Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ahoj towarzysze !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
wolves2

wolves2

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
Cześć ; )

Na temat kalisteniki natrafiłem przypadkiem, ale od razu mnie zaintrygował i stwierdziłem że trzeba spróbować..

Do tej pory ćwiczyłem SW bądź na siłowni (1,5 roku..niedawno miałem przerwę rok na której dość się zaniedbałem :blush: teraz od 2 miesięcy znów ćwiczę na siłowni) lecz coś bardziej w stronę crossfit'u.

O kali poczytałem już co nieco i najbardziej mnie intryguje czy faktycznie można ćwicząc tylko kali zbudować takie postury jak mają co niektórzy z filmików, bądź gość na fotce w temacie "Kalistenika".
Ale nie dowiem się do póki nie spróbuję, więc nie pozostaje mi nic innego jak wychodzić karnet do końca i zacząć zabawę z kali !

Do zobaczenia w innych tematach : )
  • 0

#2
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Hej! Strasznie dużo nowych użytkowników do nas ostatnio trafia... I bardzo dobrze :D
Co do postury, to jak najbardziej - zwłaszcza jeśli odpowiednio suplementujesz trening. I nie chodzi mi oczywiście o suplementy w postaci tabletek, tylko ćwiczeń gimnastycznych:
kółka, poręcze, ewolucje statyczne. Coach Sommer w wywiadzie powiedział, że ogromne bicepsy gimnastyków biorą się właśnie z ćwiczeń na prostych ramionach, np. żelazny czy maltański krzyż.
Powodzenia i upewnij się, że przeczytasz odpowiednie książki: głównie "Skazany na trening" i "Nagi wojownik". Od siebie polecam też "Rozciąganie odprężone" i "Superstawy". Pierwsza książka autorstwa Paula Wade'a, pozostałe trzy Pavla Tsatsouline'a.
  • 0
Shut up and get moving.

#3
wolves2

wolves2

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
Rozumiem, Skazanego kupuje w tym tygodniu już kiedyś na kompie miałem "Nagi wojownik" i usunąłem..jak już zacznę zabawę ze skazanym to w między czasie zakupie pozostałe pozycje.

Co do tej gimnastyki, rozejrzę się w swoim mieście może jest jakaś szkoła albo coś w tym stylu gdzie mógłbym to poćwiczyć ; )
  • 0

#4
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Wolves2, nie wiem, czy da się zbudować taką posturę jak np. Hannibal bazując wyłącznie na kali. Ćwiczę rok i jak na razie zamiast zwiększyć swoją masę zmniejszyłem ją. Ale zauważyłem pewną niesamowitą rzecz: pozbyłem się 10 kg tłuszczu i zamieniłem go w suche mięśnie. Być może ważę teraz mniej niż rok temu, ale czuję się silniejszy i sprawniejszy. I wiem tylko tyle, że nie chcę przestać ćwiczyć :)
  • 0

#5
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
>ćwiczę rok
Hannibal ćwiczy podobno 18 lat, i chociaż nie ma bladego pojęcia o treningu, to jednak nawet w tak beznadziejny sposób nietrudno w takim czasie dojść do takiej sylwetki, zwłaszcza że wpieprza fast foody (które jakby nie patrzeć często mają sporo białka).
  • 0
Shut up and get moving.

#6
wolves2

wolves2

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
Rozumiem :P , wcześniej jak na siłce ćwiczyłem to chciałem być "wielki" jak te "nadmuchane manekiny"..po przerwie stwierdziłem że to jest bez sensu i chcę być "wyżyłowany" już dużo fatu zrzuciłem i mam nadzieje że dalej tak będzie aż osiągnę to co chcę.. z tego co czytałem kali daje duużo siły to o to się nie boje, jedyne co pozostaje to tylko trening a do tego to zapał mam :)
  • 0

#7
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Witaj!

Hej! Strasznie dużo nowych użytkowników do nas ostatnio trafia... I bardzo dobrze :D


Pewnie! Dobrze, że zaczyna się ruch. Im więcej osób będzie ćwiczyć tym bardziej kali będzie bardziej widoczna i może coś się ruchy w temacie miejsc do ćwiczeń...
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#8
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Rozumiem :P , wcześniej jak na siłce ćwiczyłem to chciałem być "wielki" jak te "nadmuchane manekiny"..po przerwie stwierdziłem że to jest bez sensu i chcę być "wyżyłowany" już dużo fatu zrzuciłem i mam nadzieje że dalej tak będzie aż osiągnę to co chcę.. z tego co czytałem kali daje duużo siły to o to się nie boje, jedyne co pozostaje to tylko trening a do tego to zapał mam :)


Witam :D Te nadmuchane pakery, nie potrafią zawiązać sznurówek u butów:P a co dopiero mówić żeby wykonali któreś z ćwiczeń podanych przez Paula Wade'a:D , dobrze że zmieniłeś podejście i jesteś wśród nas.Tak jak i koledzy wyżej w 100% polecam "Skazanego..", odmienia sposób myślenia i postrzegania treningu całkowicie. Także powodzenia i wytrwałości.
  • 0

#9
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam forumowicza
Więc zakup książkę i bierz się do roboty pozdrawiam. Skąd jesteś?
  • 0

#10
wolves2

wolves2

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
Książkę mam zamiar kupić pod koniec tego tygodnia. Na siłowni do końca karnetu staram się już ćwiczyć wyłącznie ciężarem swojego ciała.

Jestem z Częstochowy, ciekaw jestem czy ktoś również pochodzi z czewki ; )
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych