Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dieta tłuszczowa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1337 odpowiedzi w tym temacie

#1081
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Tak się kończą rozmowy na tym forum, dlatego już nie wdaje się w żadne dyskusje dotyczące żywienia. xD


  • 0

#1082
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Dokładnie. Zawsze wojna i każdy wie swoje. Każdy jest specem najwyższej kategorii a co kto powie nie po jego myśli to zostaje uziemiony. Ja mam wrażenie, że dla tubylców tego forum dieta jest jak jakaś religia. Za inne poglądy spaliliby na stosie


  • 2

#1083
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Panowie. To jest temat apropo diety tłuszczowej i zdrowego odżywiania się za pomocą niej. Jeśli w ten temat wchodzą idiotyczne porady dotyczące suplementów, chemii czy innego niepotrzebnego badziewia to nie dziwcie się reakcji. Są na tym forum tematy dotyczące brania proszków i tam się np. kompletnie nie udzielam. To tak jakbyście w temacie o progresji do front levera napisali, że kupujecie codziennie gazetkę wędkarską bo Wam pomaga dojść do celu :)


  • 1

#1084
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Zgadzam sie z Merfim, jest milion tematow na forum o tym jaka chemia sie ludzie szprycuja dla zdrowia i nic mi do tego, kazdy jest kowalem wlasnego losu i odpowiada za swoje zdrowie. Odezwalem sie jedynie w tym, i jedyne co robie, to w jakis sposob probuje przekazac jakas wiedze i wytlumaczyc pare spraw, nikogo nie zmuszam ani nie namawiam zeby tak robil a kazdy z tym moze zrobic co zechce. A, ze nie kazdemu nie chce sie samodzielnie myslec, tylko woli powielac najbzdurniejsze poglady z internetow to jego sprawa. Mam dziesiatki kolegow pakerow, ktorzy zaczynali cwierc wieku temu i mowili to samo "1/3/5g waliny/argininy/leucyny/(wstaw sobie co chcesz z chemicznych supli) nikogo jeszcze nie zabilo" a dzisiaj maja problemy z watroba, nerkami, zryta cera, lysieniem, otyloscia, potencja itp.

Moge zrozumiec Mateusza w jakims stopniu, bo za mlodu nie mysli sie o starosci ani nawet o tym co bedzie ok 30-40 lat, ale zawsze wtedy zaluje sie zmarnowanego czasu.


  • 0

#1085
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
1. W jaki okolicznościach oraz jak zachodzi taki proces, gdy białko zwierzęce oraz tłuszcze zwierzęce zmieniaja w glukozę? (Białko -> glukogeneza, tak? A tluszcze?)

2. I po czym poznać, ze białko oraz tluszcze przekształcily sie właśnie w te glukozę dla mózgu? (Wiem, kazdy jest inny pod wzgledem fizjologii, biochemii czy potrzeb).
Chodzi o nadmiar, tak? To po czym poznac ten nadmiar i jaka to wartosc "ten nadmiar", tłuszcze ida do kibla? ( i tak dalej kazdy jest indywidualna jednostka i kazdy inaczej bedzie metabolizowal to czy tam to, okey, moze da sie odpowiedziec na te pytania ogólnikowo badz bardziej precyzyjniej?)

3. I zastanawiam się, dlaczego ten temat nie zostal do tej pory podwieszony.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#1086
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Masz rację, już go podpiąłem.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#1087
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Hannibal, było pisane wiele razy, tłuszcze nie mogą się przekształcić w glukozę, nie da się. Białko owszem i to nie tylko nadmiar, ale zawsze jakaś jego część idzie w glukozę. Najgorsze dla tycia jest łączenia tłuszczy z węglami, bo tłuszcze jako lepsze paliwo są zużywane jako pierwsze, a węgle muszą być upchane jako zapas w postaci tkanki tłuszczowej. Nie wiem co jeszcze Ci powiedzieć.


  • 1

#1088
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

:D

I jak wzej, z tym, ze organizm potrafi dokonac wielu metabolicznych wymykow, zeby uzyskac to co potrzebuje, nawet czesto bardzo nieekonomicznymi metodami. Wiec tak w praktyce wszystko mozna z wszystkiego, tylko to zazwyczaj w bardzo skrajnych warunkach, ktorych na szczescie nie doswiadczamy.

 

Ja bym nie podpinal takiego tematu, to sliski temat a diete kazdy moze sobie wybrac jaka sechce, nie widze powodu zeby promowac akurat te kosztem innych ;)

 

A glukoza nie jest "dla mozgu".


  • 0

#1089
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Sporo osób pyta jednak o zasady diety tłuszczowej i niekoniecznie musi to być związane z chęcią wypróbowania tej diety a po prostu poznania alternatywnej wersji żywienia. Od teraz będzie można ich wygodnie odsyłać tutaj.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#1090
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

:D
I jak wzej, z tym, ze organizm potrafi dokonac wielu metabolicznych wymykow, zeby uzyskac to co potrzebuje, nawet czesto bardzo nieekonomicznymi metodami. Wiec tak w praktyce wszystko mozna z wszystkiego, tylko to zazwyczaj w bardzo skrajnych warunkach, ktorych na szczescie nie doswiadczamy.

Ja bym nie podpinal takiego tematu, to sliski temat a diete kazdy moze sobie wybrac jaka sechce, nie widze powodu zeby promowac akurat te kosztem innych ;)

A glukoza nie jest "dla mozgu".

Slowo dieta wymyslili eksperci od zdrowego odżywiania.
I bym nikogo nie namawiał na zadna diete współczesna nie ma to zadnego uzasadnienia.

Lecz kazdy moze zaznajomić sie z podstawami zdrowego odżywiania.
I tutaj wlasnie można odszukać ciekawe informacje i kazdy zdecyduje na to co będzie chcial.


****

Wlasnie gdzies mi sie obiło o uszy, ze tluszcze w jakims procesie są przekształcane w glukozę.

Chyba w czesci mozg potrzebie rowniez troche glukozy. Nie tylko w 98% tłuszczy.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#1091
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Dieta (z stgr. δίαιτα diaita – „styl życia”) – sposób odżywiania. Potocznie często używane nieprawidłowo, w stosunku do diet odchudzających.

Termin jak najbardziej adekwatny. Czy to żywienie optymalne czy to dieta tłuszczowa, jeden pies. Jak ktoś kojarzy termin "dieta" z jakimś pro ultra systemem do chudnięcia to jego sprawa. Za dużo kolorowych gazetek :)


  • 0

#1092
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Wlasnie gdzies mi sie obiło o uszy, ze tluszcze w jakims procesie są przekształcane w glukozę.
Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka


Lecz bardzo źle ci się obiło o uszy. Stryer, Biochemia strona 376:
"Najważniejszymi niewęglowodanowymi prekursorami glukozy są mleczan i większość aminokwasów, natomiast kwasy tłuszczowe w organizmach zwierzęcych nie mogą być przekształcone w glukozę".
  • 1

#1093
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Osoby na dietach mniej lub bardziej tłuszczowych, jak monitorujecie stan swojego zdrowia? Tzn. jakie badania warto sobie robić? Odnośnie cholesterolu - poziom cholesterolu całkowitego właściwie nic nam nie mówi, poziom LDL powinien być w normie, a HDL może być jak najwyższy? Bo jem dużo tłustego i chcę widzieć na badaniach czy mam przez to lepsze/gorsze wyniki


  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#1094
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

W ogóle cholesterolu nie warto badać bo nie jest on wskaźnikiem stanu zdrowia. To znaczy może być, ale nie tak jak wszyscy myślę, lecz zupełnie odwrotnie, im wyższy cholesterol tym lepiej, im niższy tym organizm słabszy. Tak więc, cholesterol niczego Ci nie powie, ale jak chcesz to zbadaj, nie jest to duży koszt, a jak się masz dzięki temu czuć zdrowszy to same plusy :D

 

Poza tym dieta na poziom cholesterolu nie ma wpływu bądź ma niewielki, a osoby aktywne mogą mieć znacznie wyższy dzięki kortyzolowi. 


  • 0

#1095
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Osoby na dietach mniej lub bardziej tłuszczowych, jak monitorujecie stan swojego zdrowia? Tzn. jakie badania warto sobie robić? Odnośnie cholesterolu - poziom cholesterolu całkowitego właściwie nic nam nie mówi, poziom LDL powinien być w normie, a HDL może być jak najwyższy? Bo jem dużo tłustego i chcę widzieć na badaniach czy mam przez to lepsze/gorsze wyniki

Mam zapisane w notatniku takie zdanie:
"Podstawowe badania na tłuszczówce to: morfologia, panel wątrobowy, profil lipidowy i tarczyca".
Kopiowałem to chyba nawet z tego forum z dyskusji. Zapisałem na w razie czego ale może bardziej ogarnięci Ci powiedzą co jakie badania powinno się zrobić :)


  • 1

#1096
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Osoby na dietach mniej lub bardziej tłuszczowych, jak monitorujecie stan swojego zdrowia? Tzn. jakie badania warto sobie robić? Odnośnie cholesterolu - poziom cholesterolu całkowitego właściwie nic nam nie mówi, poziom LDL powinien być w normie, a HDL może być jak najwyższy? Bo jem dużo tłustego i chcę widzieć na badaniach czy mam przez to lepsze/gorsze wyniki

Od pewnego wieku warto badać się raz, dwa razy do roku - NIEZALEŻNIE od żywienia. Standardowa morfologia, lipidogram, podstawowe hormony, mocz. Zwykła diagnostyka, która często pozwala wykryć poważniejsze choroby - jeśli się zaczynają dość szybko. Nic tutaj dieta tłuszczowa czy nie tłuszczowa moim zdaniem nie ma do tego.

Natomiast jeśli chodzi o monitorowanie swojego zdrowia to ja np. patrzę jak się czuje, czy mam siłę, energię, czy choruję czy nie, jaką mam cerę, czy nie wali mi z papy itd. Jak będziesz ortodoksyjnie się badał, robił coraz to bardziej wymyślne testy laboratoryjne to zawsze znajdziesz coś do czego się przyczepisz. Pamiętaj, że żyjesz w świecie w którym wdychasz gówniane powietrze, pijesz gównianą wodę i nie koniecznie masz na to wszystko wpływ. Osobiście tak monitoruję swoje zdrowie, że po prostu patrzę na to jak żyję i się czuję, a badania robię tak jak każdy powinien - raz na jakiś czas :)


  • 0

#1097
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Ja z kolei holduje podejsciu nieocenionego wybitnego polskiego naukowca i lekarza, prof Juliana Aleksandrowicza, ktory powiedzial kiedys, ze zdrowie i życie pacjenta jest zbyt cenne aby powierzać je tylko lekarzom. Wmowienie ludziom, ze badania powinien robic kazdy jest genialnym posunieciem marketingowym bazujacym na strachu i obawach.

Rozwine: w epoce medycyny normatywnej, kazdy kto nie spelnia coraz bardziej przykrecanych norm jest chory, zatem kazdemu da sie cos znalezc. Kiedys badalem sie co rok, teraz mam to w d....


  • 1

#1098
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Dlatego należy mieć głowę na karku. Ja uważam, że warto jednak korzystać z tego co nam oferuje współczesna medycyna. Normami można się nie przejmować aż tak ale jednak jeśli komuś wyjdzie 300 LDL przy poziomie 30 HDL to jednak jest szansa się szybciej zastanowić, że coś się źle w swoim życiu robi i zapobiec rozwojowi choroby. No ale to ja. Można się też nie badać w ogóle, pewnie :)


  • 0

#1099
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

 

 

Natomiast jeśli chodzi o monitorowanie swojego zdrowia to ja np. patrzę jak się czuje, czy mam siłę, energię, czy choruję czy nie, jaką mam cerę, czy nie wali mi z papy itd.

 

A w jaki sposób reagujesz, gdy już wykryjesz któryś z tych czynników? Zakładam, że przesłanka może być wspólna.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#1100
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

A w jaki sposób reagujesz, gdy już wykryjesz któryś z tych czynników? Zakładam, że przesłanka może być wspólna.

Nie wiem bo odkąd jem jak jem nie mam problemów ani ze zdrowiem, ani z samopoczuciem, ani z cerą, ani z żołądkiem, ani jelitami, ani wagą.. no generalnie jak na złość wszystko działa jak trzeba :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych