Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Witam! [raven]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1
RaVeN

RaVeN

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
Witam serdecznie wszystkich!
Cieszę się, że mogłem dołączyć do grona trenujących kalistenikę jak i sw.

Przedstawię trochę siebie:
Mam 22 lata, od 5 lat trenuję Parkour oraz Freerunning (z małymi przerwami przez kontuzje), kalistenikę zacząłem na poważnie trenować 5 miesięcy temu, po poważnym złamaniu kości udowej (downhill), obecnie nie mogę trenować freerunningu, przez gwoździa w nodze, więc poświeciłem się w pełni workoutowi.

Zawsze służę pomocą, więc jeśli będziecie mieć jakieś pytania to nie krępujcie się, postaram się pomóc

Pozdrawiam!
  • 0

#2
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam Raven
Ja ćwiczę około roku kalistenikę.
Masz tego gwoździa jeszcze w nodze :)
Trenujesz według jakieś książki?
Pozdrawiam i super że dołączyłeś i co wszystkie głowy na forum to nie jedna
:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)



  • 0

#3
RaVeN

RaVeN

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
Niestety nadal mam gwoździa w nodze, przez co nie mogę skakać :( Wyciągać mi go będą pod koniec września.

Ułożyłem własny plan treningowy, opierając się na takich tytułach jak:
"Skazany na trening",
"Trening siłowy bez sprzętu",
"Nagi wojownik"
"Building the gymnastic body"

oraz na wielu forach internetowych takich jak bodyweightculture, gymnasticbodies i wielu innych. :)


  • 0

#4
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witaj w klubie też mam problem z noga. Też nie mogęł skakać,a ćwiczę według skazanego. Dzięki za stronę bodyweightculture jeszcze jej nie widziałem :) (fajnie nawet wspinaczka jest na stronie)
  • 0

#5
RaVeN

RaVeN

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
Proszę bardzo ;) Jedno z najlepszych for jakie istnieją na temat ćwiczeń własną wagą, no i zaczynałem od tego forum :)
A co Ci się stało konkretnie w nogę? Ja jeżdżę też wyczynowa na rowerze - downhill, i miałem dzwona w drzewo przy prędkości ok 50km/h, teraz jeżdżę na streecie :) ogólnie to mam parcie na sporty ekstremalne i adrenalinę :)
  • 0

#6
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Spadł mi kawałek betonu na palca i małe złamanie, a wszystko to przy małych porządkach (rozleciał się)
Widzę że masz kilka zainteresowań jesteś bardzo aktywny sportowo podoba mi się. Ja tylko trening z masą własnego ciała, a chciałbym więcej, ale wiesz praca itp.

Gdzie się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy.
  • 0

#7
RaVeN

RaVeN

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
No mi również praca teraz krzyżuje plany, dlatego postawiłem teraz w pełni na streetworkout i kalistenikę, no i od czasu do czasu sobie pojeżdżę na streecie :)
  • 0

#8
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Witaj!
Fajnie, że dołączyłeś. Napisz coś więcej o swoim treningu - masz spore doświadczenie więc Twoje opisy będę bardzo cenne.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#9
RaVeN

RaVeN

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
Cześć Michale, co chcesz wiedzieć o moim treningu? Pytaj, a z pewnością odpowiem :)
  • 0

#10
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Sorki za wtrącenie, ale ja mam pytanie. Jak ćwiczyć parkoura samemu? (no chyba że ktoś zna kogos trenującego w okolicach Opola) 
Małe uzupełnienie-oczywiście wiem, że praktyka czyni mistrza i wogóle, ale może masz jakies rady jeszcze poza tym:)
  • 0

#11
RaVeN

RaVeN

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
Niestety parkour to jeden z tych sportów, które cięzko trenuje sie samemu, a nawet nie powinno sie cwiczyc samemu. Znajdz jakiegos kumpla, zasiej w nim zajawke, i ćwiczcie razem, to jest moja rada.
  • 0

#12
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Na pewno lepiej ćwiczyć samemu niż nie ćwiczyć wcale, tylko wtedy trzeba pamiętać żeby to robić w 100% z głową...
Nie wiem czemu, ale ja zawsze spędzam dziesiątki godzin na czytaniu o czymś, zanim zacznę to robić. I podoba mi się to.
Bez przygotowania teoretycznego nie posuwałbym się nawet w połowie tak szybko (obecnie dotyczy to kalisteniki, może kiedyś spróbuję ponownie swoich sił w PK), za to ryzykowałbym sporymi urazami.
  • 0
Shut up and get moving.

#13
RaVeN

RaVeN

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
No tak, racja, lepiej ćwiczyć samemu niż w ogóle, popieram w 100%, a nóż widelec ktoś złapie od Ciebie bakcyla.
Ale przy samotnych ćwiczeniach, człowiek się bardziej krępuje, nie ma tego impulsu, człowiek wolniej się uczy.

Wiedza teoretyczna też jest ważna, a najbardziej wartościowa jest jak ją wdrażasz we własne życie i ta wiedza teoretyczna przekształcana jest w wiedzę teoretyczną :)
  • 0

#14
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Kurcze, nie wiem dlaczego przeczytałem, że od 5 lat trenujesz kali :)

Cześć Michale, co chcesz wiedzieć o moim treningu? Pytaj, a z pewnością odpowiem :)


Ale i tak chętnie się dowiem czegoś o Twoim treningu, bo efekty widziałem w wątku z fotami. Po prostu opisz swój program - z jaką częstotliwością trenujesz, jakie ćwiczenia itp.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#15
Mateusz Drabik

Mateusz Drabik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 69 postów
Hej :D szybkiego powrotu do zdrowia i do pasji :) i powodzenia z kalistenika !
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych