Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Najlepsze ćwiczenia na szeroką, płastą klatke


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1
kamilpch

kamilpch

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 11 postów
Witam
Jestem nowy w dziedzinie kalisteniki jak i tego forum.
Moje pytanie brzmi jakie najlepsze ćwiczenie mogę wykonywać aby uzyskać płaską szeroką klatke.

Moj problem tkwi w tym ze mam odstajaca klatke w ktorej zbierala sie duza ilosc tkanki tluszczowej, powoli po silowni bylo coraz lepiej ale zrezygnowalem z niej na rzecz kalisteniki stad moje pytanie.

Z tego co mi sie wydaje musze wykonywac duża ilosc powtorzen oraz krotka przerwe miedzy seriami aby spalic ten tluszcz prawda?

Co oprocz szerokich pompek moge wykonywac jesli są to moje początki?

Pozdrowka, 5!
  • 0

#2
andruloni

andruloni

    Osobnik nietypowy.

  • Użytkownik
  • 36 postów
  • LokalizacjaWęgorzewo
Z mojego nikłego doświadczenia wynika, że na zbędny tłuszcz dobre jest dobre(tak, powtórzenie jest zamierzone) cardio.

A żeby mięśnie za duże nie urosły to właśnie dużo powtórzeń.
  • 0

#3
jurek321xd

jurek321xd

    "Cały świat leży u twych stóp" !!

  • Użytkownik
  • 100 postów
Spróbuj zrobić kilka dipów a obiecuje, że klata zaboli ; ). A po za tym, no to pompki wszelkie jakie są możliwe.Jeśli chodzi o płaską klatę to raczej ja to rozumiem jako rozbudowę klatki od góry czyli pompki z nogami na podwyższeniu.

Ale powiem ci, że jeżeli będziesz wykonywał poprawnie wszystkie ćwiczenia zawarte w "Skazanym" dorobisz się nie tylko zaje$%^tej klaty ale rozwiniesz wszystkie mięśnie potrzebne do tego żeby dźwigać tą klatę, i jeśli masz rozwinięte wszystkie mięśnie w swoim ciele to na pewno to lepiej wygląda niż jak byś miał mieć samą klatę......zależy kto co woli ; ))
  • 0
"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być". - Joanne Kathleen Rowling

#4
kamilpch

kamilpch

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 11 postów
Dokladnie chodzi o rozbudowanie klatki do gory... Wiesz co w moim przypadku to własnie klatka jest slabszym punktem mojego ciala i dlatego tez na niej chcialbym sie skupic ale wiadomo ze bedzie dzialal w polaczeniu z innymi cwiczeniami co wplywaja na reszte.

Czekam wlasnie na ksiazke z empiku i zaczne sie wglębiać żeby tutaj nie wylewać za duzo pytan na ktore tam znajde odpowiedzi.

Powiedzmy na poczatek trening cardio w postaci ćwiczeń "Tabata" bylby dobry?

Powiedzmy raz w tygodniu trening Tabata, 3 razy w tygodniu cwiczenia pompek na rozne sposoby + dipy ? A co do dipów jakie elementy w domu wykorzystujecie jako przyrzady do dipow?

Pytam dlatego ze ksiazka wpadnie w moje rece dopiero za tydzien.
Z gory dzieki max chlopaki, siła! :)
  • 0

#5
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Ja za to z chęcią bym też zobaczyła jakieś propozycję workoutów na klatkę piersiową, jakby ktoś miał. :)

oprócz workoutów BarBrothers i Mike Chenga
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#6
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Pamiętaj, że nie da się spalić tkanki tłuszczowej tylko z jednego miejsca. Także dobre cardio, wytrzymałościówka na całe ciało i będzie ok. Dipy są na klate bardzo dobre. Możesz skorzystać z oparć dwóch wysokich krzeseł lub na poręczy na balkonie można robić (na rogu), trzeba kombinować :P
  • 0
Dołączona grafika

#7
weyer

weyer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Ja dipy w domu robie na wysokich krzesłach, jeżeli chodzi o spalanie to masz świetny pomysł z Tabatą (polecam 2x w tygodniu - moim zdaniem najlepiej krokodylki), tak jak pisał Emil nie spalisz tłuszczu z wybranego miejsca musisz zmniejszyć całkowity poziom tkanki tłuszczowej.
Pozdrawiam!
  • 0

#8
jurek321xd

jurek321xd

    "Cały świat leży u twych stóp" !!

  • Użytkownik
  • 100 postów
[attachment=238] Tu masz tradycyjne dipy.
A co do filmów z workoutu to poszperaj na forum, jest ich masa!
; ))
  • 0
"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być". - Joanne Kathleen Rowling

#9
kamilpch

kamilpch

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 11 postów
Dzięki wielkie chłopaki!!! Powoli do celu! pozdrówki 5 :)
  • 0

#10
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
kamilpch - duzo tez zalezy od ksztaltu twoich miesni klatki piersiowej i predyspozycji.Nie widzac ciebie trudno cos doradzic.Mozesz robic dipy jak i pompki z szerokim rozstawem rak wczuwajac sie w prace miesni piersiowych, sprobuj takze rozpietek na kolkach gimnastycznych z nogami na podlodze (choc to moze byc poczatkowo trudne)
  • 0
Trening to przyjemnosc, nie obowiazek a gimnastyka sportowa to radosc i satysfakcja z pokonywania sily grawitacji:) !

#11
kamilpch

kamilpch

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 11 postów
Wrzucam aktualne zdjęcie

Dołączona grafika

Na zdjęciu nie widac jednak tego jak ona odstaję. Wiem, że nie jest źle ale wiadomo apetyt rośnie w miarę ćwiczeń, mnie osobiście podoba się sylwetka bardziej płaskiej, szerokiej klatki wyciągniętej do góry.

Obserwując swoje ciało moge powiedzieć że szybko zmienia mi sie sylwetka więc wydaje mi się, że jest to tylko dobór odpowiednich ćwiczeń żeby klatka poszła "do góry".

Tylko jak teraz wykonywać te ćwiczenia żeby zmęczyć i rzeźbić tą klatke a nie żeby ona rosła w miarę ćwiczeń jak to jest przy ćwiczeniach "na mase", czy to jest kwestia szybkości powtórzeń czy np, robić do połowy pompki, szybsze, unikać któryś cwiczeń które są cięższe?

Wiadomo tak jak mówiłem wyżej dołącze do ćwiczeń dużo kardio żeby pozbywać się zbednej tkanki tłuszczowej ale oprócz tego mam dylemat jak z tymi ćwiczeniami.

Dodam, że odżywiam się zdrowo i jem mniej a częściej, diete mam dobrą skonsultowaną z dietetykiem :)

Pozdrawiam
 
Z góry dzięki, ciesze się że moge liczyć na Waszą pomoc!

Gruba 5!
  • 0

#12
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Klatka ma to do siebie, że jak rośnie to do przodu.
Sporo zależy od genetyki, ale skoro chcesz ją wyrównać, to ćwicz górne części klaty - pike push-ups chociażby.
Nie da się "rzeźbić" mięśni. Ćwiczysz je, to rosną, tyle.
  • 0
Shut up and get moving.

#13
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
CHcąc zwiększyć obwód klatki, możesz ćwiczyć plecy( szerokość i grubość) - powinieneśprzy tym poszerzyć klatkę.
  • 0

#14
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 postów
A macie może jakieś patenty, jak zwiększyć powierzchnię przylegania dłoni do krzeseł chcąc robić na nich dipsy? Moje oparcia są dosyć wąskie i okropnie wbijają mi się w dłonie. Mam nadzieję, że jedyną receptą nie jest po prostu przyzwyczajenie się :)
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain

#15
wattie

wattie

    Amator

  • Użytkownik
  • 201 postów
  • LokalizacjaSłupsk
Ja kładę poduszki.
  • 0

#16
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

A macie może jakieś patenty, jak zwiększyć powierzchnię przylegania dłoni do krzeseł chcąc robić na nich dipsy? Moje oparcia są dosyć wąskie i okropnie wbijają mi się w dłonie. Mam nadzieję, że jedyną receptą nie jest po prostu przyzwyczajenie się :)

ręcznik połóż
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#17
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panowie, czytałem ten wątek i myślałem, że mamy tu do czynienia z jakimś naprawdę ciężkim przypadkiem zatłuszczonej klatki. A potem zobaczyłem zdjęcie:D

Kampilch, czy Ty nie masz naprawdę poważniejszych problemów. Jest dobrze chłopie. Chcesz żeby było lepiej ćwicz. Wszystko przyjdzie z czasem. Tylko, że ja zaczynam się zastanawiać, czy to nie jest jakaś męska odmiana bulimii;) Panowie, ćwiczymy po to by być sprawnym i jakoś wyglądać ale bez przesady. Apeluje do Was jako starszy kolega: Więcej drążka, mniej lustra!!! I wszystko będzie dobrze:)
  • 0

#18
jurek321xd

jurek321xd

    "Cały świat leży u twych stóp" !!

  • Użytkownik
  • 100 postów

Panowie, czytałem ten wątek i myślałem, że mamy tu do czynienia z jakimś naprawdę ciężkim przypadkiem zatłuszczonej klatki. A potem zobaczyłem zdjęcie:D

Kampilch, czy Ty nie masz naprawdę poważniejszych problemów. Jest dobrze chłopie. Chcesz żeby było lepiej ćwicz. Wszystko przyjdzie z czasem. Tylko, że ja zaczynam się zastanawiać, czy to nie jest jakaś męska odmiana bulimii;) Panowie, ćwiczymy po to by być sprawnym i jakoś wyglądać ale bez przesady. Apeluje do Was jako starszy kolega: Więcej drążka, mniej lustra!!! I wszystko będzie dobrze:)


haahahahhah mam kumpla który za każdym razem jak do mnie przychodzi to najpierw pół godziny stoi przed lustrem i nie wiem co tam robi bo ja zazwyczaj się rozgrzewam, tak samo w czasie treningu on cały czas nawija co się w szkole stało jaka dziewczyna na niego spojrzała kto się uśmiechnął itd. Powiem wam, że od tego patrzenia i gadania dużo siły nie przybrał jedynie co to oczy ma trochę popuchnięte ;D.

Nie wiem co powiecie ale ja siebie też uważam za niedorozwiniętego pod względem wyglądu, no ale tak jak kolega nade mną napisał pomaga większa dawka treningu mniej patrzenia się w lustro (patrzenie w lustro jest dopuszczalne tylko po udanym treningu kiedy jestem na max spakowany i wszystko mi się podoba ; )))
  • 0
"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być". - Joanne Kathleen Rowling

#19
kamilpch

kamilpch

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 11 postów
Hehehe spoko czill, ze mna wszystko okej! Bardziej chodziło mi o to żeby dobrać cwiczenia które bardziej nie uwydatnią do przodu klatki bo mi się poprostu taka sylwetka nie podoba, chciałem tylko pójść w dobrą strone!

Takie zdjęcie Zahir, z profilu klatka wyglada troche innaczej :) Jest dobrze ale bedzie lepiej!

Dowiedziałem się już wystarczająco więc temat uważam za zamknięty, z czasem będe pokazywał progress w jaką strone to idzie bo sam jestem ciekaw!

Pozdro goście! Siła, 5
  • 0

#20
jurek321xd

jurek321xd

    "Cały świat leży u twych stóp" !!

  • Użytkownik
  • 100 postów
A klaty nie masz takiej złej!!!!!! Rep za chęci aby była jeszcze lepsza ; ))
  • 0
"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być". - Joanne Kathleen Rowling




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych