Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Co jeść by przytyć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1
Gelo999

Gelo999

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
Witam!

Dawno nie pisałem ,ale czytałem. Ćwiczę od początku wakacji i powiem, że są efekty. To tak tylko na wstępie.

Mam pewien kłopot, mianowicie jestem szczupły i wysoki. Chciałbym przybrać na masie. Tu pojawia się pytanie co jeść, jak często? Czytałem, że jak chce się przybrać na masie to gainery, albo białko mogą pomóc. Nie znam się na tym. Jem dużo i często. Ale nic nie idzie masa.

Pomóżcie;)

Pozdrawiam serdecznie
  • 0

#2
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
Cześć, ja w Twoim wieku miałem sporą niedowagę. Żeby przytyć trzeba jeść. Ale mi to nie pomagało do 23/24 roku życia. Mogłem jeść i jeść i nic. Metabolizm spalał wszystko. Dodatkowo miałem pracę, gdzie byłem w ciągłym ruchu.

Przez ostatnie 4 lata waga skoczyła z 60 do 75kg, podczas gdzy nie zmieniłem nawyków żywieniowych. No może jem troszkę więcej i w pracy głównie siedzę.

Najskuteczniejsze w przytyciu okazało się nabycie obrączki na palcu :)
Ojciec mi zawsze powtarzał, że jego brat jak szedł do woja to ważył 70kg (198cm), jak po 25 latach służby wyszedł to ważył 110, teraz 120.. czyli armia również tuczy :D
  • 0

#3
Gelo999

Gelo999

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
A co z gainerami? Mogą coś pomóc?

  • 0

#4
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
Tu nie pomogę, nie wiem nawet co znaczy to słowo:blush:
  • 0

#5
Gelo999

Gelo999

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
Spoko, poczekam na innych opinie;) I tak pomogłeś

  • 0

#6
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Gainer to tylko suplement i powinien być stosowany tylko wtedy gdy nie możesz spożyć regularnego posiłku lub gdy nie możesz w naturalny sposób zaspokoić dziennego zapotrzebowania. Potrzebujesz dobrą dietę najlepiej obejmującą pełne pięć posiłków dziennie.
  • 0

#7
BlackHeart

BlackHeart

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 119 postów
Albo jeden duży posiłek zaczynający się rano a kończący wieczorem ;)
  • 0
Dum spiro, spero!

#8
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Gainer to odżywka - nie suplement. Stosuje się wg braków w diecie.
Musisz mieć dodatni bilans kaloryczny (jeść więcej niż spalasz - są kalkulatory, które to mniej więcej liczą, ale sam też musiałbyś liczyć. Na początku może być ciężko, a potem wpada się w automatyzm).
Do tego - jeśli nie chcesz się otłuścić, to nie ma co zapychać się "śmieciami"..

Jedz dużo i zdrowo!
Ożenek - prawda... niestety nieco tuczy :/
  • 0

#9
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Kano nie poprawiaj mnie proszę jeśli czegoś dobrze nie sprawdzisz :) odsyłam do linku: http://en.wikipedia....ner_(supplement)
Jest to suplement diety, odzywkę to możesz wcierać w włosy :)

Gainer to odżywka - nie suplement. Stosuje się wg braków w diecie.

Tym zdaniem sam sobie zaprzeczyłeś :)
  • 0

#10
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Odżywki - carbo, białko, gainery, bulki itp.. Produkty z których czerpie się głównie białko i/lub węglowodany.
Różnią się proporcjami białka i węgli, różnymi dodatkami...

Jeśli ktoś ma spożyć 3500kcal a nie ma siły napchać się normalnym jedzeniem (mięsem, zbożem, warzywami owocami itd), to stosuje gainera/białko/carbo - czyli wg braków w diecie.

Suplementy to już bardziej "apteczne specyfiki" typu jakieś tam BCAA, HMB,stacki przetreningowe itp..

Pierwszy lepszy wygooglowany sklep:

http://www.megapower.pl/

Co my tu mamy??

Odżywki białkowe
Odżywki gainer
Odżywki węglowodanowe

Akurat gainery mają w okolicach 20-40% białka (50% to już tzw BULK) - reszta to węglowodany (i jakieś dodatki witaminy czy coś).

Cytat:Gainer to odżywka - nie suplement. Stosuje się wg braków w diecie.

Tym zdaniem sam sobie zaprzeczyłeś :)


Nie powiedziałbym... Warzywa to nie suplement a też zaleca się stosowanie wg braków w diecie (jeśli ktoś za mało ich spożywa).
  • 0

#11
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Co wcale nie zmienia faktu że Gainer to suplement, ale okey nie w tym problem szkoda offtopa szerzyć :)

  • 0

#12
Gelo999

Gelo999

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
No ja nie bardzo mam możliwość zjeść 5000 kalorii dziennie. Jem dużo pełnych posiłków, zdrowych, nie jem śmieci, a waga stoi. Dlatego pytałem czy warto zainteresować się gainerem? Może ktoś miał styczność i ma jakieś wskazówki>
  • 0

#13
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Może pomyśl o książce lafaya masz wszystko rozpisane. Dla ekto, mezo, endo. I ile kalorii i menu co jeść jak przyrządzać.
http://www.wydawnict...czne-odzywianie
Sam bym stosował, ale jestem na innej diecie.
  • 0

#14
Gelo999

Gelo999

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
Nie mam możliwości spożywać posiłków pełnych co 2-3 godziny, dlatego zwracałbym się w stronę gainera. Jem śniadanie, później szkoła i tu siedzę od 8-16, czasem krócej. później obiad podwieczorek i kolacja. W szkole jem kanapki, owoce, jogurty.
  • 0

#15
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
5000 tysięcy kalorii to bardzo dużo, ja jestem osoba bardzo aktywną fizycznie i moje zapotrzebowanie to 2500-2700 jak chce spokojnie przybrać to wystarczy dorzucić około 300 i powolutku daje rade to samo redukcja :). Obawiam się że nawet jakbyś ładował po 5 tys kalori to organizm większość składników odżywczych wydalił a nie przyswoił.

http://www.darkthorn.republika.pl/ Pobierz program z tej strony, i w przybliżeniu obliczy on twoje dzienne zapotrzebowanie, masz w nim tez rozpisane, wartości energetyczne produktów jak i gotowych dań. Btw, spróbuj jeść dużo trashu przed snem, wtedy zwykle organizm odkłada nadmiar składników odżywczych w tłuszcz.
  • 0

#16
Gelo999

Gelo999

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
tylko ja mam 195 wzrostu i ważę 72 kg... Nie wiem, może ty też tyle, liczyłem na kalkulatorze i wyszło że 3700 coś. Ale dzieki policzę tym twoim i napisze;)

  • 0

#17
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
No to wzrostu masz trooooooche więcej niż ja ;d No ale policz zobaczymy co tam wyszło ;)
  • 0

#18
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Dla mnie gainer to odżywka - tak jak białko.. No, ale może dzieli nas różnica kulturowa, więc nie ma co zaśmiecać..

Gelo9999 - jak dla mnie - mógłbyś się wesprzeć gainerem. On nie zdziała cudów, ale jak np. masz spożyć 3700kcal i jeśli z jedzenia wyciągniesz powiedzmy 3000, to tego shake'a raz, czy dwa razy dziennie mógłbyś wypić.

Ale!!

Jeśli nadwyżka kalorii nie będzie poparta treningiem pobudzającym mięśnie do wzrostu - to przybędzie Ci tłuszczu, a nie mięśni. Nie ma supli/odżywek, które same z siebie powodują przyrost mięśni.

Kalkulatory - tutaj uważaj, bo jest spory rozrzut co do wyników przez nie podawanych.

Na Twoim miejscu - przy 195cm i 72kg raczej bym się nie martwił nadwyżką, ale obserwowałbym brzuch - możesz go mierzyć co tydzień, czy co dwa (w tych samych warunkach - najlepiej na czczo). Biodra/brzuch/talia..
Jeśli obwód zbyt szybko się powiększa to coś jest nie tak... Rośnie brzuch a klata nie - coś jest nie tak.
Itd.. :)
To tylko moja opinia..
  • 0

#19
Gelo999

Gelo999

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
Ćwiczę często, choć wydłużyłem odpoczynek między seriami, wykluczyłem aeroby i tabaty, trening strikte siłowy
  • 0

#20
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Musisz eksperymentować. Nie ma co się zamykać na aeroby i tabatę - tylko bez przesady. 20min aero może pomóc, bo chyba chcesz łapać mięśnie, a nie tłuszcz..
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych