Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Ciekawa pompka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Chciałbym zaprezentować Wam bardzo ciekawa moim zdaniem odmianę pompki. Jakiś czas temu zobaczyłem ją na youtube. Spróbowałem i udała się. Przygotowuje mięśnie do całkiem nowych obciążeń, zmienia schemat ruchu (pogłębia go), przygotowuje mięśnie i stawy do większej kontroli nad ciałem w olbrzymim zakresie ruchu. co ciekawe myślę, że większość z Was jest w stanie ją zrobić. Zapraszam do obejrzenia:



Wybaczcie niedoskonałość techniki (wykonanie własne, nie tak doskonałe jak te dostępne w necie;))

Stef wielkie dzięki za pomoc we wrzuceniu filmiku
  • 0

#2
turok

turok

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów
Ciekawa opcja. W ramach urozmaicenia można dodac do treningu.
I pomysleć, że jedno ćwiczenie można wykmonać na sto tysięcy sposobów. Uwielbiam pompki... moze nawet je kocham:P Ukłon dla pompek:exclamation:
  • 0
------------------------------------------------------------------------
"Biegłem. Biegłem aż moje mięśnie zaczęły palić, a w moich żyłach począł płynąć kwas. A potem pobiegłem jeszcze trochę."

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Po intensywnym ćwiczeniu tej pompki stwierdzam, że nieźle daje popalić nie tylko tricepsowi ale również mięśniom brzucha. Angażuje zarówno mięśnie proste, jak i skośne brzucha.
  • 0

#4
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Znam ten motyw. Potrafie ja zrobic tak samo jak Ty, tylko podpierajac rece wyzej. Na podlodze zawsze lece na glebe :)
  • 0

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Na podłodze się nie da, bo nie zejdzie się barkiem poniżej poziomu.
  • 0

#6
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Da sie, chodzi o to ze schodzisz nisko i jedna reke wyciagasz w strone reki na ktorej sie trzymasz i prostujesz wykrecajac sie lekko. Bardziej sie scisniasz z technika. W tej chwili nie moge znalezc filmiku z tym.
  • 0

#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ok, tyle że wtedy nie pogłębiasz ruchu a moim zdaniem cały sens tej pompki polega na pogłębieniu a nie skróceniu ruchu. choć niewątpliwie taka pół pompka świetnie wpływa na umiejętność łapania równowagi. Ja jednak preferowałbym zabójczy wariant z jedną ręką na piłce od kosza. Wtedy ręka podporowa wykonuje niesamowitą pracę nad równowagą.
  • 0

#8
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Zahir bardzo ciekawa pompka może ją wprowadzę do treningu tylko trochę zmienię technikę.
A z piłką też polecam pompki czyli CC krok 7 pompki nierówne i na początku jak zacząłem z nią ćwiczyć było trudno wyczuć równowagę, ale u mnie już 3 trening było lepiej. A co do kroku 8 pól-pompki na jednej ręce można spróbować ćwierć pompki. 

Alkavadlo pod koniec filmiku robi pompkę na jednej ręce


Na tym filmiku widać jak gościu robi pompki na jednej ręce i nodze.

  • 0

#9
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Niestety Alkavadlo robi te pompki na szeroko rozstawionych nogach, co pokazuje jak ciężko jest wykonać krok 10. Co do pół pompek, ćwierć pompek itp. to mają one niewątpliwe zalety, gdyż uczą stopniowego zwiększania zakresu ruchu i pokonywania martwych punktów. Mają jednak także wady. Największą jest praca w niepełnym zakresie ruchu. Dlatego Wade zaleca po każdym ćwiczeniu z niepełnym zakresem ruchu wykonać takie które będzie krokiem do tyłu ale w pełnym zakresie ruchu. Np. po pół pompce nierównej, pełną pompkę wąską.
  • 0

#10
Lemur

Lemur

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 23 postów
Alkavadlo jak wykonuje pompke na jednej ręce to nie tyle co ma szeroko rozstawione nogi, ale przychyla ciezar ciala na reke pompujaca, nie wiem dlaczego tak robi, moim zdaniem jest to trudniejsze i nic nie zmienia, najlepiej miec cialo tak ulozone jak przy normalnych pompkach
  • 0

#11
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dokładnie trzeba dążyć tak, aby ciało było ułożone jak przy normalnych pompkach. Ciała ma być proste w jednej linii. I tak musimy dążyć.
Zła technika jak ciało opada na dół lub je podnosimy lub jest w łuku wtedy oszukujemy. Początki są trudne. Człowiek uczy się na błędach.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych