Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dzień dobry! Cześć!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Witam wszystkich na forum. Jestem Grzegorz, forum podczytuję od jakiegoś czasu i w końcu uznałem, że należałoby się przywitać.
Mam 30 lat i od zawsze interesowało mnie aktywne spędzanie czasu wolnego. Bieganie, rower to do nie dawna moje ulubione dyscypliny. W zeszłym roku troszkę się "zapuściłem" i trzeba było coś postanowić, żeby wrócić do formy.
Zacząłem od diety "optymalnej" i zaleceń dr Atkinsa. Pilnując niskiej zawartości węglowodanów w swojej diecie opartej głównie na tłuszczach i z pomocą biegania w miesiąc zrzuciłem ok 10 kg. Założony cel został spełniony i aby dalej utrzymać formę a także by poprawić trochę sylwetkę, "dopakować" zacząłem wertować internet. Tak trafiłem najpierw na street workout, później na pojęcie kalisteniki. Przeczytałem "Trening skazanego" i około czerwca postanowiłem, że daje sobie rok czasu żeby zobaczyć jakie będą efekty pracy. W między czasie trafiłem na Wasze forum i tu poczytałem trochę o diecie. Tu zainteresowały mnie posty o weganiźmie (z jednej skrajności w drugą, ale kto nie szuka, ten nigdy nie znajdzie ;-) )
Aktualnie dałem sobie miesiąc na wypróbowanie diety w 100 % roślinnej. Przeczytałem Cambella, przekonał mnie i mam nadzieję, że mój organizm zareaguje pozytywnie na wprowadzone zmiany.
Z ćwiczeniami jestem na kroku 3 pompki, podciąganie, wznosy i przysiady. Tak jak zaleca trener Wade mostek i stanie na rękach odstawiłem na później.
Pozdrawiam wszystkich i dzięki, że można się tyle od Was dowiedzieć :)
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#2
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Dieta dr. Atkinsa może i czasami skuteczna to "optymalna" nie jest.
A tak poza tym to dzień dobry :)
  • 0

#3
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Jeśli chodzi o stricte znaczenie słowa optymalna to specjalnie napisałem w cudzysłowie.Jeśli natomiast masz na myśli to, że przyrównałem tzw. "dietę optymalną" dr Kwaśniewskiego do diety dr Atkinsa, to fakt, mój błąd.
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#4
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Trzymam kciuki bo nic lepszego dla siebie nie mogłeś wymyślić tylko nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jaki to przeskok i że m-c może być za mało byś poczuł pełny potencjał takiej zmiany..
  • 0

#5
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów

Trzymam kciuki bo nic lepszego dla siebie nie mogłeś wymyślić tylko nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jaki to przeskok i że m-c może być za mało byś poczuł pełny potencjał takiej zmiany..


Ten miesiąc to na sprawdzenie czy mi osobiście odpowiada taka dieta pod względem organizacyjnym itp. Zdaję sobie sprawę z tego, że niekoniecznie poczuję korzyści fizycznie(chociaż mam taką nadzieję) Z resztą z wieloma rzeczami jest tak, że najpierw musi być trochę gorzej, żeby później mogło być lepiej.
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#6
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Jeśli to ma być weganizm bez koncentrowania się na surowym to dasz radę bez problemu. Jednak sugeruję byś jak najwięcej jadł na surowo, dużo sałatek i owoców, trochę orzechów i innych nasion bo to daje rewelacyjne efekty oczyszczenia organizmu, nic tego tak nie robi jak żywe rośliny
  • 0

#7
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów

Jeśli to ma być weganizm bez koncentrowania się na surowym to dasz radę bez problemu. Jednak sugeruję byś jak najwięcej jadł na surowo, dużo sałatek i owoców, trochę orzechów i innych nasion bo to daje rewelacyjne efekty oczyszczenia organizmu, nic tego tak nie robi jak żywe rośliny


Zawsze lubiłem dużo surowego i z tym nie będę miał problemu. Chociaż trochę ciężko zapewnić prawidłową podaż kalorii, zwłaszcza zimą.

Revo, pisałeś chyba gdzieś w swoich postach o 1,5 litra wody na czczo z rana. Czy przy normalnej gotowanej diecie też będzie to miało pozytywny wpływ na organizm czy to zalecenie raczej tyczy się tylko surowej?
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#8
jacknag

jacknag

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • LokalizacjaKraków
Nieważne czy na surowej czy nie, 1,5 l wody będzie miało pozytywny wpływ tak czy siak. Cieszę się że skusiłeś się na wypróbowanie weganizmu, jest nas coraz więcej. Myślę że nie pożałujesz tej decyzji. Odstaw jeszcze cukier i będzie naprawdę super.
  • 0
"Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta"

#9
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów

Nieważne czy na surowej czy nie, 1,5 l wody będzie miało pozytywny wpływ tak czy siak. Cieszę się że skusiłeś się na wypróbowanie weganizmu, jest nas coraz więcej. Myślę że nie pożałujesz tej decyzji. Odstaw jeszcze cukier i będzie naprawdę super.


:D cukru nie używam od lat.
Generalnie nie jest dla mnie jakimś dużym problemem przestawienie się np. na 100% dietę roślinną. Raczej starałem się wcześniej zdrowo odżywiać. Do tej pory jednak mleko w różnej przetworzonej formie (sery, własnej produkcji kefir i jogurt) stanowiły nie małą część mojego jedzenia. Teraz dowiedziałem się, że mleko to nic dobrego i trzeba wypełnić jakoś tę lukę roślinami.
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#10
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
woda z cytrynką doskonale oczyszcza i alkalizuje jednocześnie także 1,5l na dzieńdobry

poczytaj sobie o diecie 811 a z kaloriami się nie martw, dasz radę
  • 0

#11
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam Grzesiek.
Ja sam staram się być na Raw. Dieta roślinna jest tematem obszernym i można dużo dowiedzieć się na temat odżywiania człowieka. Więc warto spróbować.
Co do mleka mamy też roślinne tj. pszeniczne, sojowe, ryżowe, migdałowe, kokosowe i inne.

Ostatnio piłem sporo kawy do 3 filiżanek dziennie odstawiłem już 2 i czuję się trochę lepiej. Więc jeszcze trochę to rzucę całkiem to cholerstwo.
  • 0

#12
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów

Witam Grzesiek.
Ja sam staram się być na Raw. Dieta roślinna jest tematem obszernym i można dużo dowiedzieć się na temat odżywiania człowieka. Więc warto spróbować.
Co do mleka mamy też roślinne tj. pszeniczne, sojowe, ryżowe, migdałowe, kokosowe i inne.

Ostatnio piłem sporo kawy do 3 filiżanek dziennie odstawiłem już 2 i czuję się trochę lepiej. Więc jeszcze trochę to rzucę całkiem to cholerstwo.


Ja ostatnimi czasy też piłem przynajmniej 1 filiżankę dziennie. Odstawiłem całkiem gdy zauważyłem, że w dniach bez kawy czułem się gorzej, głowa mnie pobolewała itp. Były to dla mnie pierwsze oznaki fizycznego uzależnienia od kawy a to za bardzo mi się nie spodobało.
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#13
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Witaj Grzegosz, życzę Ci powodzenia nie tylko w diecie ale i w treningach:)
  • 0

#14
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Witaj na forum!
Powodzenia i wytrwałości w treningach!
O diecie wege się nie wypowiadam, bo sam nie stosuję.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#15
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Ja pewnie jakbym wrócił na dietę wcześniejszą to waga w górę poszłaby i to mnie motywuje :)
Ale na diecie roślinnej tylu rzeczy dowiaduje się i uczę się.

Ciekawy dodatek do Cambella
http://chomikuj.pl/A...ponad no*c5*bce
  • 0

#16
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Witam, ja również życzę Ci powodzenia w założonych celach oraz liczę oczywiście, że dołączysz na stałe do naszej skromnej społeczności. :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych