Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wspinanie na linie :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#41
King144000

King144000

    Włóczykij

  • Użytkownik
  • 36 postów

Nie wiem czy jeszcze to komuś potrzebne, ale nieudolnie zilustrowałem w paincie ten sposób ogarnięcia węzła z ziemii. Robimy pętlę (np podwójna ósemka), przerzucamy linę przez gałąź, przekładamy przez pętlę, i dalej jak na rysunku. Może być problem ze ściągnięciem liny jeśli poprzeczna belka (gałąź) jest chropowata. W przypadku metalowego czegoś nie powinno być probnemów. Mam nadzieję że pomogłem.LINA.jpg


  • 1

#42
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

dobry temat :)

 

a jakiej grubość brać linę ? w sklepach byłem i maksymalna średnica to 12mm, poszukam w innych miejscach :)

nie chcę aby zbyt łatwo było można wspinać się po niej, tylko żebym czuł przedramiona, ale tak żeby można było dobrze chwycić

może coś około 20-30 mm ?

 

oraz jaką długość liny brać ? bym ją nosił z sobą i przywiązał do gałęzi/drążka

Czy zrobienie pętli i zaciśnięcie wystarczy, czy trzeba dokupić jakiś uchwyt ?


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#43
King144000

King144000

    Włóczykij

  • Użytkownik
  • 36 postów

Linę 12mm możesz złożyć, choć ja osobiście zrobiłem grube "supły" co 30-40cm.


  • 0

#44
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

widziałem już:

http://www.itstactic...e-for-climbing/

 

mi chodziło o grubość samej kupionej liny


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#45
YaYeti12345

YaYeti12345

    Po prostu Yeti...

  • Użytkownik
  • 49 postów

Ja sugerowałbym grubość 16-20 mm.


  • 1

#46
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

ok, zdecydowałem się na 30mm i 20metrów

w piątek przejadę się do sklepu i przymierzę grubość do łapy :P


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#47
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
Siemano!
Wpadłem na pomysł jak można zawiesić linę i ściągnąć np. na drzewie bez wchodzenia na nie.

Na linie jutowej na końcu mocujemy taki hak > http://bkpoland.pl/O...pieczeniem.html
jak patrzycie na zdjęcie tego haka to na dole (do tej grubej części) przywiązujemy solidnie jakąś cienką linke, ważne żeby była dosyć mocna i długością odpowiadająca linie po której się wspinamy.

I teraz sposób:
Line wraz z hakiem i linką pomocniczą przerzucamy przez gałąź. Hak zaczepiamy na drugim końcu liny i pociągamy ją tak aby zacisnęła się na gałęzi. I właśnie po to jest ta druga linka. Jak wiadomo lina zaciśnie się dosyć mocno na gałęzi więc pociągamy za linkę pomocniczą (zawiązaną na haku) i ściągamy ją w dół tak żeby dostać hak. Odpinamy go z liny i wszystko ściągamy na dół.

Jest to założenie czysto teoretyczne. Mam obawy jedynie do tego iż lina zaciśnie się na tyle mocno że linka pomocnicza nie będzie w stanie rozluźnic zacisku i wtedy trzeba włazić na drzewo.
Co myślicie o takim rozwiązaniu?
  • 0

#48
Chillin

Chillin

    Hold Strong!

  • Użytkownik
  • 54 postów

Moim zdaniem jest to pomysł identyczny co King144000 tylko zamiast pętli jest hak. :D


  • 0
' Gadają, że mam talent - ależ istotnie, Ja, zamieniam w złoto wszystko czego się dotknę. '
 
ت

 

 


#49
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
Zgadzam się ale w jego sposobie potrzebna jest lina 2x dłuższa. Tutaj zamiast tej "drugiej" długości można zamocować byle jaki sznurek oszczędzając przy tym na kosztach liny. Ale z drugiej strony dochodzi koszt haku :D sam już nie wiem co lepsze :P
  • 0

#50
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

już kupiłem taką linę

28mm i 10m

strasznie droga ta lina :/ za 1m aż 6€

chciałem kupić 32mm, tylko 7,52€ za 1m :/

 

nawet 40mm przyłożyłem do łapy, fajnie leżała :)

 

IMG_20130517_201848.jpg

 

 

może ktoś opiszę, jak zrobić taką pętelkę nie zaciskającą się w połowie długości liny ?


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#51
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

nawet fajnie po tej linii się wchodzi, lecz jak przestanie się na kilka tygodni a potem znowu będzie się chciało powchodzić, to mocno palce pieką :/

więc trzeba regularnie to robić :)


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#52
hopesfall

hopesfall

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Czołem!

Troszkę odkopuję stary temat, ale nie widziałem by był inny dotyczący stricte liny :)

Ktoś wspomniał, że przy wspinaniu na line miał problem z łokciami? Mam podobnie, od kiedy zabrałem się za wspinanie po linie. Wczesniej duzo się podciągałem na drążku, róznymi sposobami i nie miałem takiego problemu. Natomiast przy wchodzeniu na samych rękach na line 5m, po treningu czuje ból łokci, który jest dosyc intensywny i powodujący dyskomfort. Nie wiem czy powodem tego moze byc zbytnie obciazenie stawów, czy poprostu wspinam się nieodpowienio. Moze poprostu zacząc od lżejszych cwiczen? Posiada ktoś jakieś ciekawe zestawienie cwiczen, które mozna wykonywac na linie by wzmocnic ręce ? Pozdrawiam!


  • 0

#53
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Wspinanie po linie obciąża dużo bardziej od podciągania na drążku. Miałem tak samo z liną, z kółkami. Jeśli boli to zrób sobie przerwę, za tydzień wróć z porządną rozgrzewką, przed wspinaniem trochę podciągania i na razie lekko trenuj na tej linie, niech stawy się przyzwyczają do większego wysiłku. Jeśli lina jest przy np ścianie to wspinaj się na razie wchodząc po ścianie, potem także na rozgrzewkę. Jesli jest opcja wejścia na górę bez wspinania, potrenuj powolne opuszczanie. Jest też taki myk, że oplątujesz stopy między linę, dzięki czemu możesz tak jakby nawet stać na niej w powietrzu, też jest łatwiej.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych