Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

KOSZYKÓWKA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1
Scream3rr

Scream3rr

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
Przeczytałem na głównej stronie , że jeżeli chcesz być lepszy m. in. w koszykówce możesz spróbować treningu własnym ciężarem ciała. Zdecydowałem się założyć ten temat z tego względu , że basket jest pięknym sportem i chciałbym zarazić chociaż po części innych swoją pasją.
Na początek wrzucę 2 linki , by pokazać jaka niesamowita jest ta dyscyplina , pierwszy będzie dotyczył wsadzania piłki do kosza , z kolei drugi zawiera wskazówki dotyczące poprawy dryblingu w tymże sporcie.





P.S. Liczę na otwartą dyskusję (m. in. o NBA , streetballu i innych rzeczach związanych z piłką koszykową) ;);)
  • 0
"Najbardziej sprytne? Chce bledami sie ustrzec ,
Bo najwiekszy przeciwnik czeka na mnie w lustrze."

#2
Nico

Nico

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
wystarczy piłka, kosz i kumpel żeby ciorać do upadłego :D
obserwuję temat, myślę że jest nas tu więcej!
a skoro jesteśmy w takim a nie innym dziale: co uważacie o wszelkich programach na wyskok typu Air Alert, Kangaroo Hoops itd? (zainteresowanym mogę je tu wkleić ale są raczej szeroko dostępne w Internecie) Zakładają one ogromne obciążenie dla stawów ale chętnie połączyłbym je z moim obecnym treningiem żeby w wakacje móc pakować.
Inne propozycje poprawienia skoczności?
Jeśli chodzi o NBA to raczej nie śledzę ale +/- się orientuje, NCAA czasem oglądam jak leci jakiś meczyk.

Od siebie dam:
  • 0

#3
Scream3rr

Scream3rr

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
Ekstra , pierwsza odpowiedz!! Co do piłki itp. to się zgadzam , właśnie to uwielbiam ;) Jeżeli chcesz robić programy na wyskok , uprzednio przed tym musisz wzmocnić kolana odpowiednimi ćwiczeniami oraz wspomóc to odpowiednią dietą (galaretki , zimne nóżki , budynie - mleko z żelatyną , kisiele , żelki ,a w przypadku dużo większych obciążeń lub problemów - glukozamina , polecam Alkatryl ) .

http://www.sfd.pl/Pr..._a-t204556.html
Skoro już napisałem o tym trochę wrzucam ten oto program , który robił legendarny Spud Webb , słyszałem , że go powtarzał jeszcze raz. Też czasami obejrzę NCAA , bardzo interesująca liga. Ja niestety póki co jestem wykluczony z treningów koszykówki na ok. 5 tyg. z powodu kontuzji kolana , ubytki w dolnej i górnej części rzepki. Całe szczęście kalistenika nie jest zabroniona w moim przypadku ( mam pewien zakres ruchów i mogę chodzić). Póki co tyle ode mnie :)
  • 0
"Najbardziej sprytne? Chce bledami sie ustrzec ,
Bo najwiekszy przeciwnik czeka na mnie w lustrze."

#4
Czerwony_Byk

Czerwony_Byk

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
Bardzo lubię koszykówkę!
Moja ulubiona drużyna NBA to chicago bulls, a najbardziej lubię graczy: Michael Jordan, Marcin Gortat, Derrick Rose.
Co do tych programów na wyskok: Jestem przeciwny, moim zdaniem najlepiej dużo grać, skakać na skakance i biegać, a wyskok z czasem się poprawi. ;)
  • 0

if you spend too much time thinking about a thing, you'll never get it done.


Dołączona grafika


#5
Scream3rr

Scream3rr

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
Zgadzam się z Czerwonym Bykiem :) Oooooj Derrick niszczyciel , mimo , że nie jestem fanem bulls lubię patrzec na ich grę i czekam niecierpliwie na RETURN OF THE ROSE!! :)
  • 0
"Najbardziej sprytne? Chce bledami sie ustrzec ,
Bo najwiekszy przeciwnik czeka na mnie w lustrze."

#6
Nico

Nico

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
naszła mnie dzisiaj taka myśl...
też macie wrażenie, że retro nba (czasy Jordana, Pippena, Birda - generalnie wszystkich legend) mają się do dzisiejszej tak jak kalistenika do siłowni?
doświadczamy zupełnie innego rodzaju graczy. kiedyś liczyła się technika, taktyka, sprawność a dziś latanie nad obręczą, masa i agresja.
spójrzcie chociażby na sylwetki zawodników.
  • 0

#7
Czerwony_Byk

Czerwony_Byk

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
Podzielam Twoją opinię Nico. Niestety nic nie możemy na to poradzić.
Moim zdaniem trzeba się na boisku przyjaźnie i sportowo zachowywać. Nie lubię agresji podczas gry....
Koszykówka ma łączyć, a nie dzielić.
  • 0

if you spend too much time thinking about a thing, you'll never get it done.


Dołączona grafika


#8
Scream3rr

Scream3rr

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
Sam gram w w klubie koszykarskim juniorów i szczerze mówiąc to wygląda zupełnie inaczej z perspektywy zawodnika , gdzie niekiedy trzeba czasami twardo zagrać , bo inaczej zwycięstwo będzie nieosiągalne , aczkolwiek popieram was. Sam staram się panować nad sobą na boisku i grać czysto. Rywalizacja nie może polegać tylko na agresji (fakt czasem się pojawi , taka dyscyplina) , jednak stwierdzam , że kiedyś w NBA było dużo mniej skandali , o których się słyszy dzisiaj nad wyraz. Być może media lub inne osoby mają na to jakiś wpływ , niestety dawne czasy nie powrócą. A teraz odchodząc troszeczkę od tematu , macie jakiegoś pretendenta na mistrza NBA?
  • 0
"Najbardziej sprytne? Chce bledami sie ustrzec ,
Bo najwiekszy przeciwnik czeka na mnie w lustrze."

#9
Czerwony_Byk

Czerwony_Byk

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
Teraz media niepotrzebnie tak wszystko rozdmuchują, robią z igły widły. Ja nie mam... Oglądacie mecz?
Lakers Vs Thunder , komu kibicujecie?
  • 0

if you spend too much time thinking about a thing, you'll never get it done.


Dołączona grafika


#10
Scream3rr

Scream3rr

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
Lakers , mają ogromny potencjał , liczę , że w końcu rusza do przodu. :)
  • 0
"Najbardziej sprytne? Chce bledami sie ustrzec ,
Bo najwiekszy przeciwnik czeka na mnie w lustrze."

#11
Nico

Nico

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów

Sam gram w w klubie koszykarskim juniorów i szczerze mówiąc to wygląda zupełnie inaczej z perspektywy zawodnika , gdzie niekiedy trzeba czasami twardo zagrać , bo inaczej zwycięstwo będzie nieosiągalne , aczkolwiek popieram was. Sam staram się panować nad sobą na boisku i grać czysto. Rywalizacja nie może polegać tylko na agresji (fakt czasem się pojawi , taka dyscyplina) , jednak stwierdzam , że kiedyś w NBA było dużo mniej skandali , o których się słyszy dzisiaj nad wyraz. Być może media lub inne osoby mają na to jakiś wpływ , niestety dawne czasy nie powrócą.


chodzi mi o sam standard jaki nastał w NBA. gracze którzy nie są przysłowiowymi 2m x 2m nie mają tam czego szukać (są oczywiście wyjątki jak Nash czy Durant)
z góry narzucona jest widowiskowa, siłowa gra
w lidze europejskiej tego nie widać

Lakers Vs Thunder , komu kibicujecie?


Lakers! Na początku myślałem, że to drużyna doskonała. Kobe+Nash i asekurujący ich Howard...
  • 0

#12
Czerwony_Byk

Czerwony_Byk

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
Lakers 105 - Thunder 96
Kobe Bryant - 21 Pts, 9 Reb, 14 assists!
  • 0

if you spend too much time thinking about a thing, you'll never get it done.


Dołączona grafika


#13
Scream3rr

Scream3rr

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
Co do fizyczności zgadzam się z Tobą Nico , teraz gra się coraz bardziej siłowo aniżeli technicznie , a Kobe zaczyna grać jak LBJ w Miami widzę , przypadek? :D
  • 0
"Najbardziej sprytne? Chce bledami sie ustrzec ,
Bo najwiekszy przeciwnik czeka na mnie w lustrze."

#14
Nico

Nico

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów

Kobe zaczyna grać jak LBJ w Miami widzę , przypadek? :D


Kobe ma kompleksy, chciałby być następnym Jordanem ale... następnego Jordana już nie będzie, bo to przecież inna koszykówka! :D
LBJ jest dla mnie symbolem tej nowej ery, a Kobe ma pozostałości po tej starej :)
  • 0

#15
Scream3rr

Scream3rr

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
Wystarczy spojrzeć na ich różnicę wieku , ale i tak stwierdzam , że LBJ jest lepszy póki co , zależy jak będzie grał w wieku Kobego , wtedy dopiero zobaczymy , który z nich tak na prawdę zasługuję na miano króla OBECNEGO NBA :D
  • 0
"Najbardziej sprytne? Chce bledami sie ustrzec ,
Bo najwiekszy przeciwnik czeka na mnie w lustrze."

#16
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Od siebie dam:


Jest też druga część:
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#17
Czerwony_Byk

Czerwony_Byk

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów





Bardzo fajne filmiki, oczywiście o koszykówce <3 !
  • 0

if you spend too much time thinking about a thing, you'll never get it done.


Dołączona grafika


#18
Scream3rr

Scream3rr

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
No to ja zarzucę coś pod tematykę Czerwonego =D


Bardzo fajne linki panowie , niektóre z nich widziałem , stary dobry uncle drew :D
  • 0
"Najbardziej sprytne? Chce bledami sie ustrzec ,
Bo najwiekszy przeciwnik czeka na mnie w lustrze."

#19
Czerwony_Byk

Czerwony_Byk

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów

Patrzcie na to, bardzo widowiskowe wsady. :>
  • 0

if you spend too much time thinking about a thing, you'll never get it done.


Dołączona grafika


#20
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Fajny filmik:
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych