Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

L-sit L-hold


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
W wątku z wyzwaniami podglądam wasze wyczyny z L-sitem.
Sam spróbowałem i za nic nie mogę unieść nóg z podłogi.
Tzn. coś tam podniosę, ale utrzymać już nie ma siły.
Zastanawiam się, które mięśnie odpowiadają u mnie za tą słabość. W podnoszeniu nóg wg. skazanego kończę aktualnie 5 krok. Przy ostatnich powtórzeniach mam już bardzo zmęczone uda, a konkretnie przednią część.
Mięśnie brzucha mam na tyle mocne (tak mi się wydaje), że dałbym radę dużo więcej powtórzeń, ale nie jestem w stanie dłużej utrzymać prostych nóg. Za słabe uda, biodra, czy może któreś mięśnie brzucha?
Zawsze wydawało mi się, że mam dość mocne nogi i przy wykonywaniu przysiadów też nie mam najmniejszych problemów a tu taka niespodzianka.
Jakieś sugestie ?
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#2
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
Za slabe rozciągnięcie i siła mięśni. Rób progresje, a nie odrazu normanlnego l sita. Np. zrób l-sita ale z zgietymi nogami, poterm z 1 noga wyprostowaną, potem 2 wyprostowane.
  • 0

#3
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dzięki Skazanemu na trening :) zrobisz l-sita. Nogi, Brzuch, Plecy, Ręce musisz zbudować wytrzymałość
  • 0

#4
mrsayso

mrsayso

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
W 2 części Skazanego jest trening L-HOLD :)
krok 1 - na krzesłach, lub drążkach do dipów - nogi ugięte w kolanach 90, uda prostopadle do podlogi;
krok 2 - na krzesłach, lub drążkach do dipów - nogi wyprostowane, 45 stopni względem podlogi (skos);
krok 3 - na podłodze, N-HOLD - nogi zgięte w kolanach, nie dotykamy podłogi;
krok 4 - na podłodze, N-HOLD ale jedna noga prosta jak w l-sicie;
Krok 5 - pełny l-sit (podłoga)
krok 6 - V-hold, nogi powyżej linii równoległej do podłogi (Satetsu ma na zdjęciu :) )

Progi dałem sobie 4x1min :)
  • 0

#5
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Ja też mam duże bardzo duże problemy z nogami, one mi blokują kolejne kroki a nie brzuch a tak nie powinno być. Trzeba dużo rozciągać i je oszczędzać po prostu. ( tzn. przed treningiem nie biegać, nnic takiego z nogami nie robić ). Ćwiczę te półtorej roku i jak spróbowałem L sita to ... spoko. brzuch mam lepiej zrobiony ale dalej słabo, przy zerowym rozciągnięciu byłem w stanie 10 sekund utrzymać, myślę że jakbym się rozciągnął to może 20-30 bym wytrzymał :)
Także progress jest... tobie radze cisnąć skazanego bo napewno dojdziesz do tego ćwiczenia, tu wiele treningu chyba nie potrzeba. Poza tym jak mówi kolega, w 2 częsci troche bedzie wiec... :)
A druga część wychodzi za 20 dni... :)
  • 0

#6
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Zastanawiając się jak sobie z tym poradzić przypomniałem sobie o CC2.
Przejrzałem narazie rodział o tym ćwiczeniu i wyczytałem m.in., że L-hang nie jest tak obciążający jak wznosy nóg i można go wykonywać częściej. Spróbuję w dni nietreningowe wykonywać poszczególne kroki do L-Sita. Najpierw jednak dokładnie poczytam co na ten temat jest w CC2.
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Moim zdaniem za to ćwiczenie odpowiada silny brzuch. Nie wszystkie ćwiczenia na mięśnie brzucha ćwiczą jego siłę. Był już na forum wątek temu poświęcony. L sit, to ćwiczenie statyczne i dlatego może być ciężko je wykonać. Jeśli będziesz robił flagę smoka, różne wersje nożyc itp. to powinno być lepiej:)
  • 0

#8
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Ja za nim zaczalem, robilem duzo wznosow nog w lezeniu, czesto zmienialem tempo opuszczania, moze miesiac temu zaczalem robic L-sit (10 sekund) i jest progres. Caly czas cwicze to z podpartymi ramionami (kat 90 stopni w lokciu) na stopniach 'maszyny do podciagniec' czy jak to tam nazwac :P, spinam wtedy cale ramiona, brzuch i nogi :)
  • 0

#9
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
pamiętaj, że możesz nie trenować specjalnie pod l-sit, lecz i tak zrobisz l-sit za kilkanaście dni/miesięcy trenując innym treningiem i wzmacniając całe ciało :)
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#10
rysiekjlb88

rysiekjlb88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 5 postów
ja uczyłem sie z tego filmiku,polecam:)

  • 0

#11
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
I jeszcze jedno: w l-sit na ziemi bardzo potrzebne są kaptury. Musisz ramionami napierać w dół, tak jakbyś chciał mieć jak najdluższą szyję.
  • 0

#12
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów

No i spróbowałem ponownie L-SIt'a. Jestem w stanie utrzymać ok 5 sekund, ale po tym czasie łapie mnie mocny skurcz mięśnia prostego uda. Wniosek, ze wszystkich potrzebnych mięśni do tego elementu u mnie najsłabszy okazał się ten właśnie. Postaram się nad tym popracować.


  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#13
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Próbuj po turecku, z nogami pod brodą i stopniowo prostuj
  • 0

#14
JankesKyo

JankesKyo

    Brak

  • Użytkownik
  • 9 postów
Przed Ćwiczeniem L-sita rozciągaj mięśnie grzbietu w odcinku lędźwiowym. Najlepiej skłon w przód o nogach prostych. Nie znam Twojego stopnia rozciągnięcia ale postaraj sie przynajmniej dotknąć palcami podłogi przed sobą. Po rozciągnięciu mm grzbietu odcinka lędźwiowego nie będą Cie blokować ;) Po rozciąganiu usiądź w siadzie równoważnym ze stopami na podłożu, nogami w stawie kolanowym ugiętymi pod kątem 90 stopni, a rękami podpieraj się z tyłu. Przyciągnij maksymalnie uda do brzucha/klatki piersiowej z całej siły tak, żeby przylegały płasko. Wzmocni to mm brzucha w zakresie który omijałeś wznosami nóg tylko do poziomu. Najprawdopodobniej nie masz słabych ud tylko przykurczone/spięte mm grzbietu odc. lędźwiowego i słabe mm brzucha w potrzebnym zakresie co starasz się kompensować napinając mm czworogłowe ud. Mam nadzieję, że Ci to pomoże ;)
  • 2

#15
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Ciekawe spostrzezenie, aczkolwiek problem moze rowniez polegac na tym, iz jedna z glow mm czworoglowego uda swoj przyczep poczatkowy ma ogolnie mowiac na stawie biodrowym, wiec podnoszac nogi wyprostowane do gory zmienia sie dlugosc mm.

W codzienny zyciu czlowiek nie wykorzystuje mm nog w takiej pozycji (w takim zakresie dlugosci) i stad dochodzi do niecodziennego napiecia mm i odczuwaniu dyskomfortu. Mm czworoglowy po prostu nie zna skurczu w takiej dlugosci, o takim natezeniu.

Wystarczy praktykowac, a na pewno bol minie.
To tylko moja wersja zdarzen :)

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#16
Scoobydoo

Scoobydoo

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

L-sit cwiczenie niby takie proste ale jest zabojcze dla miesni ledzwiowych wytrzymalosc brzucha to podstawa w tym ruchu i w tym cale piekno trzeba praktykowac jak mozna i jak ma sie mozliwosc.

Ale co to jest L-sit przy V-sicie chlopaki :D


  • 0

#17
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

 

 

 jest zabojcze dla miesni ledzwiowych

 

Wzmacnia je czy jak? Przy L/V lędźwie są rozciągnięte.


  • 0

#18
Scoobydoo

Scoobydoo

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Wlasnie o tym pisze wiadomo ,ze masz rozciagniete przy V sicie postaraj sie przytrzymac dluzej musza byc wzmocnione wiadomka


  • 0

#19
Wapstarzz

Wapstarzz

    Keep going !

  • Moderator
  • 196 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Dobrze jest przed cwiczeniami L site lub wnosów wykonac kilka skłonów i np kilka mostków. Przy nagłym szarpnieciu i gdy ktoś ma krzywy kregosłup moze dojśc do urazu 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych