Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Hi! Proszę o pomoc bo chcę zacząć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
StanikSlonsk

StanikSlonsk

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 2 postów
Siemka.
Jak widać w temacie chciałbym zacząć "zabawę" w kalistenike...
Otóż. Mam 28 lat, 186 cm wzrostu i ważę 92 kg.
Generalnie pracuję do 16 każdego dnia, więc powiedzmy, że trzy razy w tygodniu mam czas na ćwiczenia. Palę i generalnie odżywiam się normalnie. Pomijając fakt, że jestem ze Śląska, na którym kuchnia jest dość tłusta. Oczywiście co kilka dni walne sobie kilka browarów itp. Piszę to wszystko, żeby nakreślić mój sposób życia a tym samym zapytać na starcie czy coś powinienem zmienić. Oczywiście teksty typu "rzuć palenie, nie pij" itd. mnie nie interesują. Chciałbym dowiedzieć się jak przy obecnym trybie życia rozpocząć treningi. Tzn. czy są jakieś gotowe tabele przedstawiające zakres ćwiczeń, powtarzalność itp. Obejrzałem kilka tutoriali Bar Brothers, ale jestem delikatnie mówiąc przerażony. Będę wdzięczny za wszelaką pomoc, za którą z góry dziękuję. Chce jeszcze dodać, że nie zależy mi na budowie herosa i niewyobrażalnej wytrzymałości, ale chciałbym zrzucić kilka kg oraz wyrzeźbić trochę mięśnie. Pozdrawiam.

  • 0

#2
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
idealnym rozwiązaniem dla ciebie będzie którąś z książek polecanych w tym wątku
kalistenikapolska.pl/forum/dzial-W-języku-Polskim
wszczegolnowci skazany na trening, nagi wojownik, trening silowy bez sprzętu. według mnie w takiej kolejności.
Co do sposobu życia to zależy od ciebie tylko i twoich celów. Każdy chyba chlapnie co jakiś czas kilka... nascie browarów
Bar Brothers już swoje wytrenowali to wszystko jeszcze przedtoba na wyciągnięcie ręki ;)


  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#3
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Heh. Chcę ale nie chcę :)
Zacznij od wizyty w księgarni (internetowej/realnej) i zakupu książki "Skazany na trening". Myślę, że sporo ci w głowie poprzewraca. Następnie nie wychodząc z tej księgarni zapytaj się czy mają "Droga wojownika miłującego pokój". Obie te pozycje niszczą umysły i nawracają ludzi :D

Sprawa wygląda tak: im mniej popełniasz błędów, tym łatwiej uzyskujesz rezultaty. Proste.
Dobrze przynajmniej, że jesteś świadomy, że tych twoich nawyków nie będzie łatwo włączyć w trening. Myślę sobie, że jak naprawdę się wkręcisz to szybko ci przejdzie chęć na te browarki itp. To jest po prostu naturalna reakcja organizmu. Człowiek nie chce psuć tego na co tak ciężko pracował.

Rozpisek nie podaję bo w Skazanym masz wszystko pięknie opisane.
Co do tych filmików z netu. Większość ćwiczeń tam pokazywanych jest już na zaawansowanym poziomie i są mocno szpanerskie. Popatrz na te wszystkie ewolucje. To nie jest kalistenika w czystej formie a odmiana jak np freestyle soccer dla piłki. Olej to i idź swoim tokiem. Skup się na treningu a nie ćwiczeniu dla innych. Zrobisz 1 popraną pompkę na jednym ręku i sam ci przyklasnę. Ale do tego trzeba czasu i zapału. Powodzenia.
  • 0

#4
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Witaj!
O książkach już koledzy napisali i ja się pod tym podpisuję i polecam Skazanego.
Piszesz, że chcesz coś zmienić ale zmiany Cię nie interesują. Zdecyduj się :) Nikt tu niczego odkrywczego Ci nie powie w stylu - Stary pij i pal dalej, a do tego weź niebieską pigułkę, a schudniesz i nabierzesz masy mięśniowej w 2 miechy ;)

Jeśli chcesz zrzucić wagę, to musisz
a) zmienić sposób odżywiania (dział Dieta) - jeść mniej ale częściej, odstawić słodycze i inne kaloryczne produkty;
B) zacząć się ruszać - jakiś rowerek (np. do pracy zamiast samochodu), bieganie, basen itp.
Wszystko też zależy od metabolizmu i od celów. Mnie się udało zrzucić 7kg w jeden sezon tylko jeżdżąc na rowerze do pracy 2-3 razy w tygodniu. No, może lekko zmniejszyłem porcję obiadowe ale nadal jadłem to co jadłem. Teraz próbuję jeszcze odsłonić "karoryfer" ale widzę, że bez diety już niestety nie dam rady.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#5
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
Siema,
nie osiągniesz nic, jeśli sam nie będziesz chciał. To co napisał Ci kartofelek jest bardzo trafne. Sam mam 27 lat i niedawno postanowiłem zmienić swoje nawyki, chodzi o częstotliwość stosowania używek, w tym kawy oraz diety. Jako, że nigdy nie miałem problemu z nadwagą, to teraz zacząłem zauważać, że klatka mniejsza w profilu od brzucha nie jest fajna. Teraz gdy połowa obiadów składa się z warzyw, kolacja nie jest sporządzana po 23, żeby się napchać czuję się znacznie lepiej! Organizm bardzo polubił nowości w moim menu. Ćwiczę 2-3 razy w tygodniu, sylwetka zaczyna wyglądać jak nigdy.

Reasumując, zmiany, które wprowadza się, często, jak w moim przypadku - na siłę - sprawiają, że już po kilku tygodniach organizm pokazuje, że tego właśnie było mu trzeba i odwdzięcza się tym, co chcemy osiągnąć. Rodzi się w nas samomotywacja z tego, że daliśmy radę i w dodatku nam z tym dobrze.

Przeczytaj książki, wybierz to, co Ciebie interesuje, postaw sobie cele i ciesz się z sukcesów!
  • 0

#6
StanikSlonsk

StanikSlonsk

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 2 postów
Witam znowu.
Z góry dziękuję wszystkim za cenne uwagi i wszelkie informacje.
Zacznę od lektury i postaram się wybrać coś dla siebie. Jeżeli chodzi o dietę to powiedzmy, że już jakąś stosuję od 3 miesięcy tzn. odstawiłem słodycze, kofeinę, piję głównie wodę i herbatę (gorzką) no i jak już pisałem browary. Tłuszcze generalnie ciężko mi ograniczyć ze względu na serwowane posiłki. Ale staram się. Jeżeli chodzi o palenie to pewnie będzie mega ciężko z ewentualnym rzuceniem.
Nie zrozumcie mnie źle, nie chcę zmieniać (czytaj podporządkowywać) swojego życia pod trening a jedynie poprawić sprawność i trochę lepiej wyglądać. Postaram się dokumentować fotami moje "postępy". Mam nadzieję, że coś się poprawi. Jak już będę miał się czym pochwalić na pewno się z Wami podzielę.
Wiara jest, chęci są a jak wyjdzie zobaczymy.
Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc, szczere podejście i mimo wszystko wsparcie.
Pozdrawiam!
  • 0

#7
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Ale tłuszczy ograniczać nie musisz! Tylko staraj się ciągle nie mieszać węglowodanów z tłuszczami. Czyli kartofelki polane sosikiem nie powinny być normą. Ogólnie przecież nie jest tajemnicą że to nie tłuszcze a cukry są złe.

Ale co ja ci będę radził. Nawet przy takich posiłkach można spokojnie wypracować zarąbistą sylwetkę. Mój znajomy nie zna się na diecie, je wszystko co popadnie. Oczywiście mówię o normalnym żarciu, a nie kaszankach, wafelkach itp. Przy tym wszystkim wygląda tak, że wszyscy mu zazdroszczą. Po prostu on jest non stop w ruchu (jest szkolnym trenerem z pasją), trenuje ludzi na basenie (a wiadomo że woda dobrze "wyciąga") itp. Jak jest pogoda to gościa w domu nie ma.
Takich ludzi jest o wiele więcej, tyle tylko że oni na forach się nie udzielają bo najczęściej internet im do życia nie jest potrzebny :}

Ogólnie rozchodzi się o proporcje. Jeżeli więcej zużywasz niż dostarczasz to chudniesz. Ot cała sztuczka.
  • 0

#8
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
wszystko pokolei jak sie wkrecisz w trening i zacznie cieszyć cię on to wszystko zacznie sie zmieniać samo.
Tak już jest, więc czekamy na foty z rezultatami.
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#9
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ja jednak gorąco polecam Ci rzucenie palenia. Twoja jakość życia znacząco się poprawi a związaną z rzucaniem nałogu drażliwość będziesz mógł wyładować na treningu.
  • 0

#10
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Faaaktycznie palenie jest absolutnie umiejętnością niezbędną do życia. Weź się chłopie zastanów kto kim rządzi i jak podejmiesz decyzję będziesz gotowy do konkretnego ćwiczenia lub poświęcenia się już całkowicie swoim pasjom życiowym popijania browarów i ćmienia petów. NO EXCUSES czyli nie ma wymówek! Jak się zgubiłeś to poszukaj forum o bilardzie.

*sorry że się uniosłem ale mnie gość zmiażdżył
  • 0

#11
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Palenie to wstrętny nałóg, a jego rzucanie wiąże się niestety z kilkoma nieprzyjemnymi rzeczami: wiele osób zaczyna tyć (choć słyszałem, że to przez podjadanie mające być substytutem palenia), potrafią łamać się zęby, o samopoczuciu nie wspominając. Ale są tez plusy. Oszczędności. Mój brat po rzuceniu palenia nie mógł się nadziwić na ile rzeczy może sobie pozwolić :)
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#12
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Jedyny dozwolony na tym forum nałóg to kalistenika!
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych