Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Praca w stójce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Witam
Już drugi rok trenuje SW ale chcę poprawić swoje osiągi i nie wiem jak.
Chodzi dokładanie o prace w stójce,w parterze idzie mi dość dobrze ale w stójce to tragedia.
I mam pytanie jak poprawić całkowitą prace ,od czego zacząć bo takie podstawy jak walka z cieniem,praca nad uderzeniami to wiem.Ale co dalej jakieś ćwiczenia? rady?
  • 0

#2
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
zobacz ten temat:
http://kalistenikapo...ngu-walki-wręcz

pomocna będzie również skakanka

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Qwsdm, podstawowe ćwiczenie bokserskie, czyli praca na "łapach", lub jak ktoś woli "tarczach" bokserskich. Dobrze prowadzona uczy najlepszych zachowań w walce: utrzymywania dystansu, poruszania się, refleksu, wytrzymałości, prawidłowej postawy itp. Zaznaczam jednak, że musi być prawidłowo prowadzona, więc najlepiej pójść do trenera boksu. Taki człowiek będzie się zarówno z Tobą poruszał ucząc Cię utrzymywania właściwego dystansu, jak też kontrował, gdy będziesz się odsłaniał. Oczywiście ćwiczenie to uczy też zadawania ciosów i to w czasie poruszania się. Gdy osiągniesz wyższy poziom trener może też uczyć Cię kontrować symulowane przez niego w trakcie pracy na tarczach ciosy.

Ten rodzaj treningu zawsze zajmował ok. 60 - 70% całego mojego treningu. Niesamowicie wyrabiał też kondycję. Znam też wiele innych ćwiczeń poprawiających pracę w stójce ale nie znam lepszego od treningu na "łapach":)
  • 0

#4
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Nie mam z kim ćwiczyć więc w dni nie treningowe zostaje sam
  • 0

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Niestety trenujący samemu nie zrobisz najwartosciowszych ćwiczeń. Pozostaje Ci tylko walka z cieniem, skakanka, worek treningowy, pliometryka itp. Ale pracy rąk (nóg) to nie poprawi:( Jeśli jednak to Ci pozostaje rób to ale koniecznie nagrywają pracę na worku. Oglądają. Będziesz mógł wyłapać błędy. Dobrze bedzie jeśli ktoś doświadczony zobaczy tę filmy i wskaże Ci. to czego sam nie wychwycisz
  • 0

#6
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Worka niestety nie mam bo nie mam gdzie go zamontować
  • 0

#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Więc pomyśl chociaż o gruszce refleksówce którą można zawiesić wszędzie. Rób też często techniki przed lustrem.
  • 0

#8
Maycky

Maycky

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 73 postów
Jeśli chcesz poprawić też jakość kopnięć rób to co się robi na Sztukach walki czyli podpierasz się ręką o coś(drabinki na przykład) ustawiasz odpowiednio stopę podporową, biodra i kopiesz w powietrze miliony razy. Możesz się śmiać, ale po krótkim już czasie da Ci wymierne efekty przy kopnięciach w walce.
  • 0

#9
Gutek

Gutek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 26 postów
Spróbuj tez treningu z piłeczką tenisową
http://mymma.pl/tren...tosz-zielinski/
  • 0

#10
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
A jakiś pomysł jak wypracować sobie uniki,przeciwskręty i bloki?Bo najlepiej z partnerem, a samemu to lipa
  • 0

#11
Gutek

Gutek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 26 postów
Jeszcze raz polecam piłeczke. Dodatkowo zawieś sobie line lub sznurek na wysokości barków np. pomiedzy drzewami i idz wzdłuz niej przechodząc unikiem z jednej strony na drugą i po kazdym przejsciu wyprowadz kilka ciosow. Poogladaj filmy o tematyce sportow walki jest w nich wiele cwiczen ktore mozna wykorzystac.
  • 0

#12
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ćwiczenie z liną polecane prze Gutka jest dobre, bo wyrabia umiejętność poruszania i balansu tułowia. Ćwiczenia z piłeczką też fajna sprawa. Natomiast nie polecał bym raczej kopania w powietrze trzymając się drabinki. Skuteczność w walce wyrabia się poruszaniem i pracą dystansem oraz równowagą. Dlatego ciężko o duże postępy bez partnera. Jeszcze lepiej jeśli jest to trener lub ktoś doświadczony, kto wyłapie Ci błędy. Wówczas postępy przychodzą naprawdę szybko:) Proponuję, byś rozejrzał się za taką możliwością. Minimum to trening z kolegą.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych