Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pół-pompkami Wade'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
sebb

sebb

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów
To moja pierwsza wypowiedz na forum tak więc witam wszystkich :)

Mam problem, dotyczący treningu z książki "Skazany na trening" Wade'a.
W pompkach doszedłem do kroku 8, jeśli można tak powiedzieć bo krok 7 robię już bez problemu próg przejścia, ale gdy próbuję robić krok 8 zaczynają się schody, a właściwie przepaść... Gdy jestem w pozycji wyjściowej jest spoko, ale gdy tylko chcę zrobić delikatny ruch w dół zaczynam tracić równowagę, przez co tracę sztywność w tułowiu i lecę w dół. Czy ktoś też miał taki problem? Czy to wina jeszcze za słabych mięśni ręki (czuję mocne napięcie mięśnia naramiennego) Czy jakoś zmodyfikować pozycję ze złączonych nóg na lekki rozkrok? Czy może zacząć od półpompek na jednej ręce z kolan?

Z góry dziękuję za odpowiedz.
Pozdrawiam :)
  • 0

#2
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam kolego miałem taki problem. Próbowałeś ćwierć pompki na jednej ręce. Próbuj stopniowo to robić wiem że ciało ma skłonność przekręcać się, ale z czasem będzie łatwiej. To jest trudne ćwiczenie i opanowanie idealnej techniki musi trochę potrwać. Też nie jestem asem w tym, ale w miarę mi wychodzi. A później wąskie lub nierówne kontynuujemy .
  • 0

#3
BlackHeart

BlackHeart

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 119 postów
Też miałem pewne problemy z tym ćwiczeniem. Pomogło mi ustawienie ręki na wysokości mostka z pacami ustawionymi bardziej do wewnątrz. Poeksperymentuj trochę z rozstawienie nóg, mniejszym zakresem ruchu czy oparciem ręki na jakiś podwyższeniu (np parapet).
W moim odczuciu wykonanie tego kroku z prawidłową techniką jest pod pewnymi względami trudniejsze niż krok 9. Sam trochę oszukiwałem z ułożeniem ciała i za jakiś czas pewnie wrócę do tego ćwiczenia.
  • 0
Dum spiro, spero!

#4
lordkoks

lordkoks

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Jak szybko pokonywałeś progi przejścia? jeżeli bardzo szybko doszedłeś do ćwiczenia 8 to powody widzę ze trzy

1- zła technika, poszukaj najwygodniejszej pozycji, postaraj się jakoś sobie to ćwiczenie ułatwić np. przez szersze rozstawienie nóg, lub pomieszaj trochę ręką
2- za szybko pokonywałeś progi i mięśnie nie są jeszcze przygotowane
3- za szybko pokonywałeś progi i całe ciało nie jest jeszcze przygotowane, zwłaszcza jeżeli masz problemy z utrzymaniem równowagi. Spróbuj wykonać "plank" na jednej ręce czyli w pozycji wyjściowej (fot.13 str. 83) utrzymuj napięte całe ciało przez 30 sekund odpoczniej i zmień rękę
  • 0
Jeśli nie potrafisz to cię naucze, jeśli nauczyć się nie chcesz to cię do tego zmusze

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Sebb, zgadzam się z Lordkoksem i Black Hearth'em. Jeśli nie ćwiczyłeś powoli i starannie, lub zbyt szybko przechodziłeś progi przejścia (osobiście doradzam zatrzymać się minimum na 3 treningi przy każdym progu), to wina może leżeć właśnie w tym. Bywa jednak też tak, że wykonujesz wszystko prawidłowo a mimo to nie jesteś w stanie wykonać kolejnego kroku. Ja miałem tak przy pompkach wąskich. Bez problemu mogłem wykonać pompkę jednorącz (z nogami szeroko) a pompki wąskiej nie:( w takiej sytuacji doradzam robić pompkę z rękami na podwyższeniu (tak jak doradzał Black Hearth). W ten sposób zachowujesz całą technikę a zmniejszasz obciążenie. Poza tym zmniejszając stopniowo podwyższenie zwiększasz obciążenie i stopniowo dochodzisz do pompki na ziemi. W moim przypadku zacząłem od pompki wąskiej na trzecim stopniu schodów. Po jakimś czasie zszedłem na drugi, pierwszy i na ziemię. Schody bardzo polecam, bo możesz co jakiś czas schodzić o taką samą wysokość. Nie polecam natomiast ćwiczenia z nogami rozłożonymi szeroko, bo w ten sposób zdejmujesz całe napięcie z grzbietu, więc wypaczasz technikę. Powodzenia i daj znać jak poszło.

P.S. Pamiętaj, że Paul Wade poleca po każdej pół pompce (i każdym innym ćwiczeniu z niepełnym zakresem ruchu zrobić pompkę z kroku wcześniejszego w pełnym zakresie.

  • 0

#6
sebb

sebb

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów
Dzięki za szybkie odpowiedzi, aż tylu cennych porad się nie spodziewałem ;)

Co do wątpliwości czy nie robię zbyt szybko, to mogę powiedzieć że "leci" mi już 40 tydzień ćwiczeń z książki (prowadzę zapiski, co moim zdaniem jest cholernie przydatne :)), na każdym ćwiczeniu pracuję co najmniej 3-4 tygodnie, oczywiście na niektórych dłużej... Zazwyczaj zwiększam ilość powtórzeń o 1-2 w skali treningu danej partii (2 serie każdego ćwiczenia na tydzień, czyli sposobem "odosobnienie"). Plank na jednej ręce robię bez problemu, ten zaczyna się gdy chcę wykonać jakiś ruch - jest utrata stabilności, silne napięcie w barku i gleba :s

Tak jak pisaliście, przy najbliższej serii, zacznę od półpompek z wyższego punktu i będę schodzić w dół... Jako, że nie mam schodów pomyślałem, że zrobię to trochę jak początek ćwiczeń nad pompkami tj. najpierw z oparciem na stole, a potem z kolan (cierpliwie zwiększając powtórzenia), aż w końcu uda mi się dojść do porządnych półpompek na jednej ręce. Może być nieco przydługo, ale przecież nie chodzi o to żeby było "na już"... Oczywiście pamiętam, żeby po seriach treningowych półpompek zrobić serię pełnych.

Bardzo dziękuję wam za porady i pocieszenie (miło wiedzieć, że nie tylko ja miałem problemy ;))
  • 0

#7
money

money

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 51 postów
Jesli zaliczyles próg przejsciowy :
2x20 pompek na lewą
2x20 na prawą

To powiedz jakie robiłes przerwy miedzy seriami :P ? ile minut ?
  • 0

#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Sebb, proponuję byś zaczął na stole, potem na krześle, niższym taborecie, lub czymś w tym stylu, potem na paru książkach itp. Rób mając oparcie na stopach, nie rób z kolan. Z mojej diagnozy wynika, że warto wzmocnić plecy. Gdy robisz z kolan zmniejszasz dźwignie, plecy (i barki zresztą też) mniej wtedy pracują. Tak więc dawaj długą dźwignię i baw się tylko wysokością. Powodzenia:)
  • 0

#9
sebb

sebb

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów
Zrobię tak jak mówisz, z prostymi nogami schodząc coraz niżej, faktycznie będzie to wymuszało cały czas utrzymywanie równowagi, jak przy zwykłych półpompkach.
Przerwy pomiędzy seriami miałem 5 minut.

Dzięki wszystkim za pomoc :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych