Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

FLAGA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Nie doczytałem nigdzie na forum o fladze. Ktoś ćwiczy??
Chciałbym być w stanie wykonać to ćwiczenie (tę pozycję?)

W CC2 jest program na dwie wersje flagi.
Muszę obczaić chudy słupek!

Mógłby ktoś podlinkować jakieś tutoriale?

Znalazłem jeden ciekawy - który nie bazuje tylko na fladze, ale proponuje kilka dodatkowych ćwiczeń pomocniczych.


  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Otóż flagę ćwiczę ja. Po kolei. Do wagi bocznej robię ćwiczenia na końcu właściwie tylko dwa.
1.Boczne wznosy nóg 3 x 3,
2. Staram się utrzymać w pozycji flagi jak najdłużej.

Dodatkowymi ćwiczeniami mogą być:
- kierownica na drążku:


- podciaganie szerokim nachwytem na drążku.

Jest jeszcze sporo innych ćwiczeń, np.

-
Oczywiście w pozycji bocznej. Unoszenie tułowia bokiem. Ja robiłem z obciążeniem.
A tu przykład jak ćwiczy:

część 1.

część 2.

MOC! Powodzenia. ;)

  • 0

#3
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Super!
Dzięki wielkie!
Może za rok lub dwa... ;)
  • 0

#4
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Aż tyle czasu to nie. Zależy na jakim etapie ćwiczeń jesteś. ;) Jak dopiero zaczynasz to trochę może zająć. ;)
  • 0

#5
kammaz04

kammaz04

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Zobacz strone Jim'a (koleś od zdjęć z CC) beastskills.com . On doskonale pokazuje progres, technikę oraz rentgen tego ćwiczenia. Jeżeli z językiem ang słabo, to na dole samym jest polska wersja tego Tutorialu.
  • 0

#6
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Zobacz strone Jim'a (koleś od zdjęć z CC) beastskills.com . On doskonale pokazuje progres, technikę oraz rentgen tego ćwiczenia. Jeżeli z językiem ang słabo, to na dole samym jest polska wersja tego Tutorialu.


Gdy opanujemy wielką szóstkę można śmiało zabierać się za flagę i inne ćwiczenia w tym stylu. Bo wiadomo flaga jest trudnym ćwiczeniem a tu musimy mieć silne mięśnie. Dobrym ćwiczeniem jest front lever jak na początek.

W drugiej książce cc2 jest opisane jakie grupy mięśniowe rozwijać do opanowania flagi
  • 0

#7
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Front lever - nie odbiega poziomem od flagi przynajmniej dla mnie jest trochę trudniejsze. ;) Obecnie robię "już" kilka sekund pełnej flagi, a front lever tylko z jedna nogą wyprostowaną i to ( z ciałem trochę załamanym). Zależy od priorytetów ćwiczącego. Założyłem sobie również, że opanuję podciąganie na jednej ręce i front lever, więc się tego trzymam. Flagę sporadycznie ćwiczę. ;) Front lever na pierwszym miejscu. ;)
  • 0

#8
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Flaga - to taki przyszłościowy zamysł... Chciałbym kiedyś.. a na początek obejrzenie tutoriali ;)
Póki co - mogę (muszę/powinienem!!)skupić się na ćwiczeniach pomocniczych! Te które są w podlinkowanym przeze mnie filmie..

Przypomniało mi się inne ćwiczenie, które też mnie interesuje: DRAGON FLAG!!

Dołączona grafika



(jak tu wstawić filmik, żeby nie pojawił się link, tylko właśnie film?)

Kano - z prawej strony pola gdzie piszesz post - tylko w trybie "new reply" jest taki niebieski telewizorek. Klikasz obok strzałkę i wybierasz YouTube. wprowadzasz tam link i jest. ;)
  • 0

#9
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ja tez proboje falgi, ale nie robie pod nia zadnych cwiczen. Staram sie ja po prostu robic co kilka dni i czekam az wyjdzie :)
  • 0

#10
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Już testuję:

http://www.youtube.com/watch?v=U2j4UYPyWYo

Jak patrzę na ćwiczenia pomocnicze, to widzę, że długa droga przede mną, żeby je wykonywać - a dopiero potem flaga..

Chyba zacznę od dragona:

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=njKXkuhY7_0

Skoro 65-letni Sly potrafi..

http://www.youtube.com/watch?v=Y7-RNJEawm8&feature=related

(Filmiki działają jak należy! Dzięki!!)

Ktoś wie, gdzie takie kółka podwójne można zakupić? Mam tylko zwykłe kółko (ab wheel). Ross Enamait też często korzysta z takich podwójnych.

(tak - wiem, można samemu zrobić, a gdzie można kupić?? :blush: )
  • 0

#11
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Na allegro kupić można. ;) Są niekiedy. ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych