Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Aerobiczna 6 Weidera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1
Mystic_eXe

Mystic_eXe

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 40 postów
Nie znalazłem tematu.
Jakie są faktyczne korzyści?
  • 0
"Niejeden wróg chciał zniszczyć nasz naród – niejeden oferował pomoc zawiódł..."

#2
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Nie ma żadnych :P Nie no, zwiększysz wytrzymałość brzucha ale poza tym lipa. Robiłem A6W dwa razy i dużo więcej dały mi treningi łączące wznosy nóg i wariacje brzuszków.
  • 0
Dołączona grafika

#3
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Przy dłuższym treningu jest szansa na pewne uwidocznienie mięśni brzucha ale tak naprawdę rozwijasz je tylko w minimalnym stopniu, więc jeśli chcesz to stosować to tylko jako dodatek a nie podstawowy trening :)
  • 0

#4
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Zapomniałem dodać, że to najnudniejszy trening świata! Po dwóch tygodniach będziesz go nienawidzić.
  • 0
Dołączona grafika

#5
Mystic_eXe

Mystic_eXe

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 40 postów
Jak go robiłem (1tydzien - później z nudów poddałem się :)) to mięśnie brzucha była napięte i po treningu je czułem. No ale jeżeli większość z Was pisze, że a6w nie jest najlepszym treningiem, to nie będę do niego wracać.
  • 0
"Niejeden wróg chciał zniszczyć nasz naród – niejeden oferował pomoc zawiódł..."

#6
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Zależy czego od treningu oczekujesz.
  • 0

66668745.png


#7
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 postów
Korzyści z A6W? Ból pleców, karku, nuda, brak czasu na prawdziwe ćwiczenia. No i warto dodać, że z Weiderem to ma tylko wspólną nazwę, bo na oczy to on tego treningu na pewno nie widział. :)
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain

#8
Jojak

Jojak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 2 postów
Trening bardzo zniechęcający amatorów, którzy często walczą z otyłością brzuszną (tak jak w moim przypadku kiedyś i u wielu moich znajomych), chcąc uzyskać ładny, wyrzeźbiony brzuch, nie posiadając wiedzy o ćwiczeniach. Myli i zniechęca przez monotonię i brak spodziewanych efektów. Jest błędnie ułożony, ponieważ nie daje czasu mięśniom na regenerację. Nie uwzględnia treningu kardiowaskularnego i odpowiedniej diety do spalania tkanki tłuszczowej. Istnieją dużo lepsze sposoby na pozbycie się "oponki", bo chyba taki cel zazwyczaj przyświeca tym, którzy zaczynają z nim przygodę.
Mnie dał tylko tyle, że po jego ukończeniu się wkurzyłem na brak oczekiwanych efektów i zacząłem się interesować zdrowym trybem życia i różnego rodzaju ćwiczeniami, więc poniekąd był dla mnie kluczem do zmiany stylu życia, ale wątpię, żeby każdy wyciągał taką lekcję z tego treningu.
  • 0

#9
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów
nie wiem od czego w tych 6 ćwiczeniach mogą boleć plecy lub kark. Może od niepoprawnie wykonywanych.
Z oponki żadne ćwiczenia nie zrobią kaloryfera, trzeba się pozbyć fatu i wtedy myślę, że takie a6w pomoże uwydatnić mięśnie brzucha jak każde inne ćwiczenia na tą partię ciała.
Żadne brzuszki czy wznosy nóg nie spowodują widocznych efektów jak mięśnie są ukryte pod grubą warstwą tłuszczu.
Przede wszystkim dieta - może być w najprostszej postaci czyli "nie jedz śmieci".
  • 0

#10
tetezz

tetezz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 26 postów
Zależy też czy ktoś chce wykorzystać te mięśnie czy tylko pokazać. Dla przykładu, Ja i kolega mamy podobne mieśnie brzucha (wyrzeźbione) ale u niego jest to tylko do pokazania, bo nie potrafi on zrobić ani jednej brzuszki w zwisie do góry nogami, a ja leciutko potrafię ze 20.
  • 0

#11
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Od ostatniego ćwiczenia mogą boleć :) To jest ciężkie ćwiczenie, szczególnie w ostatnich dniach.
Ogólnie to jest kiepski program. Jak się chce człowiek bawić w takie rzeczy, to lepiej "8min abs workout" sobie porobić czy podobne. Najlepiej jednak nie robić brzucha codziennie a zamiast tego pobiegać. Brzuch robi się 1-2x w tygodniu.
Ah i jeszcze jedno. A6W jest mocno niebezpiecznym zestawem. Skupia się praktycznie na samych spięciach, a na ostatnie ćwiczenie daje jakieś scyzoryki które ciężko utrzymać już mocno zmęczonym brzuchem (zakładając że dobrze ćwiczymy). Powoduje to, że człowiek w pełni nie kontroluje ciała i... przepuklina gotowa :D

A twarde jak skała mięśnie brzucha? Fajnie to brzmi, ale stwarza tylko problemy gastrologiczne, problemy z postawą i elastycznoscią. Ogólnie nie polecam.
  • 0

#12
Raizel

Raizel

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 21 postów
ja to aktualnie robię i zostało mi 8 dni do końca, nudne co prawda, ale jest to również sprawdzenie siebie czy potrafisz wytrwać do końca, sprawdza twoją psychikę i samodyscyplinę. Jej ukończenie to będzie dla mnie sukcesi wielka motywacja do dalszych ćwiczeń.
Co do efektów to ciężko mi stwierdzić jak to wizualnie wygląda(potem zdjęcia porównam), a siłowo/wytrzymałościowo się poprawiłem.
  • 0

#13
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk

ale jest to również sprawdzenie siebie czy potrafisz wytrwać do końca, sprawdza twoją psychikę i samodyscyplinę.

Sprawdza również cierpliwość Twojego kręgosłupa.
  • 0

#14
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów
te wszystkie programy to o kant dupy... lepsze są ćwiczenia angażujące więcej mięśni a nie tylko brzuch. tu jest np dobre ćwiczenie:

  • 0

#15
Ruda_Roxa

Ruda_Roxa

    Dobra Kobieta :]

  • Użytkownik
  • 125 postów
  • LokalizacjaSGL
Absolutnie 6 Weidera nie polecam, no chyba, że ktoś bardzo chce się nabawić trudnego do zniesienia bólu w plecach. Znam to z autopsji, ponieważ A6W próbowałam zrobić kilka razy.

Po pierwszych 2 tygodniach pojawił się intensywny ból w okolicach lewej łopatki. Nie było możliwości kontynuowania ćwiczeń. Za drugim i trzecim razem udało mi się osiągnąć odrobinę więcej, jednak historia się powtórzyła. Dopiero za czwartym razem dotarłam do samego końca A6W. Niestety nie każdego dnia mogłam ćwiczyć (samo życie), więc zgodnie z zaleceniem kilkakrotnie musiałam odbębnić serie przeznaczone na ów dzień i dzień wczorajszy, co dawało kosmiczną (600+, 700+) liczbę powtórzeń. Domownicy pukali się w czoło na mój widok :blush:

Jeśli idzie o efekty, najlepsze zaobserwowałam po 2 tygodniach, później nie były już tak widoczne.
Rezultat końcowy nie był tym przeze mnie oczekiwanym.

O niebo lepsze efekty dał (przy minimalnym jakimkolwiek bólu) inny system, którym podążałam przez 30 dni.
Właśnie zastanawiam się nad wrzuceniem jakiegoś tematu o nim + teraźniejsze zdjęcie mojego brzuszka ;)

Każdy z systemów, w którym ćwiczenia są powtarzane w tej samej kolejności przez kilka tygodni jest nudny. Jednak jeśli ktoś bardzo chce osiągnąć pożądany efekt nie będzie się zrażał takim drobiazgiem ;)

Pozdrawiam,
RR
  • 0

STOP wishing. START doing.

Skinny girls look good in clothes. Fit girls look good naked. :D

https://www.facebook...483996105024969


#16
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Ja tam szóstkę robiłem i bolał mnie tylko brzuch i był bardziej ubity i zmęczony, aczkolwiek nie narzekałem na efekty. :)
  • 0

66668745.png


#17
skory

skory

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
Nawet czytając ten temat łatwo zauważyć że A6W ma zarówno przeciwników jak i sprzymierzeńców. Możemy się rozwodzić jakie każdy z nas miał / ma rezultaty i czym się dla niego skończyły treningi ale chyba zapominamy że każdy ma inny organizm, często wcale niekoniecznie trzyma się jakiejś diety i co najważniejsze różnie przykłada wagę do techniki a jeszcze rzadziej sięga głębiej odnośnie jej zrozumienia.
Moim zdaniem, co mogę napisać na własnym przykładzie największą korzyścią z A6W jest kilkukrotny wzrost systematyczności oraz solidna motywacja do dalszej pracy i rozwoju. Zauważyłem po sobie że nawet nie trzymając się jeszcze żadnej diety a ćwicząc nie przykładając do tego wagi zacząłem mniej jeść co również miało wpływ na jakieś tam dosyć szybkie rezultaty.
Dodatkowo ,co szczerze nie wiem czy lepszy czy gorszę codzienny trening mięśni powoduję ich poważne naprawdę widoczne napięcie przez co sprawia to wrażenie niewiarygodnych efektów treningu.
Tak czy inaczej jeśli się wahasz to nie zaszkodzi spróbować parę dni i samemu dokładniej ocenić ;)
  • 0

#18
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Mnie kręgosłup w ogóle nie bolał po A6W chociaż robiłem ten program dwa razy. Brzuch wzmocnił, ale trening był przeraźliwie nudny. Także z jednej strony może uczyć dyscypliny ale z drugiej ktoś może pomyśleć, że tak właśnie wyglądają treningi - są coraz dłuższe i bardziej monotonne.
  • 0
Dołączona grafika

#19
StasWujek

StasWujek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
A6W to typowy trening poprawiający wytrzymałość mięśniową, czyli angażuje włókna typu I tzw. czerwone, mające nieznaczną możliwość poprawiania swoich obwodów, za to są przystosowane perfekcyjne do długich mozolnych ćwiczeń (biegi, chody). Cały mezocykl jest nastawiony na ćwiczenie dzień w dzień co od razu daje do myślenia, oznacza to, że mięsień ma się zregenerować w ciągu 24godz, jeżeli tak jest to wysiłek nie ma prawa być duży i w przypadku A6W nie jest, całe zapotrzebowanie energetyczne w treningu spokojnie zaspokajają tlenowe systemy resyntezy atp (czyt. energii) w naszym organizmie. Wszystkie powyższe reakcje można zobrazować w bardzo prosty sposób, przełożymy ją na sylwetkę sportowców. Chodziarz ->http://ujeb.se/gucBqWg vs. sprinter ->http://ujeb.se/RhqeDbk (zwracamy uwagę na nogi). U pierwszego jest pełno włókien ST typu I mięśnie są smukłe i przystosowane do długotrwałego wysiłku (A6W), u drugiego jest pełno włókien FT typu IIa i IIb i jego mięśnie są potężnie rozbudowane, lecz przystosowane do krótkotrwałych, beztlenowych wysiłków (plany treningowe z dodatkowym obciążeniem). Podsumowując A6W poprawi twoją wytrzymałość, ewentualnie zarys już istniejącego 'kaloryfera' i nic ponad to. Znacznie lepsze dla wizualnej satysfakcji będą wszystkie ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem.
  • 0

#20
Pabloone

Pabloone

    "Fly or ...Fly "

  • Użytkownik
  • 109 postów

O niebo lepsze efekty dał (przy minimalnym jakimkolwiek bólu) inny system, którym podążałam przez 30 dni.


Trochę mnie zaintrygowałaś wspomnianym systemem, mogłabyś podać, coś więcej na jego temat ?
  • 0

“Jeśli masz marzenie, musisz je chronić. Ludzie nie potrafią sami czegoś zrobić, więc mówią, że ty też nie możesz. Jeśli czegoś chcesz, to zdobądź to. Kropka.”





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych