Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dieta tłuszczowa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1337 odpowiedzi w tym temacie

#1281
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Jak to nie ma szybkiego biegania? ja jakoś nie mam problemu z grą w piłkę a tam się wykonuje głównie sprinty, a nie ładuję się węglami xD
Najpierw żeby dobrze biegać to trzeba ileś czasu biegać, nie ma znaczenia czy high carb czy low carb, jak ktoś nie ma kondycji.

Mam podobne wrazenia. Synteza glikogenu zachodzi caly czas, wiec sam termin ladowanie jest absurdalny, bo jezeli jest sie nawet na tej tluszczowce, to przeciez nie polega ona na zarciu samego tluszczu, ale rowniez i weglowodanow. Wiec co takie ladowanie ma dac? Hannibal czyta rozne rzeczy i czesto cos ciekawego wyszpera ale mam wrazenie, ze nie filtruje tego odpowiednio i lyka to wszystko. Jezeli ladowania dotycza ketozy, to mozna se wyguglac slynne badanie, ktore udowadnia, ze ci co sa "na ketozie" i laduja sie w weekedny weglami, tak naprawde w okolice ketozy wbijaja dopiero w nastepny piatek, ale zaraz, przeciez w sobote ladowanie, wiec znowu do piatku i tak w kolko. Robota idioty krotko mowiac, bez zrozumienia mechanizmow. Jezeli jestes zaadoptowany do tluszczowki to nie fundujesz sobie idiotycznych hustawek, poza tym nikt tu nie mowi, ze tluszczowka najlepsza, mozna byc na weglowodanowce z powodzeniem, wystarczy zamienic proporcje.


  • 0

#1282
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Moj obiad o 14h. XD
5c774cc35f8f8867ac50235234f157ae.jpg

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#1283
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Kiedyś robiliśmy grilla ze znajomymi i ktoś przyprowadził wuefiste.Spytałem się go co sądzi o pistoletach to nie wiedział w ogóle co to za ćwiczenie xD

Jesli mowa o pistoletach. To prosze z dzisiejszego workoutu. Na koniec właściwego treningu. Pistolety wpadły obwodowo z kilkoma innymi cwiczeniami na biodra.

https://youtu.be/qrky3t06jbo

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#1284
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Posluchajcie tego. XD

https://youtu.be/cRm2VFXFET8

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka
  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#1285
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Posluchajcie tego. XD

https://youtu.be/cRm2VFXFET8

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

 

Toż to jakaś herezja! nie słuchajcie :P :P 

Ogólnie fajnie, tylko gość sprawiał wrażenie, jakby nie potrafił mówić z pamięci przez 4 minuty, to dosyć dziwne jeżeli mówi się o czymś na czym się zna (??), takie miałem wrażenie bo oczy cały czas mu gdzieś wędrowały, ale może był tak zestresowany prze kamerę xD Nie jest źle, ale mało i to o czym mówi to raczej nie należy do najważniejszego o czym mógł powiedzieć, Kowalski wyniesie z tego, że najważniejsza jest proporcja kwasów "przeciwzapalnych" do "prozapalnych" i zacznie kupować Ramę czy inną Florę z kwasami Omega 3 za 10 zł :D


  • 0

#1286
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Ostroznie. Bardo smieszne.

https://m.youtube.co...h?v=nJRSq-cDRt8

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#1287
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Też uwielbiam termin "ładownie węglami" :D Tak jakby to był jakiś magiczny preceder zarezerwowany tylko dla wąskiego grona sprytnych sportowców, który ma bóg wie co dać. 

Tutaj coś do przemyślenia:

Zwykły mężczyzna o wadze 80kg, uprawiający czynnie sport ma w mięśniach ok 400-500 gramów glikogenu. Przeliczając to na wartość energetyczną mówimy o 1600-2000kcal. Ten sam mężczyzna biegnąc cały czas sprintem (15km/h) przez pełną godzinę - potrzebuje ok 900kcal energii. Zakładając, że zapas energii pobrany z krwi, treści jelit i innych będzie na poziomie 100kcal i zakładając, że tłuszcz w ogóle przy takim wysiłku nie bierze udziału w procesach energetycznych mówimy ok. 800kcal czyli tylko 200g glikogenu. Jak daleko jeszcze do całkowitego zużycia?? Odbudowanie glikogenu po takim wysiłku dla osoby normalnie spożywającej węgle to kwestia jednego dnia. Żadne magiczne "ładowanie" nie jest tutaj potrzebne. 

Biorąc teraz pod uwagę, że rozprawiacie tutaj o 5km na zawodach mówimy o biegu na poziomie czasu ok. 20 minut. W trakcie takiego biegu zużyjecie ok 300kcal co daje plus minus 75-80g glikogenu mięśniowego do którego odbudowania trzeba zjeść 2 banany i jabłko. Sami oceńcie czy to dużo czy nie i jakie magiczne ładowanie węglowodanami jest tutaj potrzebne :D 

Pozdrosy. 


  • 2

#1288
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Tak masz racje, nie miałem na myśli ładowania węglami metodą kulturystów, że wpieprzają nie wiadomo ile chodziło mi o posiłki typu kilka owocy, trochę ryżu czy ziemniaków.A tak a pro po dystansu 5 km zawodowcy mają treningi nawet do 2,5h spokojnie można spalić nawet do 2000 kcal zależy od intensywności.


  • 0

#1289
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Jak się je codziennie porcję węglowodanów np. wieczorem na kolację to żadnego problemu z glukozą nie będzie :)

Trzeba pamiętać, że dieta tłuszczowa nie polega na całkowitym wykluczeniu ww, a jedynie na traktowaniu tłuszczu jako głównego substratu energetycznego. Dieta tłuszczowa to nie to samo co dieta ketogenna ;)
  • 0

#1290
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

No właśnie kilkakrotnie próbowałem z mała ilości węgli ( miałem na myśli praktycznie same warzywa) to po treningach wydolnościowych czułem, że umieram xD, ale być może to okres przejściowy i się nie zadaptowałem, a natomiast gdy stosowałem większe porcje węgli po treningu wszystko szło prawidłowo.


  • 0

#1291
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Nie wiem co to znaczy "mała ilość węgli" :) Ja też jem same warzywa w zasadzie. Do obiadu jakaś surówka albo marchewka albo buraczki albo coś, a wieczorem np. pieczone ziemniaki polane oliwą do syta. Jakiś banan albo jabłko też zawsze wleci. Jak obciąłeś węgle do bardzo małej ilości drastycznie to może mieć to przełożenie na Twoje samopoczucie jak najbardziej. Zależy też co i jak ćwiczysz bo może to też być tylko efekt "psychologiczny" :) 


  • 0

#1292
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Przez , mała ilość węgli'' miałem na myśli np. papryka lub ogórek na śniadanie, na obiad tez albo jakaś surówka albo podsmażane na maśle (marchew buraki, sałata, ogórek,pomidor,kapusta, cebula) w małej ilości  i to tyle. Natomiast teraz gdy nie biegam tylko trochę ćwiczę siłowo taka ilość wystarcza.


  • 0

#1293
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

No to jak dla mnie wygląda to na zdecydowanie drastycznie małą ilość węgli :) Uważam, że przy osobach aktywnych sportowo - min. porcja ziemniaków na kolację to must be :) Po co zmuszać organizm do kosztownych przemian składników niecukrowych w cukier? :) 


  • 0

#1294
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Merfi, ty innych węglowodanów złożonych na noc nie jesz?

Posłuchajcie tego:

https://youtu.be/dCcvvJv7x7o
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#1295
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Czasami ryż basmati z marchewką i papryką ale raczej ziemniaki i jakiś owoc wieczorem wlatują :)
  • 0

#1296
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Posluchajcie tego, od 14' najlepszy fragment

https://youtu.be/QBmHI5d4kwA
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#1297
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Może nie do końca związane z dietą tłuszczową, ale można się pośmiać :D Jak widać nawet największym "fit celebrytom" zdarzają się wpadki xD

 

http://www.totylkote...017-wyniki.html


  • 0

#1298
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów
Ktoś ma jakiś pomysł, jak dostarczyć więcej tłuszczu jednocześnie unikając nabiału? Moja skóra źle reaguje na nabiał i staram się go nie jeść. Z tego powodu odpada picie śmietanki czy inne tego typu rzeczy. Czasem jednak trudno mi utrzymać proporcje i wychodzi proporcjonalnie dużo białka. Macie jakieś pomysły, jak włączyć do diety więcej tłuszczu?
  • 0

#1299
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

1. Golonka
2. Tłuszcz ze słoniny można rozpuścić i zawsze dodać do obiadu czy jajecznicy na śniadanie
3. Masło :D

PS jak lubisz masło to kawełe z masełe hehe (polecam).


  • 0

#1300
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Topisz wszystko co robisz w smalcu albo polewasz oliwą i tyle :) Nie wiem też jakie jesz mięsa ale boczek, karkówka, halibut, łosoś, golonka to wszystko ma sporo tłuszczu samo w sobie ;) 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych