Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Witam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Cześć,

Kalistenikę progresywną na podstawie książki "Skazany.." i jej drugiej części trenuję od 17 listopada 2011. Obecnie znajduję się na 5-6 kroku wszystkich 4 podstawowych ćwiczeń poza podciąganiem. Z tym ćwiczeniem jestem na kroku drugim bo widać przeskok był dla mnie za duży i z mozołem pnę się w górę. Dodatkowo robię mostki (krok 2), grip-work.

Stosuję proste zasady dietetyczne zapisane w drugiej części Skazanego, czyli 3 posiłki dziennie, bez przekąsek pomiędzy posiłkami, zero słodyczy, jedzenie do syta, nigdy więcej lub mniej. Zdrowa żywność ale bez jakiejś przesady. Z efektów jestem mega zadowolony. Przez te 6 miesięcy zrzuciłem prawie cały niepotrzebny balast z ciała i dorobiłem się całkiem znośnego wyglądu. Mam zamiar niedługo robić cały program (wszystkie 6 ćwiczeń) ale to dopiero kiedy będę w połowie mostków i zrobię progres w podciąganiu.

Pozdrawiam
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#2
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Nieźle, powodzenia w dalszych treningach:) Też mam problem z drugim krokiem podciągania :(
  • 0

#3
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Już raz się w podciąganiu zatrzymałem w postępach. Do przodu poszedłem dopiero kiedy odpuściłem. Może czas odpuścić po raz kolejny. Teraz robię 3x25 w drugim kroku i zamiast lepiej to jest gorzej. Chyba zrobię dwa kolejne treningi po 1 serii, 2 następne po 2 serie i w kolejnych znowu po 3. Powinno chyba pomóc. Jakoś łatwiej mi odpuścić serie niż same powtórzenia ;)

EDIT: nie kombinowałem jeszcze z ustawieniami stołu czy z podkładaniem czegoś pod pięty, ale z tego co już zdążyłem zauważyć to warunki w których ćwiczę są chyba najtrudniejsze z możliwych. Gorzej było tylko kiedyś jak ćwiczyłem w hotelu i podciągałem się pod stolikiem przy ścianie i nie miałem wtedy gdzie podziać głowy ;)
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#4
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Ja sobie znalazłem boisko do koszykówki i na koszach się podciągam Robiłem 3x10 jakieś 2 tygodnie temu, ale teraz trochę zmieniłem trening i robię 5x5 4s unosząc się 2s przytrzymując i 4s opadając. Sądzę że bardziej wpłynie to na rozwój siły. Zabawne jest to że pełnych podciągnięć robię jakieś 8, a drugi krok robi mi tyle problemów.

Na jakiej ilości się zatrzyamłeś za pierwszym razem?
  • 0

#5
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Pierwszy raz to śmieszne 2x16.

Nie chcę zmieniać samej techniki ćwiczenia. Chcę wszystko zrobić poprawnie jak w książce. Myślę tylko by odpocząć nieco poprzez zmniejszenie objętości i powrót. Ale dziś jeszcze spróbuję przebić te moje 3x25 na siłę. Zauważyłem że czasem dołożenie serii paradoksalnie wpływa na rozwój wytrzymałości, ale nie tym razem chyba. Jak będzie dziś dobry dzień to pójdzie. Może mnie ktoś zdenerwuje, to na mnie działa najlepiej ;)
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Bar Man, myślę, że dobrze kombinujesz ze zmniejszeniem objętości treningu. to powinno pomóc. Poza tym większość ćwiczących ma problem z drugim krokiem.
  • 0

#7
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Ja zmieniłem sposób treningu bo jestem dość szczupły w ramionach i wydaje mi się że to dlatego mam takie problemy ze zwiększeniem liczby powtórzeń (które idą już w wytrzymałość). Robię ten krok od 7 marca (wtedy robiłem 8,4,5 powtórzeń, teraz jest to 3x11), więc mam trochę wolny progres.

Jeśli robisz dużo serii z wieloma powtórzeniami wówczas przede wszystkim wpływa na wytrzymałość, ale nie wiele na siłę.
Nie polecam robić "na siłe"- dobrze robi na hart ducha, ale możesz utracić na technice.

Mam pytanie- jaki kąt masz pomiędzy rękoma a stołem? Bo jak robię starając się żeby było 90 stopni, to wtedy nie jestem wstanie sięgnąć klatką do drążka.
  • 0

#8
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Około 90 stopni. Pisałem ze to jest chyba najgorszy możliwy układ. JA zaczynałem w styczniu od 1x8, w marcu dobiłem do 3x20, dziś to jest 3x25. Raz byłem chory wiec trochę wyniki ucierpiały. Progres jest ale do progu przejścia 35 daleko :-D
Podciąganie w poziomie zawsze poprzedzam 2 seriami podciągania w pionie po 25 powtórzeń.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#9
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Hm... no to oznacza że jednak pownienem sięgnąć klatą nawet przy takim kącie. Trzeba to zrewidować! Czy nogi zostają Ci w miejscu czy trochę przyciągają podczas podciągania ciała do góry?
  • 0

#10
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Nogi czasem po dwudziestym powtórzeniu lubią się podkurczać i w ogóle mają tendencje to wykonywania ruchów ułatwiających biznes ale w sumie po skończeniu całości znajduję się na podłodze dokładnie w tym samym miejscu co zaczynałem.

Wczoraj poszło całkiem dobrze. Nie zrobiłem więcej powtórzeń ale czułem że jest lżej i plan jest żeby na kolejnym treningu przełamać te 25 powtórzeń. Drążek już zakupiony, trzeba będzie wiercić w suficie niedługo ;)

Fajnie że to forum istnieje. Już myślałem że w Polsce nikt się tematem nie interesuje, a tu masz... :)
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#11
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam
Powodzenia w treningach
  • 0

#12
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Przy okazji opiszę mój trening:
Trenuję 6 dni w tygodniu.
1D,2D,3D,1D,2D,3D, przerwa.

1D
mostek krótki 2x25
mostek prosty:3x26
mostki zapaśnicze: 2x30+1x18
mostki przodem:2x30+1x15
grip work:
drążek: 2x60s
drążek/jedna ręka trzyma ręcznik: 2x45s
stanie na palcach z nogami opartymi na stole:2x75s

2D:
pompki pochylone:1x25
pompki na kolanach:1x20
półpompki:3x20
wznosy nóg ugiętych w leżeniu: 2x20
żabki:2x19

3D:
podciąganie w pionie:2x25
podciąganie w poziomie:3x25
przysiady wspomagane:2x20
półprzysiady:2x20

Zawsze się cieszę, kiedy przychodzi dzień w którym wprowadzam nowe bardziej zaawansowane ćwiczenie. Ale nigdy się z nimi nie śpieszę. Sprawia mi radość pokonywanie własnych słabości i wykonywanie ćwiczeń powoli i dokładnie technicznie. Mógłbym robić pełne pompki już na samym początku bo tak zawsze korci ale zauważyłem, że można się równie mocno styrać wykonując np.pompki na ścianie starając się utrzymywać cały czas maksymalne napięcie mięśni. I tak sobie powoli jadę do przodu bawiąc się ciężarem własnego ciała :D
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#13
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Takie moje małe odkrycie dlaczego nie mogłem zrobić poprawnie ćwiczenia-miałem żle dostosowany drązek, był za wysoko, przez co musiałem ustawić się pod lekkim kątem, żeby móc dotknąć klatką drążka.

A teraz takie pytanie- czy takie mieszanie ćwiczeń jest dobre. Bo w "skazanym..." mamy system pierw jedno ćwiczenie ćwiczyć aż przejdzie się prog przejścia, a potem dopiero wariant trudniejszy. Ty robisz trochę mieszanie krokó np w 3D masz dwa rodzaje podciągnięć i dwa rodzaje przysiadów. U wielu osób zauważyłem pdobny motyw. Czy jest to lepszy system? Czy poprostu za mało ćwiczeń i Cię roznosi energia :)
  • 0

#14
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Ja robię ćwiczenia z kroków które wcześniej ukończyłem dokładnie w celu w jakim określił to Paul Wade czyli jako rozgrzewkę. 
Wczoraj przełamałem barierę 25 powtórzeń w serii w podciąganiu i poszło od razu 27 :D jednak jak się nie odpuści to idzie też do przodu. Wprowadziłem jednak jeden obowiązkowy dzień na regenerację po każdych 3 dniach treningowych. Wcześniej zawsze robiłem przerwę po 6 dniach treningów.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#15
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Bar-Man ja trenuję takim system od samego początku skazanego czyli 3 dni treningu 1 dzień przerwy i sprawdza się bardzo dobrze :) oczywiście podobnie jak ty ćwiczenia z wcześniejszych kroków robię jako rozgrzewkę i naprawdę jest to rewelacyjny system treningów. Polecam każdemu
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych