Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Witam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
jacknag

jacknag

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • LokalizacjaKraków
Witam wszystkich
Od roku bawię się kalisteniką. Zaczynałem od treningu Lafay'a z książki "trening siłowy bez sprzętu". Na 5 poziomie przerwałem gdyż uznałem że ten trening nie pasuje mi zbytnio. Wyszperałem trening 100 pompek i pokrewne. Lecz tam uważam że źle jest dopasowany poziom powtórzeń do maksów na testach. Aktualnie ćwiczę według swoich upodobań po 3 serie na ćwiczenie, treningi podzielone na dwa dni. Ciągle szukam czegoś co będzie działać optymalnie na mnie. Widzę poprawę, lecz jak na tak długą zabawę z ćwiczeniami wydaje mi się, że efektów nie ma takich jak bym się spodziewał. Na koniec dodam iż od 2-3 miesięcy jestem weganinem i namawiam wszystkich - zróbcie to samo!
  • 0

#2
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Witamy. :)
Skoro w swojej wypowiedzi nie wspomniałeś nic o metodach treningowych Pavla Tsatsouline oraz Paula Wade to od razu polecam Ci zainteresować się książkami obu tych panów. Na forum w dziale << Lektura >> znajdziesz niezbędne informacje.
Bogaty w wiedzę wyciągniętą z Ich książek Twój trening wskoczy na zupełnie nowy poziom. Dodatkowo poszperaj po forum, jest tu kilku naprawdę obeznanych w temacie osób, które posiadają bardzo wartościową wiedzę i chętnie podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem.

Pozdrawiam
  • 0

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Obiema rękami podpisuję się pod tym co napisał BeF. Te książki zmieniły moje podejście do treningu. Mam nadzieje, że to forum będzie dla Ciebie źródłem nowych inspiracji. Powodzenia:)
  • 0

#4
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
A na jaki efekt treningowy jestes nastawiony? Sile, mase, wytrzymalosc? :)
  • 0
Dołączona grafika

#5
jacknag

jacknag

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • LokalizacjaKraków
Zabrzmi to śmiesznie ale najlepiej na wszystko i siłę i masę i wytrzymałość. Jestem raczej szczupły, mam 168cm i ważę 63kg choć i tak nie jest źle bo jeszcze z 5 lat temu ważyłem z 55kg. Przeczytałem wczoraj "skazanego", dobra książka, dzięki niej zobaczyłem gdzie robiłem błędy w dotychczasowym ćwiczeniu. Od dziś ruszę z nowym planem. Tylko się zastanawiam, (zacznę od "dobrego sprawowania") czy jeden trening jednej grupy w tygodniu to nie jest za mało? dotychczas ćwiczyłem każde ćwiczenie co 2 dni więc wychodziło że w miesiącu robiłem 15 dni pompek, podciągnięć itp. a tu teraz 4? no i przeraża mnie robienie pompek na ścianie i innych banalnych rzeczy, już widzę jak się będzie brat ze mnie nabijał :) no ale jak mus to mus.
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Nie martw się raz w tygodniu na każdą grupę wystarczy. Pisaliśmy już o tym wielokrotnie. Chodzi o to byś stymulował swoje mięśnie a nie przetrenowywał je. Zapomnij więc o regułach rodem z siłowni i ćwicz według "skazanego". Każdy z nas miał z początku obawy podobne do Twoich, jednak po roku ćwiczeń stwierdzam, że Paul Wade ma rację i jego programy są bardzo przemyślane.
  • 0

#7
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Witaj!

Przeczytałem wczoraj "skazanego", dobra książka, dzięki niej zobaczyłem gdzie robiłem błędy w dotychczasowym ćwiczeniu. Od dziś ruszę z nowym planem.


No, to fajnie. Kolejna duszyczka porwana przez Skazanego ]:->
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#8
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
Witam, super że mamy kolejną osobę wśród nas:D oby było jeszcze więcej. Życzę powodzenia :)
  • 0

#9
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam weganina
Jest nas mało na tym forum ale fajnie że dołączyłeś co nakłoniło być weganem? Według mnie też to dobra sprawa.
Pozdrawiam

  • 0

#10
jacknag

jacknag

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • LokalizacjaKraków
głównie z powodów etycznych, a w miarę czytania i zagłębiania się w temacie, z powodów zdrowotnych. narazie stawiam pierwsze kroki w weganiźmie, próbuję przepisy itp. ale wiem że nie wrócę do dawnego sposobu odżywiania już nigdy.
  • 0

#11
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Pamietaj zeby sie rozciagac. Mozesz na rozciaganie wykorzystac tez dni wolne od cwiczen silowych. Wtedy czujesz taka "ciaglosc" treningu.

P.S. Przy okazji tez jestem weganinem wiec witam podwojnie :)
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych