Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podciąganie z obciążeniem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1
lukix

lukix

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
Nie ma takiego wątku na forum-więc wrzucam swoją próbę z 30-kilogramowym kanisterkiem :)


  • 0

#2
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Ładnie :D Lata świetlne przede mną, ja się podciągnę max 3 razy bez obciążenia :D
Aha, i przy okazji - kanister, nie karnister :P
  • 0
Shut up and get moving.

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Sopel, Ty będziesz się podciągał z kanistrem. Lukix z karnistrem;) Lukix, jestem pod wrażeniem:) Choć zdania na temat podciągania z obciążeniem są podzielone. Niektórzy twierdzą, że to niszczy stawy. Co Ty o tym myślisz? Wielki Jan Łuka ustanowił kiedyś rekord Guinessa podciągając się bodajże ze 102,5kg.

I jeszcze jedna prośba Lukix, napisz nam coś o swoim treningu. Nie pierwszy raz zawstydzasz nas Twoimi umiejętnościami, więc jeśli możesz podziel się z nami jak do tego doszedłeś :)
  • 0

#4
lukix

lukix

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
Sopel-masz rację-mój błąd.Już poprawione :)Człowiek uczy się całe życie,ale podobno i tak głupi umiera .... :)

Zahir11-co do szkodliwości treningu z obciążeniem,to ja uważam,że jest to kwestia jego odpowiedniego doboru i starannej rozgrzewki.Ja nie podciągam się z jakimś ekstremalnym obciążeniem,staram się dobrze rozgrzewać i nie mam najmniejszych problemów ze stawami łokciowymi i barkowymi.

Co do wyniku Jana Łuki,to jest to rzeczywiście 102,5kg.Najmocniejszy na Świecie jest obecnie Amerykanin-"bigflex760".Ostatnio pojawił się filmik jak robi próbę ze 113,5kg /250 lbs./!



Co do mojego treningu,to ciężko tak w kilku zdaniach.Kiedyś już chyba o tym pisałem.Staram się ćwiczyć regularnie,okresowo zmieniam treningi/ćwiczenia i intensywność/ Trzeba obserwować reakcje swojego organizmu i dobierać najefektywniejsze ćwiczenia na które najlepiej się reaguje.Cała recepta :)
  • 0

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Lukix, bardzo skromny jesteś. Widziałem Twój trening obwodowy. Głównie opierał się na podciąganiu, pompkach na poręczach, brzuszkach itp. Czy robisz jakieś inne ćwiczenia ze "skazanego"? Czy zawsze wykonujesz trening obwodowy? Jak często ćwiczysz? Ile serii robisz danego ćwiczenia i ile ćwiczeń na daną grupę mięśniową na trening i na tydzień? I jak długo trenujesz? Twoja sylwetka jest imponująca, więc chciałbym wiedzieć w jakim czasie udało Ci się ją osiągnąć. I czy masz jakieś zdjęcia sprzed rozpoczęcia treningu? Jeśli tak fajnie by było gdybyś wrzucił je do wątku foto (kiedyś, dziś). Jesteś bardzo doświadczony w treningu, więc będę wdzięczny za wszystkie Twoje odpowiedzi:)
  • 0

#6
lukix

lukix

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
Zahir11-sporo tych pytań,ale postaram się odpowiedzieć :)

Co do mojego treningu,to jak zapewne wiesz koncentruję się głównie na podciąganiu.Ćwiczę jego różne odmiany.Dodatkowo dokładam ćwiczenia uzupełniające jak wszelakie pompki i brzuszki.Był okres,że trochę biegałem,ale teraz ograniczam się do roweru stacjonarnego,pływania.Trening okresowo zmieniam żeby dostarczać mięśniom różnorodne bodżce.Manipuluję obciążeniem i przerwami na odpoczynek.Trenuję co drugi dzień po około 60-75 min.Jestem zwolennikiem ciężkiego treningu po którym trzeba dzień odpocząć :)Wychodzą mi 3-4 treningi w tygodniu.Co do ilości serii to jest to 6-8 serii podciągania kilka serii brzuszków i pompek na jednej sesji.Z racji że mam już trzy dyszki parę lat treningu się już uzbierało.Były w nim jednak przerwy.Tak systematycznie i sumiennie to trenuję od półtora roku.Głównie pod starty w zawodach Pull-Up.Jeśli chodzi o moją sylwetkę,to teraz znacznie się odchudziłem/73 kg/Jeszcze rok temu było więcej masy mięśniowej i tłuszczyku a waga powyżej 80-kg.Moja waga jest teraz optymalna a mój priorytet,to budowanie wytrzymałości siłowej którą okresowo przeplatam treningami bardziej pod siłę takie jak podciąganie z kanistrami o różnej wadze.

  • 0

#7
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Co do podciągania się z obciążeniem, to TUTAJ coś znajdziecie:

http://www.youtube.com/watch?v=lK84FcWOEVk&feature=player_embedded
  • 0

#8
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Nieźle. Masz zamiar startować w zawodach na podciąganie ? Dobrze zrozumiałem ?
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#9
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Super! Ja w domowych warunkach podciagam sie z 10kg obciazeniem. Chcialem sprobowac z 20, ale moj drazek w futrynie trzyma tylko do 100 kg :P Moim zdaniem podciaganie z obciazeniem to super sprawa jesli traktujemy to jako urozmaicenie treningu. Tak samo jak przysiady czy pistolety z obciazeniem albo wznosy nog z zalozonym na nogi lekkiem obciazeniem okolo 4 kg.
  • 0
Dołączona grafika

#10
lukix

lukix

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
kolecc-ja już startuję w takich zawodach.Nie ma jeszcze zbyt wielu chętnych do rywalizacji w tej dyscyplinie,ale jest już lepiej niż w zeszłym roku.:)
  • 0

#11
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Ciekawa sprawa. Ile trzeba zrobić podciagniec gdzieś by wygrać zawody ?
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#12
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
No, lukix brawo!! brawo!!

Kolecc masz kilka przykładów w dziale Wydarzenia
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#13
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Ja też zamierzam podciągać się z obciążeniem, nawet buduje drążki na podwórku już zostało mi tylko posprzątać i zalać betonem. :):):) Myślę o muscle up w końcu wsiąść się za trening.
  • 0

#14
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Lukix, dzięki wielkie za wyjaśnienia:) Czy próbowałeś podciągnięć jednorącz? Miałem kiedyś kolegę który pokazywał mi taką technikę. Był w stanie przy mnie podciągnąć się tak 3 razy (podobno rekord życiowy miał na poziomie 7). Wyglądało to jak 10 krok ze "skazanego". Druga ręka na biodrze, podciągnięcia siłowe. Muszę przyznać, że był to facet imponujący końską siłą. Co ciekawsze zbudowaną tylko na pompkach i drążku.
  • 0

#15
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Ręka na ramieniu w sumie stabilizuje tylko ciało by sie nie przekręcało. Spróbujcie sobie protestować tylko wisząc.
Pełne podziwu ;)
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#16
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Lukix, dzięki wielkie za wyjaśnienia:) Czy próbowałeś podciągnięć jednorącz? Miałem kiedyś kolegę który pokazywał mi taką technikę. Był w stanie przy mnie podciągnąć się tak 3 razy (podobno rekord życiowy miał na poziomie 7). Wyglądało to jak 10 krok ze "skazanego". Druga ręka na biodrze, podciągnięcia siłowe. Muszę przyznać, że był to facet imponujący końską siłą. Co ciekawsze zbudowaną tylko na pompkach i drążku.


Też jestem ciekawy czy podciągasz się na jednej ręce lukix i jak trzymasz drugą rękę. ;)
  • 0

#17
lukix

lukix

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
Próbowałem kilka miesięcy temu tak z ciekawości i z całkowitego wyprostu mi się nie udało.Z kąta 120 stopni dałem radę.Takie jedno powtórzenie z pełnego doprostu,to już spory wyczyn który wymaga specjalnego podejścia treningowego.Trzeba robić na pewno sporo negatywów i negatywów z obciążeniem :) Ja się jednak na tym nie skupiam,bo nie jest mi to jakoś bardzo potrzebne.Stawy są tu już bardzo przeciążane i trzeba do tego treningu podchodzić bardzo ostrożnie :)
  • 0

#18
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
A tymczasem Wade odradza negatywy :P Gdy ja się wprawiałem do swojego 1 podciągnięcia na obu rękach, to szczerze mówiąc też negatywy nic mi nie dały.
  • 0
Shut up and get moving.

#19
DAKOR

DAKOR

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Gratuluje, mega moc. Ja zaczalem przygodę z kalisteniką 5 m-cy temu. Zaraz skoncze 40 lat. Robie program 50 podciagniec ale chyba jego skonczenie zajmie mi wieki. Zaczałem od 6 podciagniec, po 3 tygodniach machnąłem 13. Teraz, po miesiacu musze cisnac 17 razy, by zacząc kolejny etap. Mysle, ze dam radę. I teraz zastanawiam sie, czy nie dorzucic z 5 albo 10 kg, tylko w tym etapie trzeba juz robic serie min.8 podciagniec. Takze ten etap moze zajac mi wiecej niz tydzien. Zreszta to mógłby byc szok dla miesni, cos nowego. Dodam ze waze 89kg przy wzroscie 180cm. Za bardzo nie mam jak zbic wagi bo mam raczej zbite mięsnie, niz warstwe tłuszczu.


  • 0

#20
Fejven

Fejven

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 136 postów

Nie dodawaj obciążenia. Program 50 podciągnięć to czysto wytrzymałościowy plan. Serie przesadzone, przerwy za krótkie, nie ma to nic wspólnego z siłą.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych