Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

parę słów o "Wyzwaniach"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
"Wyzwania" na stałe zagościły w naszym terminarzu imprez. Ilość wejść na wątki z aktualnymi i przeszłymi konkursami oraz coraz większa ilość użytkowników biorących w nich udział, świadczy o ich olbrzymiej popularności. W tym poście chciałem podzielić się z Wami moimi refleksjami na ich temat oraz poznać Wasze opinie które pomogą nam udoskonalić te konkursy.

Dla mnie "Wyzwania" są niesamowite z paru powodów. Z jednej strony bardzo wysoki poziom rywalizacji z drugiej wystąpić w niej może każdy, niezależnie od umiejętności. To właśnie Ci użytkownicy którzy startują bez żadnej szansy na wygraną, wyłącznie w celu pokonania własnych słabości najbardziej mi imponują. W "Wyzwaniach" nie można jednak wziąć udziału bezkarnie. Nawet jeśli nie wygrasz możesz liczyć na wiele ciepłych słów ze strony kolegów i mnóstwo punktów reputacji:-)

Atmosfera panująca między uczestnikami też jest wyjątkowa. Możemy rywalizować ale nie zdarzyło się, by pomimo różnicy zdań co do trchniki czy skali trudności ćwiczenia osoby biorące udział w konkursie atakowały się. Nawet jeśli jest krytyka, to zawsze konstruktywna, mobilizująca do działania i większej pracy nad sobą. Wielkie wrażenie robi na mnie to, że najlepsi zawodnicy nie walczą dla nagrody. Widać to po tym, że są w stanie wybaczyć organizatorom wpaki przy ocenie nie obrażając się i nie wycofując ze startów.

Cały czas szukamy formuły mogącej poprawić organizację tej rywalizacji. Niektórzy postulują, by wprowadzić ostre kryteria odnośnie każdego ćwiczenia. Według mnie ostre kryteria będą według mnie mało czytelne i spowodują, że wielu biorących udział trzeba by zdyskwalifikować. Poza tym jeden z fenomenów tego konkursu polega na tym, że każdy zalogowany użytkownik może być sędzią i wypowiedzieć swoje uwagi z pełną gwarancją, że będą one wzięte pod uwagę przez organizatorów. W ten sposób wymieniamy cenne uwagi na temat treningu moim zdaniem wnoszące dużo więcej niż oglądanie kolejnych tutoriali.

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim którzy wzięli udział w dotychczasowych wyzwaniach i zachęcić wszystkich pozostałych o wzięcia udziału w tej szlachetnej rywalizacji. Jet do zdobycia jeszcze wiele punktów reputacji;)

Zachęcam również do dzielenia się w tym wątku własnymi przemyśleniami na temat tego konkursu. Zależy nam na poznaniu Waszej opinii:-)
  • 0

#2
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Jak dla mnie pomysł z wyzwaniami to strzał w dziesiątkę :) Jedyny mankament jaki widzę to podział na kategorie techniczne i wytrzymałościowe bo przy tej okazji widać, że najtrudniej jest ocenić ćwiczenie.

Myślę, że można kiedyś eksperymentalnie spróbować jedno ćwiczenie (np. podciąganie) zrobić tylko w wersji technicznej, a drugie zawsze i tak ma charakter wytrzymałościowy (l-sit, plank itd.).

Poza tym to bardzo fajny sprawdzian samego siebie :)
  • 0
Dołączona grafika

#3
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Emil, dlatego właśnie każdy sam określa do której kategorii chce zaliczyć swój film. Do tej pory chyba raz się zdarzyło, że film został przesunięty z kategorii technicznej do wytrzymałościowej.
Dla mnie największym "problemem" przy ocenie są własne inicjatywy i "udziwnienia" jak L-hang w przypadku L-Sit, użycie podstawek, ciężarków itp. Jeśli dopuszczamy coś takiego, to wg mnie powinno być przynajmniej w miarę jasno określone np. że najwyżej oceniany jest L-Sit na ziemi, potem na poręczach, a potem L-hang (o ile jest dopuszczalny) itp. Tylko, że jestem pewien, że nie wszystko da się przewidzieć :)
Dodatkowo chyba warto dawać przy każdej konkurencji dodatkowej (spoza Skazanego) film/zdjęcie jak ma to wyglądać poprawnie.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#4
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Zgadzam się z Michałem, powinny być wyznaczone jakieś granice dotyczące danego ćwiczenia, np że l-sit wykonujemy tylko w podporze, bo inaczej to nie l-sit :)

Druga sprawa to, że uczestnik moim zdaniem powinien móc zająć tylko jedno miejsce w danej kategorii. Jak biegasz na czas to jesteś oceniany według najlepszego wyniku i dostajesz jeden medal :)

Jak dla mnie wyzwania to super sprawa. Jest to świetna motywacja i zabawa.
Nawet mi się zrymowało :D
  • 0

#5
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ale użytkownik wziął udział w pchnięciu kulą i bieganiu na czas. Więc jak to pogodzić?
  • 1

#6
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
To już są dwie inne kategorie. Chodzi mi o to, że np bierzesz udział w pompkach w kat. technicznej i nie możesz zająć pierwszego i drugiego miejsca naraz.
  • 0

#7
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Jak wspomniane w innym watku, powinniscie brac pod uwage najlepszy wynik nie wazne ile filmikow wyslal uzytkownik, bo jesli Satetsu jest najlepszy w L-sicie i moze utrzymac go przez minute, to wysle 3 takie filmiki i zgarnie wszystkie 3 miejsca, troszke nie ma sensu :)

A ogolnie o temacie to super sprawa, niesamowita motywacja, wspaniala atmosfera i wspieranie siebie nawzajem, czyli to co tygryski lubia najbardziej :)
  • 0

#8
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Jak wspomniane w innym watku, powinniscie brac pod uwage najlepszy wynik nie wazne ile filmikow wyslal uzytkownik, bo jesli Satetsu jest najlepszy w L-sicie i moze utrzymac go przez minute, to wysle 3 takie filmiki i zgarnie wszystkie 3 miejsca, troszke nie ma sensu :)


Zgadzam się. To jest logiczne. Jak np. w skoku wzwyż - masz trzy próby i liczy się najlepszy wynik. Ale jeśli ktoś wyśle filmik dotyczący innej konkurencji, to już insza inszość.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#9
mrsayso

mrsayso

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
Tak jak piszą koledzy :)
1. każdy może zająć tylko jedno miejsce w danym ćwiczeniu , w danej konkurencji;
2. niech każdy się określa do której kategorii wrzucić film (w domu przecież się ogląda i widać czy coś jest dobrze techniczne a co nie, i się wie samemu przed ćwiczeniem jak będzie się robiło.) - po za tym sędziowie nie będą się zastanawiali czy to wytrzymałościowe czy technicznie. A jak ktoś stwierdzi, że np "inni robili w technicznej gorzej niż ja w wytrzymałościowej" to niech kręci kolejny filmik :)
3. jeśli chodzi o statyczne ćwiczenia (i nie tylko), niech będzie pokazana jedna - jedyna możliwość wykonania ćwiczenia np l-sit tylko na podłodze (bez rurek, krzeseł, książek, podpór itp) - jest jeszcze wiele lat ćwiczenia przed nami :) wiec nie raz będzie l sit i wtedy może być w innej postaci :)

Tak to widzę ;)
  • 0
"May my enemies live long so they can see me progress"

#10
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów


Jak wspomniane w innym watku, powinniscie brac pod uwage najlepszy wynik nie wazne ile filmikow wyslal uzytkownik, bo jesli Satetsu jest najlepszy w L-sicie i moze utrzymac go przez minute, to wysle 3 takie filmiki i zgarnie wszystkie 3 miejsca, troszke nie ma sensu :)


Zgadzam się. To jest logiczne. Jak np. w skoku wzwyż - masz trzy próby i liczy się najlepszy wynik. Ale jeśli ktoś wyśle filmik dotyczący innej konkurencji, to już insza inszość.


Oszywiscie, ze insza inszosc.
Moge zrobic 10 technicznych pompek z 1-sekundowym schodzeniem w dol, 1-sekundowa przerwa i 1-sekundowym wychodzeniem w gore.
Moge zrobic 50 wytrzymalosciowych pompek w szybkim tempie.
Moge zrobic pompke z klasnieciem uszami i wtedy zgarniam wszystkie 3 nagrody i jest to chyba calkiem zrozumiale :)

Note: Jesli kogos techniczna wersja pobija takze inne wytrzymalosciowe rezultaty (ilosc powtorzen) wtedy oczywiscie mozna zgarnac 2 nagrody za 1 podejsciem :)
  • 0

#11
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panowie, dzięki za te komentarze, bo już wiele zasad nam się klaruje:) Nie zgadzam się tylko z tym by konkurencje statyczne robić w jednym wariancie np. poziomkę tylko na ziemi. to najtrudniejszy wariant i spowoduje że ilość uczestników spadnie z kilkunastu do kilku. a np. mnie "Wyzwania" motywują do wzięcia udziału bez względu na jakim jestem aktualnie etapie. chodzi o pokonywanie siebie. gdybym czekał do czasu, aż będę w stanie wykonać najtrudniejszy wariant, to ani razu bym nie wystartował. A przecież ten konkurs motywuje do ciężkiego treningu i postępów.
  • 0

#12
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Tak przegladam kolejne posty w wyzwaniach i widze, ze nigdy nie zgodzimy sie jak robic cwiczenia i jak je oceniac.
Mam pewna wizje tego.
Moze po prostu na koniec wyzwan, admin / mod zbiera filmiki do kupy i robimy glosowanie (ankiete), oczywiscie na zasadzie 3 miejsca, plus dodatkowe wyroznienia (za odwage, za mine na koniec :P itp.).
Tym sposobem nikt nie powinien poczuc sie urazony bo glos zabiera wiekszosc a nie jeden odpowiedzialny za dany miesiac czlowiek.
Co wy na to?
  • 0

#13
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
Ja bym chciała żeby na koniec miesiąca, czyli zakończanie wyzwania, byli wymienieni wszyscy, co wzięli udział, razem z zaznaczeniem ćwiczenia, kategorii i liczby powtórzeń/sekund :) coś podobnego było na pierwszym wyzwaniu :)
  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#14
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Sonia, myślę, że jest to do ogarnięcia:)
  • 0

#15
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
A ja od siebie dodam tylko, iż ogromnie cieszy mnie fakt, że coraz więcej osób bierze udział w wyzwaniach. Co do realizacji również nie mam żadnych zastrzeżeń, brawo dla wszystkich zaangażowanych w tą "zabawę". Pozytywna rywalizacja dająca kopa i zachęcająca do czynienia dalszych postępów.

Szkoda, że ostatnio mam za dużo spraw na głowie aby bawić się wspólnie z Wami... Mam nadzieję, że kiedyś nadrobię nazbierane zaległości.

Cały czas do przodu... Oby tak dalej. :D
  • 0

#16
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Racja BeF, coraz więcej ludzi bierze udział i ta zabawa staje się coraz bardziej ambitna. Szkoda, że nie możesz teraz do nas dołączyć ale mam nadzieję, że z czasem wszystko sobie poustawiasz i dasz radę:)
  • 0

#17
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Bardzo intensywnie przygotowuję się do egzaminu na instruktora kettlebell StrongFirst (najnowszego projektu Pavla Tsatsouline), no i niestety Parkour oraz Kalistenika zeszły na dalszy plan... Ale tylko do czasu zakończenia i zaliczenia kursu instruktorskiego, który najprawdopodobniej odbędzie się pod koniec maja. Tak więc trzymać kciuki za mnie. :D
  • 0

#18
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Wow, ten egzamin kosztuje fortunę :) ale gratuluję. Ćwiczysz u ziomków w zielonej górze?
  • 0
Dołączona grafika

#19
gwynbleidd

gwynbleidd

    Sky is the limit

  • Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaPoznań

Czyżby wyzwania zdechły już na dobre? Szkoda... może by jednak ktoś pociągnął, bo to dla niektórych może być dodatkowa motywacja do walki.


  • 0

"Uważaj, żeby nie pomylić nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."

 


#20
SenseJLF

SenseJLF

    Administrator

  • Administrator - Boss

  • 262 postów
  • LokalizacjaSzczytno

Wyzwaniami zajmować się będzie Luko i jak napisał ostatnio w jakimś wątku "od października powinniśmy zacząć".


  • 0

Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych