Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Prosty przyrząd do robiebienia dipów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1
BialyMadball

BialyMadball

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 122 postów


Na sam początek film. Jest gdzieś dostępny na rynku taki przyrząd ? Czy ktoś z was taki posiada ? Krzesła które mam w domu mają u góry taki profil, który uniemożliwia jakikolwiek sposób ćwiczenia. Są bardzo niestabilne i przez to niebezpieczne.

Jak jeszcze ćwiczyłem na siłowni uwielbiałem robić to ćwiczenie. W domu nie mam jak.
  • 0

#2
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Myślę, że możesz je zamówić u ślusarza. Wykonanie nie będzie dużo kosztować. Poręcze dostępne na Allegro nie są stabilne.
  • 0

#3
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Biały madball to jest podobne do balkoników rehabilitacyjnych.
 
A możliwe, że jest to nawet przerobione.
  • 0

#4
BialyMadball

BialyMadball

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 122 postów
Chciałbym, żeby to w miarę możliwości było składane. U siebie w domu nie było by z tym problemu, ale jak będę zmieniał mieszkanie (przeprowadzam się na stałe do większego miasta) to nie upcham wszystkiego w jednym pokoju :) Muszę jeszcze upchać 2 rowery (jeden duży a a drugi na szosę) do tego. Dlatego w miarę możliwości zależy mi na czymś co można by było składać lub ewentualnie składało się z dwóch części :)
  • 0

#5
cazz_78

cazz_78

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 6 postów
na szybko podrzucam możliwe rozwiązania...

http://www.marbo-spo...-do-pompek.html

http://allegro.pl/ma...2968907737.html

http://allegro.pl/po...2987127527.html

Rozwiązanie zawarte w ostatnim linku wydaje się być najmniej komfortowe. Nie ma bowiem możliwości regulacji odległości między poręczami a z doświadczenia wiem,że zbyt szerokie rozstawienie podrażnia niektórym stawy barkowe. Jakby nie patrzeć 150 trzeba wydać, chyba, że najdziesz kogoś kto zrobi po taniości.
  • 0

#6
BialyMadball

BialyMadball

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 122 postów
Wygląda dobrze... Cena też nie jest jakaś wygórowana, ale z drugiej strony wolałbym coś takiego zespawać z solidniejszych rur. Nie byłoby problemu z stabilnością, a koszt by może był i mniejszy ! Dzięki wielkie !
  • 0

#7
wattie

wattie

    Amator

  • Użytkownik
  • 201 postów
  • LokalizacjaSłupsk
Może coś lżejszego zamiast metalu? Np. PVC:
http://theprimalsexy...01/img_0006.jpg
http://3.bp.blogspot...600/photo-2.jpg
  • 0

#8
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
Witam, świetny pomysł z tymi rurami pcv, lekka konstrukcja i wydaje się być na prawdę stabilna. Znacie może wymiary tego ? Dzisiaj jadę do sklepu i będą montował taka konstrukcję. :)
  • 0

#9
cazz_78

cazz_78

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 6 postów
Ta konstrukcja PCV wygląda obiecująco, nie wiem jak dużą ma wytrzymałość, jeśli jest ktoś na forum z zacięciem inżynierskim mógłby się wypowiedzieć:)...Nie ukrywam,że w przypadku pozytywnych opinii chętnie bym się pokusił o montaż takiego cudeńka w domu. Jeśli ktoś już testował to nalegam na to by podzielił się z nami swoją opinią ;).
  • 0

#10
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Ta konstrukcja PCV wygląda obiecująco, nie wiem jak dużą ma wytrzymałość, jeśli jest ktoś na forum z zacięciem inżynierskim mógłby się wypowiedzieć:)...Nie ukrywam,że w przypadku pozytywnych opinii chętnie bym się pokusił o montaż takiego cudeńka w domu. Jeśli ktoś już testował to nalegam na to by podzielił się z nami swoją opinią ;).


Właśnie zabieram się do montowania, tego urządzenia.Tak jak mówisz wygląda obiecująco i powinno takie być. Dam znać jak złoże i wypróbuje.
Koszt w Niemczech całości 24€ także bardzo mało w porównaniu do metalowych. :D
  • 0

#11
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Orel nie zapomniałeś o kleju mam nadzieję :-)
  • 0

#12
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Orel nie zapomniałeś o kleju mam nadzieję :-)


Hehe, myślałem o tym ale nie kupiłem :P , one są na wcisk z gumą, także ładnie siedzą ale brakuje mi jednej krótszej rurki, którą umieścił z przodu dla wzmocnienia. Mam ale za, krótką i jej nie polącze, ale hm jakby to powiedzieć, nie nazwałbym tego stabilny. Będę o musiał jakoś jeszcze wzmocnić.

http://3.bp.blogspot...600/photo-2.jpg
 
W tej chwili, bez tej jednej poprzeczki ćwiczenie nie jest możliwe. Robił już ktoś taką konstrukcję ? Nawet nie wiem czy w mojej konstrukcji tylko ta jedna poprzeczka wystarczy, czy będę musiał dodać drugą.
  • 0

#13
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Na kleju może by się trzymało lepiej niż na wcisk..
  • 0

#14
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Na kleju może by się trzymało lepiej niż na wcisk..


Spróbuję jutro ale bez dodatkowych poprzeczek nie ma szans na tym ćwiczyć.
  • 0

#15
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
Rurki oddane do sklepu. Niestety na razie nie mam pomysłu z czego wykonać takie urządzenie. Te stojaki metalowe, które podawaliście nie są też chyba bardzo stabilne.
  • 0

#16
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dobre to jest. Orel daj znać jak poskładasz. Myślę coś takiego zrobić :) Tylko czy wytrzyma ?
  • 0

#17
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Dobre to jest. Orel daj znać jak poskładasz. Myślę coś takiego zrobić :) Tylko czy wytrzyma ?


Cassi przeczytałeś cały temat ?:P chyba jednak nie hehe, ale o nic, według mnie, nie jest to ani stabilny ani dobry przyrząd do tego typu ćwiczeń. Mam pomysł zrobienia tego z podstawy drewnianej i z dwóch metalowych rurek. Na internecie nic nie znalazłem dobrego. Do tych stojaków dostępnych na allegro też nie jestem zbytnio przekonany.
  • 0

#18
Boban

Boban

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 38 postów
Znajomy ma mi zrobić poręcze do dipów ze stalowych rurek, więc jak tylko będę miał je w domu, to mogę podzielić się wrażeniami. Materiałowo wychodzi taniej, jak te z marbo (159 + koszta wysyłki), a na dodatek konstrukcja wygląda na pewniejszą, szerokość regulowana i skręcana.

[attachment=265]

Elementy na komplet (zaokrąglone do sztang):
- rura 1" stalowa czarna - 10,5zł - 6m
- rura 1/2" stalowa czarna - 6,3zł - 3m
- profil 50x30x2 - 11,5zł - 3m

Koszt:
Po zaokrągleniu 120zł materiał. Jeśli ma się chody w hurtowni, to można poprosić, żeby od razu pocięli na żądany wymiar, to wychodzi jeszcze taniej. (można zejść poniżej 100zł, rury i profile sprzedaje się w sztangach po 6m lub 3m) Jeśli komuś chce się pochodzić po skupach złomu, to koszta jeszcze bardziej może obciąć. Czasem można trafić na rury nówki nieśmigane ^^
Spawanie - zależy od znajomości :)
Malowanie - puszka farby i pędzel, i do roboty :)

W sumie bardziej opłacalne jak zamawiać :)

[edit]

W efekcie urodziło się coś takiego:

[attachment=266]

Koszt materiałów ok. 120zł, plus robocizna 80zł.
  • 0
--------------------------------

"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach."

„Jest w świecie jeden czynnik, z którym się nikt w swoich planach i w swoim działaniu nie liczy, a przez który wszystko się może rozbić, zawieźć, popsuć – to głupota ludzka”

#19
Pabloone

Pabloone

    "Fly or ...Fly "

  • Użytkownik
  • 109 postów
Boban, dzięki za poddanie pomysłu, niedługo postaram skombinować sobie coś podobnego :)
  • 0

“Jeśli masz marzenie, musisz je chronić. Ludzie nie potrafią sami czegoś zrobić, więc mówią, że ty też nie możesz. Jeśli czegoś chcesz, to zdobądź to. Kropka.”





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych