Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

V sit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Shadow

Shadow

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Podsyłam filmik z tutorialem do v -sita i mam jednocześnie taką prośbę; jeśl ktoś potrafi zrobi v sita albo wie co mogę zrobic to prosiłbym, aby mi doradzi jak mogę wzmocni tricepsy żeby utrzymał moje ciało, gdy będzie takie wychylone ( uniesione wyżęj niż w l sit) bez wykonywania takich cwiczeń jak np korean dip,s czy innych które wymagają zgięcia w łokciach ( muszę mieć proste ręce (nie zgięte w łokciach), bo mam kontuzję.). Problemem nie są u mnie za słaby brzuch czy zginacze bioder, ale za słabe tricki. Z góry dzięki ;) pzdr 
Oto tutorial o którym mówiłem.

Prosiłem, byś uważał na pisownię. Pisz w miarę poprawnie. Po to jest przy pisaniu postu słowo podkreślone na czerwono, żebyś wiedział, przy którym wyrazie popełniłeś błąd. Następnym razem będzie ostrzeżenie.
  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Najpierw opanuj solidnie L-sit. Przyślij najlepiej filmik z Twoimi trikami. Na tym tutorialu nie najlepiej ten gościu robi V-sit.

Tu masz tutorial do L sit. Jeśli nie wiesz jak ten trik wykonać, chętnie pomogę. Jakie potrafisz triki?
  • 0

#3
Borkoś

Borkoś

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Jeśli chcesz zwiększyć siłę tricepsa do takich ćwiczeń jak i wszystkich innych z obciążeniem ciała w różnych płaszczyznach, to w zasadzie są 2 najlepsze ćwiczenia. Mianowicie pompki na poręczach i wyciskanie wąsko. Skoro brakuje Tobie siły, rób je po 4-6 powtórzeń z przerwami po 2-5 min- czyli do pełnego wypoczynku. Oczywiście nie potrzebujesz do tego siłowni. Wystarczą poręcze i ciężary, a jeśli nie masz obciążenia to sam partner, który będzie Ciebie dociskał. Jeśli nie masz sztangi by zrobić wąski wycisk, to rób pompki wąsko i niech partner Ciebie dociska. Za każdym razem po wyprostowaniu rąk odczekaj utrzymaj pozycję z 1-2 sec. Napisz mi swój plan treningowy jakoś w skrócie- czyli w jakie dni trenujesz, odpoczywasz, to napiszę swoją propozycję umiejscowienia tych ćwiczeń i ilość serii etc.

Akurat w przypadku tricepsa to mogę dużo podpowiedzieć, bo jest to u mnie najsilniejszy mięsień i np więcej wycisnę wąsko technicznie na triceps niż na klatkę oszukując xD.


  • 0

#4
Shadow

Shadow

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Dzięki Borkoś, ty jako superkoks dajesz świetne rady :D Sam myślałem o robieniu najpierw korean dips, a potem normalnych z obciążeniem, ale jak pisałem w pierwszym poście, nie mogę robic takich wiczeń, bo angażują łokcie, a ja mam kontuzję już od wielu miesięcy - nie boli tak normalnie, tylko jak bym robił podciąi to trochę czy pompki to też trochę, ale jeśli bym wiczył to by sięna siliło, jutro w końcu idę do lekarza sportowego, więc poproszę go o taki lek co mi tu doradzili, to może pomoże, jak coś to ci napiszę co z tymi moimi łokciami. Jeśli chodzi o siłę trica, to jużsiętrochę poprawiło od samego trzymania tuck v sita ( cho wciąż potrzebuję więcej siły), jeśli będę mógł go wiczy, to prześle możę filmik z najbliższego treningu tej umiejętności ( bo możliwe, żę lekarz mi zabroni) I jakby się taki film pojawił, to twoje uwagi będą dla mnie bardzo cenne. Dzięki za poradę, chociażnie mogę jej wykorzysta ale i tak dzięi i wgl szacun do cb, rób dalej to, co robisz, bo możesz baaaaaaardzo dużo osiągnąc :D 
A tak z ciekawości to ile wyciskasz? :D
  • 0

#5
Borkoś

Borkoś

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
No tak, jakoś nie dotarło do mnie o kontuzji. Jednak jest opcja. Ćwiczyć w jak największych ilościach płaszczyzn. Np. robiąc L-sit przechodź do planche. Rób hand standa, a po nim schodź też do plansche lub L-sit i odwrotnie. W ten sposób ćwicząc triceps będzie obciążany pod różnymi katami, dzięki czemu stabilizatory rozwiniesz i do tego wytrzymałość. Wiem, że to bardzo trudne ćwiczenia, ale nikt nie karze robić z mety tego czysto technicznie. Nawet jak w połowie drogi do planche stracisz pozycje i skończysz wcześniej ćwiczenie, to bodziec do organizmu zostanie przekazany. Możesz spróbować robić pompki na poręczach i pompki wąsko ruchem bardzo powolnym. np. 2sec ruch w dół. Trzymanie pozycji 2 sec. 2 sec ruch w dół, trzymanie pozycji 2sec. Takie ćwiczenia też będą bardzo pomocne przy V-sit itp. Szczególnie, że może brakować Tobie siły statycznej i wytrzymałości siłowej, a nie jako takiej siły budowanej poprzez ruch z dużymi obciążeniami.
  • 0

#6
Shadow

Shadow

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Ok, dzięki za radę, na razie sięskupiam na trzymaniu tuck v sita w różnych rozstawach rąk - zauważyłęm żę mi to pomaga, a takżę coś w stylu straddle v sit - to też wzmacnia tricepsy do pozycji statycznych, natomiast jak tylko wylecze łokcie zajmę siętym o czym mówisz :D. Pompki powoli na poręczach i wąskie też próbowałem - też zbyt angażują łokcie ;/ Ale dzięi za radę ;D. Aha i jakbyś mógł to napisz tak jak prosiłem wyżej, ile wyciskasz :D
  • 0

#7
Borkoś

Borkoś

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Przy wadze 65 było klatka 120x1, martwy 160x5, przysiad 140x5.
Teraz ważę 75 i nie podam wycisku na klatkę (a spadł), martwego ani przysiadu ze sztangą, bo nie robiłem. Za to pompki na poręczach 5x+55kg, wiosłowanie jednorącz w oparciu o lawkę hantelką 10-12x 50kg (nie było większej na siłowni :/), Podciąganie się 5x35kg, przysiad na jednej nodze 5x+36kg, wycisk wąski na triceps 2-3x110kg, biceps uginanie 5x 27kg na hantle jedną ew sztanga 5x50kg. Barki 5x70kg(tak, nad barkami muszę pracować bo jest ch*****). Jak widać jak na 75 kg jest bez rewelacji, ale wystarczająco pod kalistenike itp. Teraz ogólnie zrezygnowałem z siłowni, wrócę pewnie za jakieś 3 miesiące na raz w tyg treningi.
  • 0

#8
Shadow

Shadow

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Wow, nieżle :D Przy 65 kg wyciska 120 to jest wyczyn - ja znam typa co waży jakieś90 i tyle bierze, a to i tak niezł wynik :D Wgl niezłe masz osiągi, ja na siłownię też mamzamiar chodziraz w tygodniu, ale dopiero, jak będę miał jakieś 20 lat i będę świetny w kalistenice ( bo narazie mam 15 i nie jestem dobry w kalistenice :D). Za jakieś 2 miesiące możliwe, że zamieszczę filmik jak robię levery ale to zależy, czy opanuję fronta :D. Aha i takie jeszdcze jedno pytanie mam, czy twoi kumple to też tacy siłacze, bo jak tak to będę omijał Białystok szerokim lukiem, żeby nie oberwac ( żart)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych