Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Steroidy - samo zło


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21
weyer

weyer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Sopel masz naturę i skłonność przypisywania innym tego czego nikt z nich nie wypowiedział, może jesteś jakimś medium i czytasz w myślach innych użytkowników?!?
Strasznie mi kogoś przypominasz, kogoś z czasów dzieciństwa kogo bardzo nie lubiłem i pamiętam, że strasznie mnie wkurzał... czekaj, czekaj..... tak to był Maruda ze Smerfów :P
Żart.
Myślę, że przytoczona powyżej postać Sandowa jest dla wielu imponująca ze względu na wspaniałe osiągnięcia, imponujące nawet w dobie steroidów.
W moim i myślę, że również Twoim przekonaniu (teraz ja bawię się w medium) naturalność jest tylko plusem i nie sądzę, że Sandow byłby zainteresowany kłuciem się (może się mylę) i robieniem z siebie mutanta. Powiedz proszę czy Ty, skoro dostępność do środków tego typu nie stanowi większego problemu, bierzesz sterydy?? Jeśli nie to dlaczego?? Z powodu jakiejś wyższej idei?? Skoro nie to dlaczego zakładasz, że owi dawni atleci braliby je z klucza??
Myślę, że Coleman czy Wheeler włożyli tyle samo ciężkiej pracy w trening co tykany przez nas Sandow. Współczuję im tylko, że nie udało im się osiągnąć takiej wspaniałej sylwetki, ciekawe dlaczego? może błąd treningowy ;)?? Obrzydliwe.
Tyle.
  • 0

#22
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Weyer mała poprawką, na pewnym etapie swojej kariery (wczesnym) zarówno Coleman jak i Wheeler mieli wspaniałe sylwetki a wynikało to między innymi z ich wyjątkowych uwarunkowań genetycznych, nie mniej jednak jak zaznaczyłeś w pewnym momencie zeszli na złą drogę, drogę na skróty lub raczej ślepą uliczkę.
  • 0

#23
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Nie biorę z dwóch podstawowych powodów, które razem łączą się w trzeci. Po pierwsze jestem (jak chyba prawie wszyscy tutaj, porównując do wzmiankowanych kulturystów czy siłaczy) początkującym i mogę jeszcze dużo w sobie poprawić przed trafieniem w mur. Po drugie, nie zarabiam ani nie zamierzam zarabiać na sile ani sylwetce. Czyli podsumowując, nie jest to po prostu tego warte.
Zauważ że nie wszyscy zawodowcy używający sterydów przypominają Hulka - choćby baseballiści czy sprinterzy. Ale pewnych rzeczy "naturalnie" nie przebijesz nawet z najlepszą genetyką.
  • 0
Shut up and get moving.

#24
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Sopel, argumenty można mnożyć. Choćby przez podawanie kolejnych mistrzów z epoki przed sterydowej i ich niesamowitych osiągnięć. A podajemy tych starych mistrzów, by uniknąć dyskusji czy brali, czy nie. Z współczesnych atletów Waldemar Baszanowski zarzekał się, że nie brał nawet odżywek ale tego nie sprawdzisz. Myślę jednak, że Cię nie przekonamy bo to kwestia mentalności, priorytetów, podejścia do życia itp.

Julo, świetny pomysł z tym artykułem:) Może też się dołączę. W końcu jest mnóstwo świetnych postaci do opisania. Kogo bierzesz na pierwszy ogień?
  • 0

#25
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Ja też lubię trenować bez dopingu. Dlatego właśnie nigdy nie stanę na scenie zawodowej kulturystyki.

Może niektórzy nie wiedzą jak to wygląda w praktyce, to wam wyjaśnię. W Ameryce kulturystyka = rywalizacja wielkich koncernów odżywkowych. Gdy przechodzisz na zawodowstwo (o czym zresztą pisał Robert Piotrkowicz) to już sobie nie możesz ćwiczyć dla zabawy. Wtedy podpisujesz kontrakty itp i stajesz się poniekąd pewną marionetką. Musisz się z nich wywiązywać.

Odnośnie Colemana: http://t3.gstatic.co...c9WPlKXEto6BbBR
To kilkukrotne Mister Olympia należało mu się jak psu kiełbasa, bo nikt nie miał takiej symetrii i jakości mięśnia. Dla nas zwykłych ludzi może to dziwnie wyglądać. Ale pamiętajcie, że sędziowie nie oceniają według swojego widzimisię, a według pewnych punktów (+ odpowiedniej sumy od firm odżywkowych :}. I w tych właśnie punktacjach Coleman kładł wszystkich na łopatki. Szkoda, że nie mogę znaleźć zdjęcia Colemana, na którym stoi w czapce na ulicy. Takiej separacji nigdy u nikogo nie widziałem.

Czy sterydy są złe? Zależy jak na to patrzeć. Powiecie, że to oszustwo prawda? Tak samo jak paski u nadgarstków czy używanie rękawiczek...
Wszystko jest kwestią co chcemy w życiu osiągnąć i co robić. Niektórzy lubią trenować naturalnie dla siebie. A niektórzy celują w budowanie mięśni itp. Dla każdego co innego. Są oczywiście w kulturystyce pajace którzy totalnie nie wiedzą z czym to się je i walą mietki ile wlezie. Ale tak samo w kalistenice można nie jednego takiego znaleźć.
A zaręczam was, że wielcy kulturyści do głupich nie należą. Aby zbudować taką masę i przede wszystkim jakość mięśnia trzeba mieć trochę oleju w głowie i się na tym znać. Oni wybrali taką ścieżkę i niech im droga szeroką będzie.

Tak naprawdę nikt nigdy nie brał. Arnold nie brał, Zane nie brał i w ogóle wszyscy byli czyści. Gdyby kiedyś istniały sterydy ludzie też by brali. Bo większość z nas chce przełamywać swoje bariery. Pytanie tylko z czego to wynika? Może po prostu tak jak to powiedzieli w "Bigger, Stronger, Faster" wynika to z oczekiwań widowni? Co i tak nie zmienia faktu, że wszystkie te ikony swoje wypracowali.
  • 0

#26
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Kartofelek, dlatego właśnie wybrałem kali, że nie ma w niej rywalizacji sportowej i w związku z tym jest wolne od dopingu. Przełamywać swoje bariery chce na czysto, bo taką mam mentalność. Metody rodem z byłej NRD zupełnie mnie nie kręcą. I nie twierdzę, że wielcy kulturyści to półgłówki. to po prostu ludzie którzy dążą do osiągnięcia sukcesu za wszelką cenę, podobnie jak celebryci. Może nawet bardziej, bo kosztem zdrowia:( Mnie to po prostu nie odpowiada i tyle. I mam nadzieje, że na tym forum jest nas więcej:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych