Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Salta, planty itd. Technika wykonania, doświadczenie i znane miejsca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1
MATIOZON

MATIOZON

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów
Witam, zacząłem jakiś czas temu ćwiczyć akro oraz pk i wydaje mi sie ze jak na chwile obecna powoli zmierzam w dobra strone. Jednak brakuje mi może nie tyle doświadczenia, tylko pomocy, która będzie dotyczyła dopracowania tego co robię, przez techniczny opis wykonywanych "trików".
Szukam takze dobrych miejsc, w których mógłbym dopracować to co juz potrafie oraz nauczyć sie nieznanych elementow PK. Na chwile obecna bazuje na dashu, monkeyu, splitsie,lekkim vercie, spiny oraz łatwiejsze rzeczy tego rodzaju. Chciałbym poszerzyć się w tym kierunku. Szukam kogoś obeznanego w tym dziale badz infornacji o zlotach PK. Prosze o odpiske.
Pozdrawiam : )
  • 0

#2
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Wśród nas największe doświadczenie w tym temacie ma BeF1990, może napisz do niego wiadomość. Pozdrawiam i powodzenia w treningach:)
  • 0

#3
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Tak naprawdę najczęściej wykorzystuje się podstawowe techniki, jak SDC i passement. Popatrz w jaki sposób przeszkody pokonuje np. Blane:

  • 0
Shut up and get moving.

#4
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Witam, nareszcie mam szanse wykazać się w temacie, za który czuję się odpowiedzialny. :D Parkour to część mojego życia, coś w czym siedzę już naprawdę spory kawał czasu.

Przede wszystkim w Parkour nie ma "ticków", "ewolucji", ani żadnych innych dziwnych rzeczy... Interesuję Cie sposób w jaki pokonujemy "przeszkody", tu nie ma tricków to nie skateboarding. W Parkour nasze ruchy to odpowiednie techniki - monkey, cat leap, precision jump wszystko to są techniki. To co robimy to prawdziwa Sztuka Ruchu, Twoje ciało ma być przygotowane i odpowiednio wzmocnione aby wykonywać te wszystkie ruchy i łączyć je we flow. Nie jest to jednak łatwe i wymaga od traceura wiele poświęcenia, wyrzeczeń oraz długich intensywnych lat treningu.

Jednak brakuje mi może nie tyle doświadczenia, tylko pomocy, która będzie dotyczyła dopracowania tego co robię, przez techniczny opis wykonywanych "trików".

O jakimkolwiek doświadczeniu nie ma nawet co pisać. Skoro w temacie siedzisz od niedawna, z Twojego postu wnioskuję, że dopiero zaczynasz swoją przygodę z PK/Akro to doświadczenia nie masz żadnego. Nie możesz mieć... Opanowanie podstawowych technik to kwestia nie kilku tygodni czy miesięcy. Tego uczymy się przez całe lata a i tak nigdy nie osiągniemy perfekcji. W Parkour nie ma czegoś takiego jak perfekcja czy poziom maksymalny. Zawsze można robić coś szybciej, płynniej, ciszej, lżej, itp. Przede wszystkim powinieneś się starać dążyć do tego aby Twoje wszelkie ruchy stały się naturalne, wyuczone, wręcz odruchowe.

Co do samego "technicznego opisu wykonywanych trików", o który prosisz, to uwierz ale naprawdę ciężko napisać cokolwiek. Co bym tu nie napisał, to nie poprawi Twojej techniki, teoria Ci tu niestety nic nie da. Dobrym rozwiązaniem jest inspiracja filmami, na których doświadczeni traceurzy wykonują dane techniki (np. podany wyżej przez Sopla filmik Blane'a). Patrz uważnie, zwracaj uwagę na wszystkie szczegóły: nabieg, wybicie, ułożenie ciała itp. Obserwacja to na samym początku bardzo ważny element. Więc przyjrzyj się dokładnie a później sam próbuj tego samego. Jest to bardzo dobra forma treningu ponieważ dzięki temu poznasz swoje możliwości i granice. Tu niestety nie ma trenerów, nikt Ci nie powie co masz robić. Sam dla siebie jesteś trenerem, sam sobie wyznaczasz cele, sam ustalasz kiedy i ile trenujesz. Im więcej wyniesiesz obserwując innych tym większe masz szanse, iż Twój trening będzie wartościowy.

Początkujący w PK wcale nie mają łatwo... Błędów jakie można popełnić jest masa i ogromnie ważne jest aby od początku zniwelować je do minimum. Nawyki i przyzwyczajenie, które już od teraz będziesz sobie przyswajał zostaną na bardzo długo. Jeśli już na tym etapie popełnisz wile błędów, to później (za kilka lat) będzie Ci strasznie ciężko cokolwiek zmienić. Mało kto się tym jednak z początku przejmuję.

Niestety nie uda mi się w jednym poście zawrzeć wszystkich wartościowych dla Ciebie informacji, porad i odpowiedzi. Tematów, które warto poruszyć jest naprawdę sporo ale forum kalisteniki to chyba nie najodpowiedniejsze miejsce do tego.
Jeśli jesteś naprawdę zainteresowany PK, chcesz się rozwijać i trenować efektywnie to zapraszam Cie na moje regionalne Forum Parkour Sosnowiec gdzie codziennie piszę i pomagam innym. Zresztą nie tylko ja tylko cała nasza skromna "społeczność". Myślę, że wiele wartościowej wiedzy możesz stamtąd wynieść.

Na dobry początek zapraszam Cie do zapoznania się z tematem przeznaczonym dla młodych, początkujących "adeptów" PK:
http://www.forum.par...php?topic=122.0
Odwiedzając nasze forum nic nie stracisz, a możesz tylko zyskać. Myślę więc, że warto spróbować :)



  • 0

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
No BeF, pełna profeska:)
  • 0

#6
Ratnik

Ratnik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 27 postów
BeF widzę , że jesteś z Sosnowca to bardzo blisko mnie jestem z Będzina;) Kiedyś myślałem nad Parkourem ale nie mogłem zrobić tego pierwszego kroku. Muszę chyba jednak spróbować bo chciałbym być jak najbardziej wysportowany, a Parkour na pewno pomógłby w rozwoju. Tylko pytanie czy w wieku 17 lat mam czego szukać:P
  • 0

#7
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Sama bliska okolica, jak widzę.
Ja kilkukrotnie próbowałem się za to zabrać, ale przez beznadziejną formę fizyczną szybko dawałem sobie spokój...
3 lata zajęło mi zrozumienie, dlaczego nie mogę zrobić SDC (nie dałem rady podciągnąć nóg do klatki z powodu brzucha). Może jak już trochę poćwiczę kalistenikę to spróbuję od nowa.
  • 0
Shut up and get moving.

#8
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
To po sąsiedzku jesteśmy. :D Widzisz a my właśnie ostatnio kombinujemy aby rozszerzyć wpływy dalej na Śląsku i Zagłębiu. Nawet ostatnio robiłem obchód z kumplem po Będzinie, dokładnie po osiedlach na Syberce. Jest tam sporo fajnych miejsc...

Proponuję Ci zarejestrować się na naszym forum regionalnym:
www.forum.parkour.sosnowiec.pl

To takie nasze "centrum dowodzenia", tam lądują wszelkie informacje o treningach, planach, pomysłach itp. Na dzień dzisiejszy forum widnieje pod nazwą "Parkour Sosnowiec" ale już niedługo powinno się to zmienić. Tak jak wspomniałem wyżej chcemy zacząć prężniej działać dalej niż tylko w obrębie granic naszego miasta. Jednak na przygotowanie wszystkiego potrzeba trochę czasu...

Jak się już zarejestrujesz to w dziale "Treningi" (http://www.forum.par...x.php?board=6.0) załóż nowy temat lub podepnij się pod, któryś aktualny już istniejący. W miarę systematycznie ostatnio umieszczamy tam info o najbliższych wspólnych treningach. :)

Sama bliska okolica, jak widzę.

Sopel a Ty skąd jesteś?? Jak też z okolic to Cie zgarniam. :)
  • 0

#9
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Na razie Chrzanów, jak się uda to od października Gliwice.
  • 0
Shut up and get moving.

#10
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Do Katowic nie masz daleko, z Gliwic jak coś też nie... Jeśli tylko będziesz miał ochotę to ta sama sytuacja jak pisałem Ratnikowi. :)
Na chwilę obecną mamy całkiem fajną ekipę, udało się nam zebrać ludzi z Sosnowca, Katowic, Chorzowa, Tych, Tarnowski Gór, Będzina, Mysłowic, Pszczyny itp. Cały czas dochodzą kolejne osoby, choć nie wszystkich udało się zebrać na forum. Mam jednak nadzieję, że uda się rozwinąć nasz "projekt" i z czasem stworzymy naprawdę fajną "społeczność".
  • 0

#11
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
No z Chrzanowa mam godzinę autobusem... Dużo szybciej nawet niż do Katowic. Tylko tak jak mówię, nawet jak już bym doszedł do jako-takiego poziomu siłowego, to potrzebowałbym duużo czasu na szlifowanie techniki... Pewnie z rok by mi zajęło przełamanie strachu przed SDC :D
  • 0
Shut up and get moving.

#12
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Szlifowanie techniki to zajęcie na całe życie. :)
Nie ma co się zniechęcać zawczasu, Parkour nie kończy się na samym SDC. Jest masa innych technik, które trzeba sobie przyswoić. Na SDC również przyjdzie czas, a wtedy zdziwisz się, że miałeś z tym wcześniej jakiekolwiek trudności.
  • 0

#13
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja zawsze bałem się monkeya wykonać.. Wolałem przeskoczyć bokiem przeszkodę. Jakiś strach.
  • 0

#14
Lemur

Lemur

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 23 postów
Trenowanie samemu pk, to zajecie na kilka ladnych lat, kiedy trenujesz w grupie, jest o wiele szybciej szczegolnie jesli jest to doswiadczona grupa.
Wiem cos o tym bo sam 1,5 roku temu zaczynalem tak trenowac, gdyby nie poznanie ludzi z 6 letnim doswiadczeniem dalej bym przeskakiwal barierke mankeyem albo czyms innym i myslal, ze umiem trenowac parkour.
Glupim przykladem jest ten prosty mankey kazdemu sie wydaje na poczatku, ze trzeba naskoczyc i przeskoczyc, a prawda jest taka, ze mankey z wybicia z jednej nogi, w ciaglym biegu bez naskakiwania jest plynniejszy, szybszy, a jego zasieg jest wiekszy.
Tego np. moglbys nie wiedziec, bo niby kto mialby Ci to wytlumaczyc...
Na poczatku jest tak, ze naoglada sie czlowiek filmow i chce skakac jak yamakasi, nieprzywiazuje uwagi do techniki, tylko skacze po dachach :) Nauczy sie mankeya, konga, layzy, dasha itd. zaczyna sie nudzic przy ziemi niedostrzegajac wielu mozliwosci, a np majac prosty murek mozna katowac tzw. wbite czyli wejscie po cat lepie, ktore jest zajeciem na dlugi czas...
Pozdrawiam i zycze wytrwalosci

  • 0

#15
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Noo... Ja co prawda nigdy nie trafiłem na kogoś doświadczonego w realu, ale spędziłem tyle czasu na obu forach (czarnym i białym - obecnie chyba jest już tylko czarne)
i wszelakich stronach o PK, że przyswoiłem chyba całą teorię jaka istnieje.
  • 0
Shut up and get moving.

#16
RaVeN

RaVeN

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
Teoria teorią ;) wiedza teoretyczna to coś innego niż wiedza praktyczne, ale wystarczy trenować ;)
  • 0

#17
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Mam pytanie. Czy ktoś skacze w Opolu, bo chętnie bym się przyłączył i czegoś pouczył.

  • 0

#18
kwiatu

kwiatu

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
dragon zapraszam do kontaktu z Kamilem Szagdajem badz Mateusz Zolnieruk, z pewnoscia jeden z nich ci pomoze!
podrawiam.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych