Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Nadgarstki - ćwiczenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1
Tym3k

Tym3k

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 107 postów
Wydaje mi się, że mam słabe nadgarstki znacie jakieś skuteczne ćwiczenia na ich wzmocnienie?
  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Było na forum - poszukaj. ;) Zobacz w artykułach literaturze na forum... Tam jest rozgrzewka gymnasticbody.
 
http://forum.kaliste...ymnasticbody-PL
  • 0

#3
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Pompki na pięściach (kostki palca wskazującego i środkowego).
  • 0

#4
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Tym przy którym ćwiczeniu czujesz nadgarstki?
  • 0

#5
Tym3k

Tym3k

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 107 postów
Jak wyginam w taki sposób https://www.gymnasti...atic-exercises/
i jak robię pompki z rękoma przy biodrach. W prawym nadgarstku mam takie uczucie sztywności, czasami kucia i osłabienia. Czuje że używam mniej siły niż tak naprawdę mogę przez nadgarstek.
  • 0

#6
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja też tak mam. Dlatego są te różne rozgrzewki potrzebne. Spróbuj kombinować z różnym ustawieniem rąk. Najlepsze jest 45 stopni do przedłużenia ciała. Nie na wprost, tylko centralnie na ukos.
  • 0

#7
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Ja także w pomkach przy biodrach też to mam. Ja na razie ćwiczę przy pomocy poręczy. Warto także robić ćwiczenia na nadgarstki. Zawsze są one słabe i bardzo podatne na kontuzje.
Na forum było ćwiczenie na nadgarstki Tylko nie przeginaj za bardzo.
 
Musisz dobrze rozgrzać przy tym typie ćwiczeń. Pewnie są za sztywne
  • 0

#8
Tym3k

Tym3k

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 107 postów
Dzięki za rady ! Pokombinuje z rożnymi ustawieniami rąk i poprawie rozgrzewkę nadgarstków.
  • 0

#9
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
np: Frog stand, elephant stand, tuck planche, owdrócone płetwy [stanie/robienie pompek],
nogi wyżej i niż ręcę i pozycja jak do planche [trzymamy/robimy pompki], przechodzenie z pięści na odwrócone płetwy, pompki na palcach
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#10
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
A ja przede wszystkim doradzam okrężne ruchy w nadgarstkach. W ten sposób można dobrze rozprowadzić maź kostno stawową. Jej brak wywołuje ból i strzelanie. Legenda radzieckiej gimnastyki Nikolaj Amosow rozgrzewał nadgarstki przez pół godziny dziennie w ten sposób. Pozwoliło mu to nie tylko utrzymać perfekcyjną formę do osiemdziesiątki, lecz również wykonywać praktycznie do końca skomplikowane i precyzyjne operacje kardiochirurgiczne (był profesorem medycyny). Odradzał on przeciążanie nadgarstków pompkami na nadgarstkach itp.

Ja osobiście miałem bardzo duży ból w lewym nadgarstku który nie pozwalał mi wykonać ani jednego podciągnięcia na drążku. Ból ustępował, gdy długo i dokładnie rozgrzewałem nadgarstki. Po jakimś czasie przeszedł.
  • 0

#11
-Marcin-

-Marcin-

    No brain, no gain.

  • Użytkownik
  • 66 postów
Zahir czytałem super stawy ale nie znalazłem tam nic o tym że Amasow odradzał pompki na nadgarstkach. Jak masz jakieś dodatkowe materiały o Dr Amasowie to wrzuć kiedyś przy okazji na forum, bo ja znalazłem tylko po rosyjsku.
  • 0

#12
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Zahir czytałem super stawy ale nie znalazłem tam nic o tym że Amasow odradzał pompki na nadgarstkach. Jak masz jakieś dodatkowe materiały o Dr Amasowie to wrzuć kiedyś przy okazji na forum, bo ja znajdywałem tylko po rosyjsku.


Marcin, ja też czytałem po rosyjsku (trochę ogarniam ten język;)) Wpisując Amosowa w naszej transkrypcji wyskakiwały głownie jego prace naukowe z medycyny i cybernetyki. Wpisz do googla AMOCOB, wyskoczy ci kupę stron rosyjskich i ukraińskich. Zawsze możesz użyć translatora. Jakość nie będzie super ale zawsze coś;)
  • 0

#13
-Marcin-

-Marcin-

    No brain, no gain.

  • Użytkownik
  • 66 postów
Przy pomocy gogolowskiego tłumaczenia udało mi się znaleźć tylko podstawowy program Amasova i informacje już zawarte w super stawach. Tak poza tym w czasie poszukiwań znalazłem nazwisko Amerykanina Scotta Sonnona, który również prezentuje trening stawów ale z innymi ćwiczeniami niż Tsutsoline i Amasov.
  • 0

#14
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Napisz coś więcej o Sonnonie.
  • 0

#15
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Osobiście bardziej bym ufał Rosjanom niż Amerykanom.
  • 0

#16
buzzard

buzzard

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 30 postów

Osobiście bardziej bym ufał Rosjanom niż Amerykanom.

Sonnon w latach 90 trenował sambo i po tym jak w pewnych zawodach przegrał w finale z Rosjaninem zdecydował udać się do Rosji, by uczyć się od najlepszych i to zapewne tam poznał trening mobilności stawów.

Co do mobilności stawów to godne polecenia jest DVD Steve'a Maxwella Encyclopedia of Joint Mobility, zawiera bardzo dużo ćwiczeń od łatwych krążeń do bardziej wymagających siłowo, wzmacniających ciało w różnych dziwnych pozycjach.
  • 0

#17
joobler

joobler

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 10 postów
A ja bym prosił coś na wzmocnienie ogólne nadgarstków bo czasami jak robię pompki to zaczynają mi strzelać w nadgarstach kości i nie wiem co jest grane a po jakimś czasie zaczynają mnie boleć i musze przestać. A próbowałem na wszytskie sposoby robuć więc myślę że może nie chodzić tu o ustawienie rąk.
  • 0

#18
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Słyszeliście o czymś takim jak powerball: http://www.sport-sho...owy-p-3159.html
Fajna zabawka:)
  • 0

#19
Raizel

Raizel

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 21 postów

Słyszeliście o czymś takim jak powerball: http://www.sport-sho...owy-p-3159.html
Fajna zabawka:)


Posiadam takie coś, zakupiłem po tym jak skręciłem sobie nadgarstek na snowboardzie. 20s kręcenia i już czujesz pieczenie. Szczerze dużo tego nie używałem, nawet ostatnio pożyczyłem ale chyba do tego powrócę i zacznę regularnie tym ćwiczyć bo nadal jak mocno ,,kręcę(rozgrzewam)" prawy nadgarstek to mi strzela, nie ważne ile bym nim kręcił, przy każdym obrocie jakby kości o siebie się ocierał i przy jego mocnym wygięciu(naciągnięciu) nadal to czuje, a wypadek miałem 2 lata temu.
  • 0

#20
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

A ja bym prosił coś na wzmocnienie ogólne nadgarstków bo czasami jak robię pompki to zaczynają mi strzelać w nadgarstach kości i nie wiem co jest grane a po jakimś czasie zaczynają mnie boleć i musze przestać. A próbowałem na wszytskie sposoby robuć więc myślę że może nie chodzić tu o ustawienie rąk.


Jak już wcześniej pisałem rozgrzewaj nadgarstki ruchami okrężnymi. Strzelanie spowodowane jest małą ilością mazi kostno stawowej.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych