Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Cześć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
czerwonolicy

czerwonolicy

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 25 postów
Nazywam się Mateusz jestem z Zamościa. Mam 25 lat. Kalisteniką od zawsze się interesowałem tylko nie wiedziałem wcześniej jak to się nazywa. Nigdy nie pociągało mnie ćwiczenie sztangą czy też hantlami ze względu na ograniczenia jakie z tego wynikały ( nie lubię czekać aż ktoś zwolnił miejsce na ławeczce itp.). Wogóle nie rozumiem tego fenomenu ćwiczenia na siłowni z wykorzystaniem ciężarów owszem to jest dobre ale dla ludzi pracujących z tym zawodowo. Większość początkujących i wogóle amatorów bardziej powinna się interesować ćwiczeniami z wykorzystaniem własnego ciała bo to nic nie kosztuje a daje podobne efekty. Myślę że ludzie chodzą w większości na siłownię ze względu na jej dobrą reklamę a kalistenika jej wogóle nie ma dlatego mało osób wie że można ćwiczyć bez tych wszystkich rzeczy. Panowie wreszcie pora to zmienić już dawno szukałem takiej strony o tej tematyce ale nic nie było bo większość była pisana w obcych językach. Może zrobimy jakąś akcję propagandową w internecie na ten temat?
  • 0

#2
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Witam serdecznie nowego kolegę. :)

Odwołując się do tego co napisałeś to tak się kiedyś zastanawiałem, czy faktycznie che uświadamiać ludzi o tej jakże wartościowej sztuce treningu, którą jest kalistenika. Jak pomyślę, że ta tępa gromada napompowanych koksów (oczywiście słów tych nie kieruje do wszystkich bywalców siłowni, tylko do tej sporej większości, która ma strasznie gównianą wiedzę na temat kultury fizycznej i zamiast trenować to się kaleczą, niestety najczęściej nie świadomie) wyjdzie z tych ciasnych czterech ścian i zacznie srogo pompować, podciągać, kucać i aż strach pomyśleć co jeszcze, to mam dreszcze. Niech te wszystkie pseudo koksy, mutanty i nieproporcjonalne kreatury zostaną tam gdzie są. Niech dalej wpierd[cenzura]lają całą tą chemie i myślą, że jak mają dużą łapę to są silni. Niestety całego świata nie naprawimy...
A kalistenika niech będzie sztuką dla wybranych. Jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany rozwojem fizycznym, zdrowym, efektywnym i niezwykle wartościowym treningiem to znajdzie odpowiednie informacje oraz wiedzę na temat treningu z masą własnego ciała. Oraz oczywiście tak jak my wszyscy trafi również tu na forum. :)
  • 0

#3
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Witamy :) To co piszecie jest prawdą dla prawdziwych koksów bo oni są naprawdę dziwni :)

Ja uczęszczałem spory czas na siłkę i spotykałem bardzo wielu w porządku chłopaków którzy ćwiczyli dla samych siebie żeby trochę lepiej wyglądać. Najgorsze było tylko to że dużym minusem siłowni jest ta cała chemia, chłopaki po 20 kilka lat lat którzy jedzą ten syf z puchy za 500zł. mimo że odżywiają się zdrowo to jednak działa to wyniszczająco na organizm.
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#4
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Witaj!
Problem z kalisteniką jest taki, że nikt (chyba) jej nie promuje. Dlaczego? Bo pewnie nie ma w tym interesu. No, bo jakie pieniądze można tu zrobić? Ze sprzedaży książek, rękawiczek, drążków... czyli gorsze.
Szkoda, że państwo tego nie promuje budując place treningowe :(
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Jeżdżąc często do Rosji i na Ukrainę ze zdumieniem obserwowałem jak wygląda kalistenika u nich. Dlaczego tak się dzieje? Bo tam bardzo popularna jest gimnastyka artystyczna. Żeby z każdej olimpiady przywieźć wiadro medali trzeba upowszechnić gimnastykę i tak się dzieje. I przynosi to świetne rezultaty, bo trening gimnastyczny jest świetnym przygotowaniem siłowo sprawnościowym dla każdego sportowca niezależnie od dyscypliny którą uprawia. Dlatego Rosjanie wciąż zdobywają mnóstwo medali praktycznie we wszystkim. U nas mamy coraz nowocześniejsze obiekty sportowe i coraz gorszych sportowców. Ruscy nie wydają pieniędzy na super siłownie dla każdego. Pozostali na etapie odrapanych drabinek na każdym osiedlu i ten system się sprawdza. Wystarczy spojrzeć na Denisa, czy innych mistrzów z internetu. Nie odstają od Hannibala itp. a wszystko to na diecie złożonej z ziemniaków;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych