Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

6-dniowy plan dla młodego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1
Platon

Platon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Nie chcę owijać w bawełnę zbytnio a więc do rzeczy: fizycznie jestem zbudowany tak średnio, robię te podstawowe ćwiczenia ze skazanego, więc nie jest najgorzej. Mięśnie jakieś tam są. Jako że mam szkołę, to czasu dziennie mam sporo, 2-3 godziny na spokojnie. Czytam dokładnie tego "skazanego..." i planuję wybrać sobie ten plan "dobre sprawowanie" jako ten docelowy. Tylko nie podoba mi się zbytnio, że tylko 3 razy w tygodniu sa ćwiczenia. Ja bardzo lubię ćwiczyć codziennie. Nie chcę się bardzo ośmieszać ale na początku robiłem wszystkie ćwiczenia z wielkiej szóstki przez 6 dni w tygodniu. Wszystkie ćwiczenia jednego dnia, zajmowało mi to ok. 1-1,5h. Myślałem, że tak może być, no ale im więcej wiem, tym mniej wiem. Byłem zdechlakiem, ale na drugi dzień dużych zakwasów czy bólów nie miałem, i mogłem normalnie ćwiczyć. To jak mogę sobie urozmaić ten plan,? Lubię dużo długich ćwiczeń, może go jakoś przerobić? I mam takie głupie pytanie, na koniec: jak jestem po progresie, i musze zrobic jedną serię, to robię jedną, czy dwie, jak mam w planie? Pytam raczej tak dla ciekawości, bo i tak chyba będę robił to po swojemu. Pozdrawiam.
  • 0
"Stać się nap­rawdę dob­rym człowiekiem jest rzeczą trudną." - Platon

#2
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Cześć Platon
Wiem, że lubisz ćwiczyć codziennie, ale jak będziesz robił codziennie np. pompki to nie zbudujesz siły i możesz nabawić się kontuzji. Więc tym mniej to lepiej na początek. Musisz wyrobić siłę i trochę tej masy na początek
Po swojemu nie osiągniesz więcej tylko mniej. Więc zalecam stosować to co pisze Wade, a sam zobaczysz.
Pozdr.

  • 0

#3
Platon

Platon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów
Ach, no dobra, a nie da się jakimiś prostymi ćwiczeniami wypełnić tej pustki w postaci wolnych dni?
  • 0
"Stać się nap­rawdę dob­rym człowiekiem jest rzeczą trudną." - Platon

#4
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Cóż o codziennym ćwiczeniu pisaliśmy już dużo na tym forum. A jak sam napisałeś zrobisz i tak po swojemu.
  • 0

#5
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Również witamy. :)

Czytam dokładnie tego "skazanego..."[...]

Chyba jednak nie najdokładniej... W Skazanym masz wszystko dokładnie wyjaśnione. Te dni wolne nie są od tak sobie, ma to swój cel. Doczytaj...
Jeśli lubisz i chcesz ćwiczyć codziennie łącz kalistenike z innymi formami aktywności fizycznej. Biegaj, pływaj, skacz na skakance, machaj kettlami itp. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo, tylko nie przesadzaj. Masz być świeży i silny a nie słaby i przemęczony.

Wracaj do Skazanego i jeszcze raz na spokojnie sobie wszystko przeczytaj. Warto wracać do tej książki...
  • 0

#6
742.

742.

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
Na moje oko a mam sokoli wzrok wnioskuje po twoim toku myślenia ćwicząc dużo i często staniesz się silniejszy wytrzymalszy.
Trzymasz się książki Paula to się trzymaj , chcesz ćwiczyć 6-dni 7 odpoczywać nic trudnego. " Możesz trenować 6 dni w tygodniu
A nawet każdego dnia. Kalistenika jest naturalniejsza dla układu nerwowego niż praca na siłowni, więc możesz trenować częściej bez uszczerbku na rezultatach , ale z mózgiem. Rozkładasz trening na partie : Alex Zinchenko poczytaj sobie o jego treningu jak ma rozłożony.
  • 0

#7
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Napisz jaki masz plan treningowy?
Jeśli już jesteś zaprawiony to śmiało możesz ćwiczyć 6 dni w tygodniu np. weteranem.
Ale to wszystko zależy na jakim etapie jesteś. Mało napisałeś i ciężko jest to określić i napisać z sensem odpowiedź. Myślę, że możesz zmodyfikować plan ze skazanego na swoje potrzeby rozwojowe i dorzucić coś jeszcze. 

Na moje oko a mam sokoli wzrok wnioskuje po twoim toku myślenia ćwicząc dużo i często staniesz się silniejszy wytrzymalszy.
Trzymasz się książki Paula to się trzymaj , chcesz ćwiczyć 6-dni 7 odpoczywać nic trudnego. " Możesz trenować 6 dni w tygodniu
A nawet każdego dnia. Kalistenika jest naturalniejsza dla układu nerwowego niż praca na siłowni, więc możesz trenować częściej bez uszczerbku na rezultatach , ale z mózgiem. Rozkładasz trening na partie : Alex Zinchenko poczytaj sobie o jego treningu jak ma rozłożony.


Cześć 742
742 Interesujesz się treningiem? Możesz napisać więcej o sobie.
Świetna stronka http://roughstrength.com
Plus ode mnie nie widziałem jej wcześniej :)

  • 0

#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panowie, program weteran i inne podobne przeznaczony jest dla doświadczonych kalisteników. Robienie go przez kogoś kto dopiero zaczyna jest marnotrawstwem!!! Jak później zwiększać natężenie treningowe?!

Ale zgadzam się z tym co napisał BeF. Można biegać, pływać, skakać na skakance...

Kalistenika uczy również cierpliwości.
  • 0

#9
Platon

Platon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów
Nie sądzę, że im bardziej będę się katował tym będę masywniejszy i silniejszy. Trochę ciężko mi uwierzyć, że jak trochę się pomęczę raz na 2 dni, to bedą jakiekolwiek efekty. No bo dla mnie zrobić dwie serie podciągnięć i dwie serie brzuszków, no to trochę mało, no ale wy jesteście bardziej doświadczeni, i P.Wade tym bardziej, to muszę uwierzyć i spróbować. Jakoś to dla mnie dziwne, że tak mało ćwicząc będą jakiekolwiek efekty poza siłą, nie chcę z miejsca wyglądać jak atleta, nawet jak typ z bar brothers, ale dobrze, gdyby plecki w tym treningu i inne mięśnie, nawet powoli, rosły. To dni wolne sobie zapełnię rowerkiem.
  • 0
"Stać się nap­rawdę dob­rym człowiekiem jest rzeczą trudną." - Platon

#10
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Jak dla ciebie mało to spróbuj na wyższych krokach i zobaczysz jakie są wymagające. Sam wiem po sobie. Stosuj się do zaleceń Wade on ma doświadczenie i to sprawdza się. Początkowe kroki nie bez powodu umieścił, sam wiesz. Wszystko piszę w książce.
Wiadomo początkowych krokach nie zrobisz siły, ani masy, ale przygotujesz ciało do wyższych kroków.
  • 0

#11
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
zahir masz racje odnośnie dni treningowych ale musisz też uwzględnić wiek ćwiczącego, nie da się ukryć że osoba młodsza np poniżej 20 lat może trenować częściej niż osoba powyżej 30 i się nie przetrenuje.
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#12
Platon

Platon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów
Ja jestem takim ekto-mezo, lat 16, jeżeli chodzi o regenerację, no to nie powiem, bardzo rzadko skarżyłem się na zakwasy przez które nie mogłem funkcjonować, nawet po 20km chodzenia z wielkim plecakiem po Alpach. Tak więc sądzę, że fajnie by było, gdybym mógł to wykorzystać w częstszym treningu. Bardzo spodobał mi się "5 intense workout routines" z bar brothers.

  • 0
"Stać się nap­rawdę dob­rym człowiekiem jest rzeczą trudną." - Platon

#13
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Jeśli czujesz że sprawdzisz się w codziennym treningu, to dawaj śmiało. Ja trochę z 6dniowym planem eksperymentowałem i spokojnie efekty mnie zadowalały, nie odczuwałem także jakiegokolwiek zmęczenia. Mój plan podzieliłem na poszczególne grupy mięśni i wygladał tak.

Poniedziałek - Klatka, szyja
Wtorek - Biceps, brzuch
Środa - Nogi, brzuch
Czwartek - Triceps, kręgosłup
Piątek - Barki, brzuch
Sobota - Plecy, brzuch

Do tego dochodziły interwały w międzczasie a także taki ogólny freestyle (np. na drążku). Dużo brzucha, bo na nim się głównie skupiam na tą chwilę ale Ty możesz sobie spokojnie eksperymentować. A argument o wzmacnianiu stawów jest konkretny i w tej kwestii zgadzam się z Wadem ale jeśli ktoś chce częściej i ciężej trenować niech trenuje, problem ze stawami rozwiązują ćwiczenia z 'Super stawów' między innymi ;]
  • 0

#14
kronos

kronos

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 59 postów
Ja mam podobne pytanie. Kiedy robię jednego dnia pompki i wznosy (krok 1 lub 2), to czy mogę się dobić jakąś krótką serią ? Żeby to wyglądało w ten sposób
Pompki:
Przy ścianie 3 x 40/50 (nie pamiętam ile tam było w progu przejścia)
Pompki zwykłe 1 x 10

Wznosy:
Unoszenie nóg (krok 1 ) 3 x 40/50
Pompki zwykłe 1 x 30

Na co by to zadziałało ? Zwiększyłoby to siłę, wytrzymałość, a może wręcz przeciwnie - zaczęłoby mnie uszkadzać ?
  • 0

#15
Platon

Platon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów
Mój plan jest taki (nazwy angielskie, bo nie znam polskich odpowiedników, z filmiku który dałem wcześniej):
Poniedziałek:
10 pompek (na rozgrzewkę)
2x10 pompek typu walk out
2x10 pompek z dotykaniem łokcia kolanem
2x5 pompek typu tiger bend
2x5 dipsów
2x15 pompek typu "wąska-szeroka-wąska"
2x15 odwróconych dipsów
Maksimum pompek
Wtorek:
wolne, bo mam 2 godziny WF.
Środa:
20 brzuszków na rozgrzewkę
2x15 brzuszków z dotykaniem stopy
2x15 brzuszków typu "push through crunches"
2x10 powtórzeń "lower back bends"
2x15 sekund trzymania napiętych pleców- "back hold"
2x15 sekund "wide spread sits/toe touches"
Maximum brzuszków
Czwartek:
20 przysiadów na rozgrzewkę
2x20 Lunges (taki długi krok z przysiadem jakby)
2x15 przysiadów
2x20 wejść na krzesełko z przysiadem (na jednej nodze nie umiem :<)
2x15 wskoków z przysiadem
2x15 wskoków z podwójnym staniem na palcach jednej nogi.
Maximum przysiadów
Piątek:
3x4 podciągnięcia za głowę
3x4 podciągnięcia ze strony na stronę (side to side)
Maximum podciągnieć
Sobota:
10 pompek (na rozgrzewkę)
10 pompek typu walk out
10 pompek z dotykaniem łokcia kolanem
5 pompek typu tiger bend
5 dipsów
15 pompek typu "wąska-szeroka-wąska"
15 odwróconych dipsów
20 brzuszków na rozgrzewkę
15 brzuszków z dotykaniem stopy
15 brzuszków typu "push through crunches"
10 powtórzeń "lower back bends"
15 sekund trzymania napiętych pleców- "back hold"
15 sekund "wide spread sits/toe touches"20 przysiadów na rozgrzewkę
20 Lunges (taki długi krok z przysiadem jakby)
15 przysiadów
15 wejść na krzesełko z przysiadem (na jednej nodze nie umiem :<)
15 wskoków z przysiadem
10 wskoków z podwójnym staniem na palcach jednej nogi.
4 podciągnięcia za głowę
4 podciągnięcia ze strony na stronę (side to side)
Maximum podciągnieć
Niedziela:
Wolne :)
  • 0
"Stać się nap­rawdę dob­rym człowiekiem jest rzeczą trudną." - Platon

#16
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

zahir masz racje odnośnie dni treningowych ale musisz też uwzględnić wiek ćwiczącego, nie da się ukryć że osoba młodsza np poniżej 20 lat może trenować częściej niż osoba powyżej 30 i się nie przetrenuje.


To prawda. Wiek ma znaczenie. Tylko że z czasem trzeba będzie zwiększyć natężenie treningu. Co wtedy? Trening dwa razy dziennie?
  • 0

#17
Platon

Platon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów
Jak już odpowiadałeś to mogłeś chociaż zerknąć na mój plan :P
  • 0
"Stać się nap­rawdę dob­rym człowiekiem jest rzeczą trudną." - Platon

#18
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Jak już odpowiadałeś to mogłeś chociaż zerknąć na mój plan :P


Nie wiem czy ta uwaga była do mnie ale zerknąłem. Plan zawiera 6 dni treningowych (wliczając 2 godz. wf). to według mnie co najmniej o połowę za dużo. Twój układ mięśniowy będzie się przyzwyczajał do narzuconego mu wysiłku i po jakimś czasie nie będzie już tak ostro reagował. Ponawiam więc pytanie: co wtedy zrobisz, by zwiększyć natężenie treningu?! Czy będziesz trenował dwa razy dziennie przez sześć dni?
  • 0

#19
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
To nie chodzi o natężenie a zaskakiwanie i ciągłe zmiany. Jeśli ktoś trenuje teraz 6xtygodniowo, to po czasie (optymalnie 8-12 tygodni) wrzuca inny plan np. 4xtyg, potem 2xtyg, następnie 6xtyg i wrzuta 3xtyg. Chodzi o ciągłą zmianę a nie koniecznie o natężenie i intensywność planów. Wielu ludzi trenuje intuicyjnie i freestylowo i mają efekty, bo ciągle coś zmieniają. Więcej o dokładnej rozpisce planów, jak je zmieniać itp itd, pisze Pavel w 'Beyond the bodybuilding' - polecam! Całkiem inne spojrzenie, ale skuteczne ;]
  • 0

#20
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
A ja sobie teraz odpoczywam, bo chyba przeholowałem z wagami. :D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych