Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wspinanie na linie :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1
szocikk1

szocikk1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
Witam :) Mam pytanie, jakie mięśnie są zaangażowane podczas wspinania się po linie? Czy myślicie, że warto wpleść ją w wtrening? :) Z góry dzięki za odpowiedź :)
  • 0

#2
Rob PMC

Rob PMC

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 135 postów
przedramiona,barki ,plecy, brzuch ,biceps zalezy od czy ze stójką czy bez ,świetne ćwiczenie
  • 0

#3
szocikk1

szocikk1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
Czyli warto korzystać z niego :) Dzieki za odpowiedź
  • 0

#4
Rob PMC

Rob PMC

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 135 postów
jak łączyłem wyciskanie sztangi na klatkę i nastepnie line 7m to po kilku takich treningach masakrycznie bolały mnie łokcie
  • 0

#5
szocikk1

szocikk1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
spoko, właśnie myślałem żeby takie ćwiczenie zastosować :)
  • 0

#6
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Na pewno warto wpleść takie ćwiczenie jak masz możliwość:) Do tego co już kolega napisał dodatkowo wzmocnisz mięśnie ręki(dłoni) razem z mięsniami palców czyli poprawisz trochę uchwyt.

Ogólnie będziesz pracował nad rozwojem zarówno tych dużych, charakterystycznych mięśni jak i tych małych, często głębiej ukrytych co na pewno będzie na plus dla Ciebie.
  • 0

#7
szocikk1

szocikk1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
Dobrze wiedzieć :) do tego połączyć z drążkiem i dipsami to efekt może byc wspaniały na górną część ciała :)
  • 0

#8
Sid36

Sid36

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 33 postów
A nie myślałeś o boulderingu?
  • 0

#9
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Dodam, że wspinanie na linie to podstawowe ćwiczenie gimnastyczne na budowanie siły. Byłem zdziwiony, że zabrakło go w "Skazanym". Doskonale przygotowuje też do podciągania jednorącz, bo momentami cały ciężar ciała utrzymujemy na jednej ręce. Wspaniale poprawia chwyt, daje duże możliwości progresji... mogę tak długo ale żeby nie zanudzać powiem tylko, że warto;)
  • 0

#10
Adam.Kalman

Adam.Kalman

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Instruktor
  • 74 postów
świetne ćwiczenie, absolutnie polecam, ale jest ale... :)
żeby wykorzystać w pełni wartość tego ćwiczenia, trzeba pamiętać o 2 rzeczach...

wchodzimy na line siadając na ziemi (a nie wskakując na połowe liny) i jedziemy w gore, schodzimy również do siadu.

jest jeszcze 1 sprawa dla osob, które opanowały line
1) wchodzimy w poziomce, wiadomo, lina miedzy nogami stopy w gore
2) wchodzimy w poziomce ze złączonymi nogami, lina obok
3) jak ktos już to opanuje perfekt, to:
- siadamy, wspięcie w góre, zejscie 2 kroki rękoma, wspiecie spowrotem, zejscie 4 kroki rękoma, wejscie spowrotem, zejscie

i zeby było fajnie gimnastycy mają tak 15-18 razy dziennie w dni treningu ogólnorozwojowego
  • 1

#11
szocikk1

szocikk1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów

A nie myślałeś o boulderingu?


Wiesz, nawet nie myślałem o tym :)

Wiem właśnie, że gimnastycy go używają i dlatego mnie zaciekawiło :)
  • 0

#12
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
A macie pomysł gdzie zawiesić linę? :P

W salach gimnastycznych to jest na lajcie, bo sufit jest na wysokości kilku metrów, ale normalnych warunkach? Ja nie mam pomysłu.
  • 0

66668745.png


#13
szocikk1

szocikk1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
dobre pytanie :) przeglądając różne strony internetowe ludzie pisali ze zawiszali w garażach, na drzewach itp
  • 0

#14
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
W overcoming gravity jest fajny sposób wchodzenia na linę. Wchodzenie na linę w pozycji front lever.
  • 0

#15
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Lina to świetny sposób na ćwiczenie negatywów opuszczając się siłą jednej z rąk.
  • 0

#16
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Set, ja osobiście zawiesiłem na drzewie. Co parę miesięcy lina wprawdzie znika ale jej koszt jest na tyle mały, że wieszam drugą:)
  • 0

#17
Boban

Boban

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 38 postów
A jaką linę sobie sprawiasz? Bo patrzyłem po wspinaczkowych, to trochę się przeraziłem...
  • 0
--------------------------------

"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach."

„Jest w świecie jeden czynnik, z którym się nikt w swoich planach i w swoim działaniu nie liczy, a przez który wszystko się może rozbić, zawieźć, popsuć – to głupota ludzka”

#18
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Boban - nie popadajmy w paranoje, lina to lina, nawet szczerze mówiąc nie sądzę, żeby wspinaczkowa od zwykłej różniła się czymś innym niż tylko nazwą. :)
Ponadto nie mówimy o wspinaczce, tylko o wchodzeniu na linę :P

Lukaj w sklepach typu Castorama, Obi, etc. :)
  • 0

66668745.png


#19
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Wspinaczkowe się nie nadają. Mają dużą wytrzymałość ale mały przekrój. Ja kupuję zwykłą linę w Castoramie. 20 mm średnicy ciężko dostać ale 16mm można kupić bez problemu po 5 zł za m:)
  • 0

#20
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Jeszcze jest allegro jakby co, 25mm:
http://allegro.pl/li...3000799150.html
  • 0

66668745.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych