Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Siła czy wytrzymałość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1
Lemur

Lemur

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 23 postów
Staralem sie przeszukac troche forum, ale nic nie znalazlem.
Wedlug niektorych opini kalistenika wyrabia wytrzymalosc, natomiast znowu slyszalem ze sile. Ile ludzi, tyle opinii i roznych dopowiedzen.
Moim zdaniem kalistenika jest to idealny sposob treningu, w ktorym wszystkie miesnie idealnie ze soba wspolgraja.
Jednak chcialbym uslyszec wasze zdanie w tej sprawie

  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Zależy jak ćwiczysz. ;) Siła do 5 powtórzeń, wytrzymałość 10 +
  • 0

#3
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam
Ja tak się zastanawiam chodzi o skazanego

np. pompki pełne
Mamy próg początkowy jest w nim 1s 5p i myślę, że wyrabia to siłę, potem próg średniozaawansowany 2s 10p chyba też na siłę gdzie przygotowujemy mięśnie do wytrzymałości (tu nie jestem pewny), ale próg przejścia to już wytrzymałościowy 2 s 20p. Może mylę się.
  • 0

#4
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
krzysiek20ino idealnie odpowiedział na wasze pytania.
Ogólnie sprawa wygląda tak, że jeśli w jednej serii ilość powtórzeń nie przekracza 5 to trenujesz siłę. Jeśli natomiast Twoja seria zaczyna się od 10 w górę to już jest to trening wytrzymałościowy. Dla tego do wyrabiania siły najlepiej jest robić 5 serii po 5 powtórzeń (5x5).

Jak widać kalistenika jest świetną metodą treningu siłowego jak i wytrzymałościowego. Trzeba po prostu wiedzieć jak trenować.
  • 0

#5
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

krzysiek20ino idealnie odpowiedział na wasze pytania.
Ogólnie sprawa wygląda tak, że jeśli w jednej serii ilość powtórzeń nie przekracza 5 to trenujesz siłę. Jeśli natomiast Twoja seria zaczyna się od 10 w górę to już jest to trening wytrzymałościowy. Dla tego do wyrabiania siły najlepiej jest robić 5 serii po 5 powtórzeń (5x5).

Jak widać kalistenika jest świetną metodą treningu siłowego jak i wytrzymałościowego. Trzeba po prostu wiedzieć jak trenować.


To mamy próg początkowy więc wyrabiamy siłę, potem próg średniozaawansowany też siła, a próg przejścia to już wytrzymałość. Bo w książce chyba nic nie pisze. Czyli jak zależy mi na sile to będę musiał zmienić cały schemat. ćwiczeń 5x5 (5s 5p) i tu możemy wyrobić lepszą technikę. I jaką robić przerwę czy 2min czy krótszą, a może dłuższą. I z każdymi partiami tak mam ćwiczyć?

  • 0

#6
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja stosuję 1 minutę przerwy. Ogólnie można od 45 - 90 sekund. ;)
  • 0

#7
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
No ja zmodyfikowałem sobie troszkę zalecenia z książki i robię dokładnie tak jak napisałeś. Aktualnie wykonuję 5 serii po 5 powtórzeń. Zaczynam powiedzmy dane ćw. od kroku 5 wykonując 1 serie po 5 powtórzeń. Po tygodniu dodaję kolejną serie, po dwóch tyg. jeszcze jedną i tak aż dojdę do 5x5. Później trenuję tak długo aż wykonanie wszystkich serii z utrzymaniem idealnej techniki nie sprawia mi żadnych problemów. Jeśli dojdę do takiego poziomu wskakuję na krok 6 i znowu zaczynam od 1x5.
  • 0

#8
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

No ja zmodyfikowałem sobie troszkę zalecenia z książki i robię dokładnie tak jak napisałeś. Aktualnie wykonuję 5 serii po 5 powtórzeń. Zaczynam powiedzmy dane ćw. od kroku 5 wykonując 1 serie po 5 powtórzeń. Po tygodniu dodaję kolejną serie, po dwóch tyg. jeszcze jedną i tak aż dojdę do 5x5. Później trenuję tak długo aż wykonanie wszystkich serii z utrzymaniem idealnej techniki nie sprawia mi żadnych problemów. Jeśli dojdę do takiego poziomu wskakuję na krok 6 i znowu zaczynam od 1x5.


Czyli trenujesz w ten sposób siłę?
  • 0

#9
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Podobnie jest w książce "Building the Gymnastic Body" Jeśli dojdziesz do 5 powtórzeń w 5 seriach, zmieniasz wariant ćwiczenia na trudniejszy.
  • 0

#10
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Czyli trenujesz w ten sposób siłę?

Dokładnie tak.

Postawiłem sobie za cel przejście przez cały program zaprawy więziennej i dopiero gdy dojdę do 10 kroku we wszystkich ćwiczeniach i będę w stanie wykonywać je poprawnie w 5 seriach po 5 powtórzeń zacznę trenować na wytrzymałość. Mam świadomość, że cel ten może zająć mi wiele lat ale uważam, że warto. :)


  • 0

#11
Lemur

Lemur

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 23 postów
Jak juz zaczales trenowac wedlug skazanego, to mam pytanie jak rozlozyles cwiczenia, bo w sumie jest ich 6 a dni tygodnia tylko 7 :D a przydalo by sie odpoczac i trenowac co drugi dzien
  • 0

#12
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Aktualnie jadę programem treningowym, który w Skazanym nazywa się "Weteran". Nie będę go tu teraz opisywał niech każdy zainteresowany przeżuci sobie książkę na stronę 324.
  • 0

#13
Lemur

Lemur

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 23 postów
Czyli weteranem, ale mnie wlasnie nie pasuje te codzienne treningi, przydalby sie jeden dzien przerwy, bo sie wymeczymy i nici z progresu
  • 0

#14
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Jak będziesz czuł przemęczenie to odpuścisz. ;)
  • 0

#15
Lemur

Lemur

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 23 postów
No ja np. robie cwiczenia ze wszystkich krokow codziennie juz przez 6 dni w tygodniu
czyli w
pon pompki od kroku 1
wt Nogi -||-
sr Drazek -||-
czw brzuch -||-
pt mostek -||-
sob stanie na rekach -||-
We wszystkich cwiczeniach staram sie wykonac od razu krok zaawansowany i po udanym w 100% bez problemu przechodze do kroku 2
  • 0

#16
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

No ja np. robie cwiczenia ze wszystkich krokow codziennie juz przez 6 dni w tygodniu
czyli w
pon pompki od kroku 1
wt Nogi -||-
sr Drazek -||-
czw brzuch -||-
pt mostek -||-
sob stanie na rekach -||-
We wszystkich cwiczeniach staram sie wykonac od razu krok zaawansowany i po udanym w 100% bez problemu przechodze do kroku 2


Nie jestem pewny, ale jak dojdziesz do kroku 8 czy będziesz w stanie zrobić takie pompki czyli pół-pompki na jednej ręce ze złączonymi nogami. Ważne jest aby wyrobić sobie technikę we wszystkich krokach. A tu starasz się ćwiczyć na wytrzymałość. Nie jestem pewny ty znasz lepiej swój organizm :dodgy:
  • 0

#17
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Czyli weteranem, ale mnie wlasnie nie pasuje te codzienne treningi, przydalby sie jeden dzien przerwy, bo sie wymeczymy i nici z progresu

No to masz przecież idealny plan treningowy "dobre sprawowanie". Ja właśnie od niego zaczynałem, ale powiedzmy, że nie jestem amatorem w kalistenice dla tego dość szybko bo po kilku tyg. przeżuciem się na weterana.

Zresztą muszę Ci powiedzieć, że weteran wcale nie jest męczący. Codziennie ćwiczysz inną partie ciała (raz górną, raz dolną), przez co regeneracja jest całkiem szybka.

Warto potrenować raz jednym programem raz drugim. Eksperymentuj i znajdź dla siebie idealne rozwiązanie. Nikt nie podpowie Ci lepiej od własnego ciała/organizmu.
  • 0

#18
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
bef ma rację. Idź dobrym sprawowaniem masz łatwiejsze ćwiczenia a jak już będziesz miał cięższe ćwiczenia to przejdź na weterana. Ja tak zrobiłem. Dalsze kroki są bardziej wymagające. Wszystko od ciebie zależy.
  • 0

#19
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Panowie z tą siłą to nie tak do końca bo jest jeszcze tzw. wytrzymałość siłowa. Analizując "Skazanego" wyraźnie widać, że w początkowych krokach zdobywamy podstawy czystej siły (siły o jakiej tutaj mówicie) ale w krokach pośrednich czy zaawansowanych mamy już ponadprzeciętny poziom siły wynikający z kolejnych ćwiczeń opanowywanych dzięki wytrzymałości siłowej. Mówimy tu o w pełni kontrolowanej, czystej, niczym nie zachwianej sile bo jak można nazwać kogoś kto robi pompkę na jednej ręce - silnym, a jak wykonasz tą pompkę x10, x20, x50 to jesteś wytrzymały czy raczej cholernie silny? Zdolny do użycia tej niewiarygodnej siły wielokrotnie a nawet dowolnie wielokrotnie.
  • 0

#20
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Panowie z tą siłą to nie tak do końca bo jest jeszcze tzw. wytrzymałość siłowa. Analizując "Skazanego" wyraźnie widać, że w początkowych krokach zdobywamy podstawy czystej siły (siły o jakiej tutaj mówicie) ale w krokach pośrednich czy zaawansowanych mamy już ponadprzeciętny poziom siły wynikający z kolejnych ćwiczeń opanowywanych dzięki wytrzymałości siłowej. Mówimy tu o w pełni kontrolowanej, czystej, niczym nie zachwianej sile bo jak można nazwać kogoś kto robi pompkę na jednej ręce - silnym, a jak wykonasz tą pompkę x10, x20, x50 to jesteś wytrzymały czy raczej cholernie silny? Zdolny do użycia tej niewiarygodnej siły wielokrotnie a nawet dowolnie wielokrotnie.


Witam
Czyli inaczej można to nazwać wytrzymałość beztlenowa? W której mamy zdolność do wyzwalania wysokiego poziomu siły przez długi czas inaczej 100% swoich możliwości. Bo wytrzymałość tlenowa i trening siłowy nie można ze sobą łączyć i nie można być świetnym w nich obu.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych