Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pytanie o Poznań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1
strachoglut

strachoglut

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 2 postów
Witam.
Niedługo planuję przeprowadzkę do Poznania a dokładnie niedaleko ul. Bułgarskiej. Nie znam kompletnie miasta, ale zauważyłem, że niedaleko jest spory teren zielony pod nazwą lasek marceliński. Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi powiedzieć czy jakieś drążki tam znajdę? A może plac zabaw? Fajnie byłoby pójść pobiegać i poćwiczyć jednocześnie.
Pozdrawiam.
  • 0

#2
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
Poznań to małe miasto.
w lasku Marcelińskim był kiedyś fajny tor rowerowy z górką, przeszkodami, rampami.. później to chyba zniszczyli. Obecnie chyba nic tam nie ma poza spacerowiczami. W nocy jest więcej atrakcji i co jakiś czas ktoś dostaje kosę w żebra.. na szczęście pod lasem od południa jest cmentarz.
Żartuję, takie wypadki nie są już częste i można spacerować i jeździć na rowerze.

Za to niopoda Bułgarskiej masz osiedle Ognik (to chyba zwyczajowa nazwa, a nie oficjalna od jednej z ulic). Byłem tam ostatnio i mają nowe boiska i przyrządy do ćwiczeń. Mam znajomego na tym osiedlu i chłopaki bawią się w street workout na malcie, jako początkujący.

Jakby co to pisz :)
  • 0

#3
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Borys85, repa dostales za poczucie humoru ;)
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#4
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Borys daj dokładniejszy namiar na tego Ognika (wraz z opisem co tam jest).
Strachoglut rzuć okiem: https://maps.google....774e567c4&msa=0
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#5
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Wyklikaj sobie Maltę w googlach. Albo zgłoś się do chłopaków z fanpage'u Street Workout Poznań na Facebook'u. Mnóstwo osób początkujących z nimi ćwiczy. ;)
  • 0

#6
strachoglut

strachoglut

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 2 postów
Ok dzięki za wszystkie odpowiedzi - ta malta wygląda ciekawie. Szkoda, że to drugi koniec miasta.
Pozdrawiam
  • 0

#7
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów

Borys daj dokładniejszy namiar na tego Ognika (wraz z opisem co tam jest).


52.405345, 16.869570

W tym dokładnie miejscu jest osiem stacji do ćwiczeń na świeżym powietrzu i zespół boisk. Drążki są tam praktycznie co kilka bloków w postaci różnych placy zabaw. Niektóre napradę fajne. Na mapie dokładnie nie widzę gdzie, ale na północ od punktu, który zaznaczyłem, prawie przy samej ul. Bukowskiej sam się niedawno byłem popodciągać przed pracą :D


@strachoglut - drugi koniec małego miasta. Z Bułgarskiej ścieżką rowerową jedziesz do Grunwaldzkiej (ścieżka w budowie lub już ukończona), dalej do Grochowskiej (nie wiem czy jest ścieżka, ale to krótki odcinek) i w Hetmańską (tu ścieżka zaczyna się od skrzyżowania z Dmowskiego i dojedziesz nią do samego parku linowego)

@Hannibal - dzięki ;)

  • 0

#8
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Dzięki Borys. Dodałem do mapki. Jakbyś znalazł dokładne miejsce z drążkami to podeślij. Fajnie też jakby Ci się udało jakieś foty zrobić.

  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#9
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
Znalazem ten plac zabaw, nawet dzisiaj jakieś chłopaki ćwiczyły:
52.410365, 16.879005

jak będę miał chwilę to się zatrzymam w tygodniu i zrobie foty. Jest tam drabinka pozioma skośna oraz trzy drążki na różnych wysokościach (jeden do podciągania należąca, drugi pośredni i trzeci do podciągania, ale raczej z ugiętymi kolanami)

PS. niech MOD przeniesie ten temat do forum regionalnego o Poznaniu.
  • 0

#10
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Cześć
Czy na Malcie nadal toczą się spotkania czy też może wszyscy czekają na upragnione, dodatnie temperatury?
Zbytnio się nie znam na drabinkach skośnych czy rodzajach drążków ale tak w wyobraźni widzę, że na większości osiedli na Ratajach są takie place zabaw gdzie można poćwiczyć. Co ciekawe ale coraz częściej są montowane sprzęty do ćwiczeń siłowych. To dobrze, niech w końcu minie era zardzewiałych huśtawek z lat 70'..hym 60'?

Pozdrawiam
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#11
benfredo

benfredo

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 100 postów
Na Malcie ćwiczą nawet jak jest śnieg po kostki http://www.facebook....?ref=ts&fref=ts zagadaj z nimi, na pewno odpowiedzią na wszystkie pytania :)
  • 0

#12
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Rany julek. Może za kilka lat się tam przejadę :P
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#13
gwynbleidd

gwynbleidd

    Sky is the limit

  • Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaPoznań
Ja zamiaruję się tam zacząć pojawiać od kwietnia :-)
  • 0

"Uważaj, żeby nie pomylić nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."

 


#14
Koscik

Koscik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 92 postów

Siema, odświeżam temat, nie chcę zakładać nowego

 

Pod koniec kwietnia przeprowadzam się do Poznania z drugiego końca świata. W sumie na początku nie będę miał żadnych znajomych (oprócz mojej dziewczyny), a chciałbym sobie z kimś poćwiczyć (wiecie wzajemna motywacja itp.) i pogadać.

 

Jest ktoś kto ćwiczy regularnie (lub nie) na świeżym powietrzu i ma ochotę na wspólne treningi? Trochę się ostatnio zapuściłem i potrzebuję wrócić do "formy".

 

Jeśli jest ktoś zainteresowany to piszcie tutaj, lub na priv:)


  • 0

"Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec."


Bruce Lee


#15
RasowaPyra

RasowaPyra

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów
  • LokalizacjaP-Ń

Również szukam osób którzy chcieliby poćwiczyć ze mną Street Workout, najlepiej nad maltą :) Sam jestem w tym początkujący i rady i motywacja innych by mi się przydała ;) 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych