Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jakie ćwiczenia na siłę/dynamikę ciosu/kopnięcia?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1
Maycky

Maycky

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 73 postów
Witam,
było już tutaj trochę o treningach pod Boks czy Sztuki walki, ale nie znalazłem odpowiedzi satysfakcjonującej na pytanie przedstawione w temacie.
Jakie ćwiczenia polecacie na dynamikę/siłę ciosu/kopnięć?
  • 0

#2
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Wszelkie ćwiczenia pliometryczne. Ze sztangą to na pewno high pull, power clean, thrusters.
Osobiście na dynamikę polecam uderzanie kijem bejsbolowym w oponę lub walka z cieniem z obciążeniem na nadgarstkach lub kostce.
  • 0

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
A ja na poprawę siły ciosów i kopnięć nie polecam żadnych ćwiczeń ze sztangą, tylko worek treningowy. Siła ciosu i kopnięcia będzie zależała od pracy bioder i na to zwróć uwagę. Worek treningowy jest o tyle mądry, że jeśli będziesz uderzał poprawnie będzie praktycznie stał w miejscu. Jeśli po ciosie lub uderzeniu będzie się kołysał, to znaczy, że pchasz a nie uderzasz (kopiesz). Bardzo ważne jest by ręka (noga) uderzająca w worek wróciła na miejsce tuż po uderzeniu. Jeśli zbyt długo będzie stykać się z workiem przejmie od niego część energii z uderzenia (takie są prawa fizyki). Ciężko teoretyzować o ćwiczeniach na siłę ciosu, czy kopnięcia, bo są to szczegóły techniczne których sam się nie nauczysz. Musi spojrzeć na nie fachowy trener. Jeszcze raz podkreślę: Przy sile ciosu, czy kopnięcia nie jest ważna masa, siła itp. liczy się tylko technika! Mój trener boksu waży 56 kilo i ma około 50 lat. Uderza jednak błyskawicznie, wkładając w to biodro i akcentując bark. Siła jest ogromna!!!
  • 0

#4
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Dokładnie fizyka.

Siła = masa x przyspieszenie
  • 0

#5
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Dokładnie fizyka.

Siła = masa x przyspieszenie


temu warto pracować nad szybkością reakcji i samą szybkością :P
no i najpierw nad techniką :D bo bez tego można zapomnieć o sile
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
[quote='Hannibal' pid='15121' dateline='1355079355']

[/quote]

temu warto pracować nad szybkością reakcji i samą szybkością :P
no i najpierw nad techniką :D bo bez tego można zapomnieć o sile
[/quote]

Otóż to! Od razu widać, że spędziłeś kupę czasu na ringu Hanni:) Szybkość reakcji jest też mega ważna, tylko na nią są inne ćwiczenia:)
  • 0

#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
[quote='zahir11' pid='15131' dateline='1355080799']
[quote='Hannibal' pid='15121' dateline='1355079355']

[/quote]

temu warto pracować nad szybkością reakcji i samą szybkością :P
no i najpierw nad techniką :D bo bez tego można zapomnieć o sile
[/quote]

Otóż to! Od razu widać, że spędziłeś kupę czasu na ringu Hanni:) Szybkość reakcji jest też mega ważna, tylko na nią są inne ćwiczenia:)
[/quote]
no na ringu jeszcze nie byłem
7 lat tai-jitsu i 14 miesięcy savate :D
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ciekawe style. Myślałem, że na Savate też walczycie w ringu. Swoją drogą w Polsce prawie nie znany system, choć chętnych pewnie by nie brakowało, bo ludzi bardzo kręci legia cudzoziemska.
  • 0

#9
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Ciekawe style. Myślałem, że na Savate też walczycie w ringu. Swoją drogą w Polsce prawie nie znany system, choć chętnych pewnie by nie brakowało, bo ludzi bardzo kręci legia cudzoziemska.

no nie wiem czy savate mało znane, to jest boks francuski
walczymy na macie :D
bo gospodarz tego całego klubu jest sensejem od judo, a nasz trener to trener od savate i my wynajmujemy salę xD
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#10
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
W krajach francuskojęzycznych tak. Nie znam natomiast sekcji w Polsce. choć styl bardzo fajny:)
  • 0

#11
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Pozwolę sobie lekko zofftopować :D ale musicie mi wybaczyć :D

Interesujecie się boksem? (Ja eksportem nie jestem raczej widzem, niech was avatar nie zmyli po prostu lubię tę postać :D) Uznany na całym świecie trener Freddie Roach od zawsze powtarza: “Mięśnie gówno znaczą. Szybkość zabija. !!!
  • 0

#12
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Otóż to M6K3 szybkość i technika:)
  • 0

#13
Wino

Wino

    Lecimy tutaj

  • Bywalec
  • 268 postów
Odradzam ćwiczenie ciosów i kopnięć z obciążeniami, nawet niewielkimi - prosta droga do kontuzji.
  • 0

#14
Gutek

Gutek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 26 postów
Maycky jezeli masz opanowaną walke z cieniem i technike to rob sobie trening z gumami. Masz przykładowy filmik
http://m.youtube.com...d&v=70d2FgfGUOY
  • 0

#15
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Zgadzam się z Wino, by nie kopać z obciążeniem. Również trening z gumami nie wyrobi techniki. On jest dobry na poprawę wytrzymałości miesniowej. Ale najpierw trzeba dobrze opanować aspekty techniczne, dynamikę, poruszanie się itp.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych