenie po linii z zamkniętymi oczami, chodzenie po rurce, chodzenie po rurce z zamkniętymi oczami (i z asekuracją oczywiście :D), przysiady na rurce, precision jumpy. Handstand, pompki w nim, odmiany planche.
  • 0
Shut up and get moving.

#5
char

char

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 18 postów
Chodzenie po szynach pociągowych :D
Mi sie zdarza
  • 0

#6
gulgot91

gulgot91

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów
Od jakiegoś czasu moją manią stało się chodzenie po krawężnikach i wszystkich możliwych krawędziach na chodnikach , podczas drogi na uczelnię , nieświadomie tak dla relaksu. Po pewnym czasie zauważyłem znaczną poprawę równowagi:)
  • 0

#7
Wojtal

Wojtal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
A coś dla balansu tułowiem? =)
  • 0
„To nie kwestia wygranej czy przegranej… to nie ma znaczenia”

#8
Mrowek

Mrowek

    Advanced Member

  • Instruktor
  • 38 postów
Jeśli masz do dyspozycji BOSU polecam wykonywać wszystkie ćwiczenia jakie znasz na tej niepozornej piłce.
Różnego rodzaju wznosy,opusty,wyprosty,podskoki,przeskoki,pompki, przysiady i wszytko inne co ci przyjdzie do głowy :)

Najlepiej wpisz w yt. BOSU Exercises :) znajdziesz dużo ciekawych propozycji. Łatwiej było by dobrać ćwiczenia jeśli byś napisał do czego dążysz ;)
  • 0

#9
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
Na balans nada sięteżstanie na rękach bez ściany, elbow lever, plank na jednej ręce i nodze.
  • 0

#10
Wojtal

Wojtal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
@Mrowek

Chce wyrobić lepszy balans tułowiem, konkretnie do boksu, do tego też przydałyby się jakieś ćwiczenia na równowagę, ale to chyba też BOSU.
  • 0
„To nie kwestia wygranej czy przegranej… to nie ma znaczenia”

#11
Mrowek

Mrowek

    Advanced Member

  • Instruktor
  • 38 postów
Niestety boks nie jest moją najlepszą stroną, ale jestem pewny ,że przeniesienie wszystkich ćw. które można wykonywać w miejscu na BOSU da ci porządane efekty. Czy wyrobisz balans tułowia z pewnością tak, BOSU angażuje całe ciało z faktu niestabilnego podołoża.
Niestety żadnych specjalistycznych wytycznych nie mogę ci podać :(. Jeśli trenujesz z trenerem wypytaj go o dodanie takiej formy treningu , jeśli trenujesz sam to już powinieneś dobrze wiedzieć jakie ćw. nalezy wykonywać :) teraz tylko przenieś je na piłkę.
  • 0

#12
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
W takim wypadku polecam również lekturę wątku: http://forum.kaliste...wnowagi-w-walce
  • 0

#13
Wojtal

Wojtal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
Czytałem Twój wątek, zahir :), chciałem poznać też propozycji innych osób :).
Na razie jednak zakupię beret i dostosuje się do Twoich ćwiczeń =)
  • 0
„To nie kwestia wygranej czy przegranej… to nie ma znaczenia”

#14
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ja Ci je polecam ale oczywiście szukaj też innych rozwiązań, nie twierdzę, że mój post wyczerpuje całość zagadnienia, czy też jest najlepszym rozwiązaniem;)
  • 0

#15
Wojtal

Wojtal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
Też tak nie uważam, ale myślę że jest dobry jako początkowe ćwiczenia z tym przedmiotem, dlatego wybiorę Twoje rady, potem postaram się utrudniać ćwiczenia :)
  • 0
„To nie kwestia wygranej czy przegranej… to nie ma znaczenia”

#16
Jojak

Jojak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 2 postów
Polecam osobiście naukę jazdy na monocyklu jeśli Ci zależy na poprawie balansu tułowiem + ogólnego poczucia równowagi, do tego możesz dołączyć slackline.
Ja doszedłem od totalnego zera jeśli chodzi o balans do poziomu mistrza zen prawie :)
  • 0

#17
czarnociemny

czarnociemny

    no pain, no gain

  • Użytkownik
  • 13 postów
Jeśli chodzi o równowagę to również mogę polecić slackline (+ fajna zabawa), na ściance wspinaczkowej czasami używamy trickboard.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych