Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

WYZWANIA 9-2K12 "Rozgrzewka"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
101 odpowiedzi w tym temacie

#1
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów

Dołączona grafika


Aby rozruszać nieco społeczność trenujących z ciężarem własnego ciała startujemy na forum KalistenikaPolska.pl z nowym projektem pod tytułem WYZWANIA. Będzie to ogólnopolski, otwarty konkurs sprawnościowy dla wszystkich chętnych do zmierzenia się z własnymi słabościami oraz innymi śmiałkami, którzy zdecydują się na udział.

Z początkiem każdego kolejnego m-ca będziemy przedstawiać zestaw ćwiczeń - WYZWANIA - do realizacji na dany m-c. W celu zmotywowania do udziału każdego z Was ćwiczenia będą dobierane tak aby zarówno początkujący jak i ci bardziej zaawansowani zawodnicy mogli zaprezentować swoją formę szerokiej publiczności. W rywalizacji mogą brać udział zarówno faceci jak i dziewczyny, będą dwie osobne kwalifikacje.

Uprzedzam pytania, póki co nagród nie ma poza satysfakcją z wygranej dla zwycięzcy i z udziału dla pozostałych. Jestem pewny, iż liczny odzew spowoduje, że w kolejnych edycjach mogą pojawić się sponsorzy, dlatego tym bardziej gorąco zachęcamy do udziału wszystkich wahających się. Wspólnie promujmy kalistenikę w Polsce, niech o nas usłyszą, niech otworzą kasy na nowe place do ćwiczeń!

Jako, że rozgrzewka jest zazwyczaj krótsza od właściwego treningu we wrześniu konkurs będzie trwał 15 dni. Będziecie mieli całe 15 dni na zaprezentowanie swoich wyczynów a nawet na ich poprawkę w miarę wzrostu umiejętności, motywacji i siły woli ;-)

WYZWANIA edycja 9-2K12 "Rozgrzewka" (15-30 września 2012)

Jak wziąć udział w konkursie?

Zakładacie konto na forum KalistenikaPolska.pl : www.kalistenikapolska.pl/forum, wybieracie wyzwanie z którym chcecie się zmierzyć w tym m-cu, wykonujecie ćwiczenie dokładnie wg opisanej techniki, nagrywacie próbę na wideo, nazwę tytułujecie:

„KalistenikaPolska.pl – Wyzwania [poziom wyzwania][nick na forum]”

wstawiacie link z YT do tematu pt. "Zgłoszenia" na forum - http://kalistenikapo...grzewka-9-2k12.

Po weryfikacji poprawności wykonania wyzwania przez komisję konkursu wynik zostaje wpisany do odpowiedniego tematu, a następnie ogłoszony w liście najlepszych, która zostanie umieszczona na portalu, forum, oraz na fanpage. Można startować w dowolnej ilości wyzwań i kategorii.

W tym m-cu próby będzie można wykonywać dwukrotnie z zastrzeżeniem, że pierwsza z nich musi być umieszczona w temacie w dniach 15-22 września a druga 23-30 września (czyli ci co zwlekają nie będą mieli opcji poprawki). Dla ułatwienia weryfikacji proszę o podawanie w podpisach wybranego poziomu wyzwania i ilości powtórzeń jaką zgłaszacie, że wykonaliście.

Przykład:

[LINK] / Poziom: – / Ilość powtórzeń: – /


Rywalizację zaczynamy od klasyki ćwiczeń z ciężarem własnego ciała czyli starych, dobrych pompek.

Poziom SPORT MAN | SPORT WOMAN
Wyzwanie: Wykonaj maksymalną liczbę pompek w czasie 5 minut.

Technika wykonania
*dłonie rozstawione na szerokość barków
*głowa prosto nie pochylona
*stopy złączone
*tyłek w lini z tułowiem i nogami, nie wypięty
*pełny ruch - opuszczamy się dotykając klatką piersiową na 5cm od podłoża (należy ustawić sobie na ziemi przedmiot w postaci np. piłki tenisowej lub zwiniętej pary skarpet tzw. "czujnik głębokości ruchu") i wypychamy ciało w górę do pełnego wyprostu ramion
*można odpoczywać dowoloną ilość razy w czasie 5 minut
*będą liczone tylko pełne, poprawnie technicznie wykonane powtórzenia

Poziom PROFI MAN | PROFI WOMAN
Wyzwanie: Wykonaj maksymalną liczbę pompek w jednej serii.

Technika wykonania
*dłonie rozstawione na szerokość barków
*głowa prosto nie pochylona
*stopy złączone
*tyłek w lini z tułowiem i nogami, nie wypięty
*pełny ruch - opuszczamy się dotykając klatką piersiową na 5cm od podłoża (należy ustawić sobie na ziemi przedmiot w postaci piłki tenisowej lub zwiniętej pary skarpet tzw. "czujnik głębokości ruchu") i wypychamy ciało w górę do pełnego wyprostu ramion
*powtórzenia wykonujemy płynnie, bez fazy zatrzymania, nie wolno robić żadnych przerw w trakcie serii
*będą liczone tylko pełne, poprawnie technicznie wykonane powtórzenia

Film demo

http://youtu.be/l8GTBVCwEoc


Uwaga do nagrywania obu Wyzwań - kamerę należy ustawić od przodu pod kątem tak aby było widać wyraźnie "czujnik głębokości ruchu" oraz waszą poprawną postawę w trakcie ćwiczenia (patrz film demo) co umozliwi właściwą ocenę poprawności wykonania wyzwania. Na filmie specjalnie wyraźnie akcentuję moment dotknięcia "czujnika" klatką piersiową aby pokazać jak głęboko należy zejść w dolnej pozycji.

Wszelkie ewentualne pytania i uwagi należy wklejać w tym temacie.

Czekamy na Wasze filmy!

Ekipa forum KalistenikaPolska.pl
www.kalistenikapolska.pl/forum
  • 0

#2
weyer

weyer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Genialny pomysł!! napewno wezmę udział. Pozdrawiam!
  • 0

#3
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Szczerze liczę na to, że cała dotychczasowa ekipa forum dla przykładu weźmie udział ;-)

  • 0

#4
Szaszka

Szaszka

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 6 postów
Bardzo dobry pomysł... Na pewno wezmę udział :P
  • 0

#5
sasungnim

sasungnim

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 1 postów
Ciekawe ciekawe chyba wezmę się do roboty :)
  • 0

#6
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Nie chyba, a na pewno. ;) Spróbuję coś nagrać...
  • 0

#7
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Kto jest na tym filmiku?

Od kiedy będą przykłady wyzwań?
W końcu może coś ruszy na forum i zmotywuje społeczność :)
  • 0

#8
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Na filmie jest Revo.
  • 0

#9
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów

Kto jest na tym filmiku?

Od kiedy będą przykłady wyzwań?
W końcu może coś ruszy na forum i zmotywuje społeczność :)


Cassi im mniej się będziesz guzdrał z nagraniem tym szybciej je zobaczymy :)
  • 0

#10
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Trochę szkoda, że oba wyzwania są mocno wytrzymałościowe, bo od kiedy ćwiczę według "skazanego" nie robię więcej niż 20 powtórzeń ale oczywiście dla przykładu udział wezmę:)

A tak w ogóle uważam, że czym więcej będzie tu naszych filmów a nie tych ściąganych z YT, to tym bardziej to forum będzie żyło:) Więc każdą taką akcje popieram z góry :)

P.S. Panowie tylko żeby znowu nie było, że temu się kamera popsuła, tamtemu... ;)
  • 0

#11
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja od razu mowię, że kipeską mam...
  • 0

#12
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Ja też mam kiepska, bo tylko w aparacie. Ale to wystarczy.
Revo, a myślałem, że jesteś trochę starszy z wyglądu, a pewnie to zaleta diety :):):)
Na pewno coś wrzucę
  • 0

#13
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Zahir wiem, że większość z nas zaraziła się kalisteniką dzięki "skazanemu" bo on spójnie i przejżyście przedstawił nam drogę od zera do bohatera ale przecież kalistenika to dużo więcej niż skazany i osobiście chciałbym aby forum obejmowało cały jej zakres, czyli każdy rodzaj/technikę/metodę ćwiczeń z masą ciała. Nie bój nic, w przyszłości pojawią się napewno wyzwania, w których twój trening przyda się jak znalazł. Spokojnie rozgrzej się ;-)

@Cassi
Nie, jestem tylko starszy z dowodu ;-)
  • 0

#14
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Rozumie, ze na poziomie Profi Man nie wolno odpoczywac? W sensie cwiczymy nono stop przez te 5 minut? Jest jakas z gory narzucona predkosc robienia pompek? Bo Revo robi mocno silowo i nie wiem czy dam tak rade przez 5 min non stop :P
  • 0
Dołączona grafika

#15
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Emil
sport man - robisz maksa pompek w czasie 5 minut z dowolną liczbą odpoczynków
profi man - robisz jedną serię z maksymalną ilościa powtórzeń bez odpoczynku, jeśli to będzie trwało 5 minut to proszę bardzo
  • 0

#16
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ok, a jesli chodzi o tempo wykonywania cwiczen?
  • 0
Dołączona grafika

#17
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
ruch płynny bez wyraźnych zatrzymań, tempo dowolne z zachowaniem pełnego ruchu opisanego we wskazówkach tj. dotknięciem klatką do "czujnika" i wyprostem ramion w pozycji górnej
  • 0

#18
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Dobra, po weekendzie zabieram sie do nagrywania :)
  • 0
Dołączona grafika

#19
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Profiman- wyciskamy max powtórzeń w jednej serii płynnym ruchem jak na filmiku przedstawił revo ?
I to wystarczy.

  • 0

#20
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Na filmiku pokazałem z lekką przesadą jeśli chodzi o plynność a raczej jej brak chciałem wyraźnie pokazać wymaganą amplitudę ruchu jakiej wymagamy

To wystarczy aby wziąć udział a czy wystarczy by wygrać to się okaże kto ile wyciśnie w tej jednej serii bez zatrzymania

Swoją drogą faktycznie tak nie jasno to opisałem źe pytacie?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych