Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Bułgarski worek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
lordkoks

lordkoks

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Zauważyłem ostatnio dylemat pojawiający się na naszym forum

Kalistnika czy wolne ciężary lub jak to połączyć

Wielu zna moje zdanie na ten temat. Oczywiście jestem za łączeniem tych form aktywności.

Co zrobić, gdy, nie ma się pod ręką siłowni lub karnet przekracza możliwości zwykłego nastolatka? Idealnym rozwiązaniem jest Bulgarian Bag (bułgarski worek). U mnie zagościł on na dobre

Trochę Historii

Wynalazł go Ivan Ivanov około 2005 roku. Jest on trenerem zapasów w USA. Przez długi czas szukał urządzenia, przyrządu który pomoże jego zapaśnikom wyrobić więcej siły dynamicznej, wybuchowej i pchającej zarazem. Został on zainspirowany przez pasterzy, którzy w jego rodzinnej Bułgarii, wykonywali popisy siłowe i wytrzymałościowe na targach przy pomocy kóz. Stąd jego kształt.

Chociaż przyrząd na początku służył wyłącznie zapaśnikom, szybko jego przydatność docenili inni sportowcy (świetny do treningu sztuk walk) a także armia

B-Bag świetnie uzupełni trening Kalisteniki, właściwie jego przeznaczenie nie wiele różni się od filozofi Kalisteniki (pamiętajcie że grecy to też pasterze). Oprócz ćwiczeni które można wykonać tylko na nim np. młynki (moje ulubione ćwiczenie) wymachy i inne, można użyć go jako dodatkowego obciążenia przy pompkach, przysiadach i podciąganiu, właściewie przy większości ćwiczeń kalistenicznych, nawet takich jak unoszenie nóg. Zanim więc kupimy drogi sprzęt, zainwestujmy w B-Bag (instrukcje jak zbudować, dostepne na jutubie w nieograniczonej ilości)

Bułgarskie Worki dostępne są w pięciu różnych gramaturach. Zalecana waga naprawdę zależy od aktualnej siły, ogólnej sprawności i doświadczenie. Zalecane jest stosowanie worka, którego waga wynosi około 20% masy ciała. Nie pozwólcie by waga worka oszukała was, pamiętajcie, worki przeznaczone są do treningu z wysoką intensywnością gdzie przerwy między ćwiczeniami są krótkie a ćwiczenia wykonywane bardzo dynamicznie. Zachęcam wszystkich do spróbowania, koszt wykonania niewielki a możliwości masa
  • 0
Jeśli nie potrafisz to cię naucze, jeśli nauczyć się nie chcesz to cię do tego zmusze

#2
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Lordkoks, jak zwykle świetny merytorycznie post :)
  • 0

#3
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
No, co do tego ciężaru worka to jeszcze zależy czy ćwiczymy nim "jak należy" czy używamy głównie jako obciążenia do pompek :D
  • 0
Shut up and get moving.

#4
lordkoks

lordkoks

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
dzieki zahir :) ty jako jedyny doceniasz moją twórczość
  • 0
Jeśli nie potrafisz to cię naucze, jeśli nauczyć się nie chcesz to cię do tego zmusze

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Lordkoks, przestań. Zapewne wielu z nas czerpie z Twojej twórczości. Potrzeba nam ludzi którzy mają coś do powiedzenia merytorycznie i dzielą się swoimi doświadczeniami. W każdym razie ja zawsze z przyjemnością czytam Twoje posty :)
  • 0

#6
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Tez o tym czytalem ostatnio i bede chcial sobie sprawic. Zastanawia mnie tylko czy to nie jest strasznie niewygodne kiedy ten piasek w srodku tak luzno lata i sie przesypuje.
  • 0
Dołączona grafika

#7
aesculapus

aesculapus

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów
Dla zainteresowanych przesyłam link do ciekawego ;) filmiku z treningiem przy pomocy tego worka;)



oraz sposób jak go samemu wykonać:)



Pozdrawiam
  • 0

#8
lordkoks

lordkoks

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Worek, dobrze wykonany jest bardzo wygodny, należy wsypać odpowiednią ilość piasku i dobrze zacisnąć paskami zaciskowymi, potem odciąć nadmiar dętki i już.
  • 0
Jeśli nie potrafisz to cię naucze, jeśli nauczyć się nie chcesz to cię do tego zmusze




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych