Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jarek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1
Jarek

Jarek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
Siema,jestem Jarek,w grudniu kończę 21 lat.Mieszkam w centrum województwa Łódzkiego,niedługo jednak przeprowadzam się do Łodzi.
Trenuje w domu.Robię pompki na poręczach,podciąganie na drążku,ćwiczenia na brzuch,skoki na podwyższenie.Wykonuję również martwy ciąg,zarzuty czy rwania-wszystkiego masą własnego ciała się nie zrobi.
Powodzenia wszystkim w treningu!

  • 0

#2
Skowron

Skowron

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
Niestety muszę Ciebie zmartwić, wszystko da się zrobić masą własnego ciała : ). Musisz się bardziej że tak powiem zainteresować tą tematyką.

  • 0

#3
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
Tak jak mówi Skowron, ale myślę że raczej chciał Cię pocieszyć niż zmartwić! :) Twoje ciało daje Ci możliwość wykorzystania wiele sposobów treningu bez obciążenia, pokręć się po forum, może coś ciekawego znajdziesz. Możesz zawsze również zwrócić się z pytaniem do użytkowników. Tak czy inaczej, życzę wytrwałości i powodzenia!
  • 0

#4
Jarek

Jarek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
Spoko.
Jestem już nieźle zaawansowany w treningach,sporo wiem gdyż sprawdzałem to na sobie.Sposób mojego trenowania zamieszczam w innym dziale.Trening został opracowany na podstawie wielu doświadczeń na sobie.
  • 0

#5
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
Ciekawe ;) Fajnie że tu zawitałeś Jarek.
  • 0

#6
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
Ja uwazam ze da sie wszystkiego wytrenowac z masa wlasnego ciala. Jakies pomysly na przedramiona?
  • 0

#7
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
gsmt przy każdym ćwiczeniu w którym używasz rąk pracują przedramiona, kwestia co chcesz osiągnąć, jak dużą masę to musisz sięgnąć po ćwiczenia kulturystyczne a jak siłę to starczy podciąganie na drążku
  • 0

#8
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów
Do przedramion dobre są ściski lub piłka tenisowa. Ja mam ścisk everlasta i robię nim 2 serie po 100 powtórzeń. Po takim treningu mięśnie palą jak diabli. A ze "sprzętu" polecam zwykły młotek i przecinak. Pół godziny nawalania 2,5 kg młotkiem da nieźle popalić :). Można też trzepać dywany. Też nieźle daje na przedramiona.
  • 0

#9
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
@Revo no wlasnie nie da sie zrobic duzych przedramion treningiem z obiciazeniem wlasniego ciala. O ile cala reszte mozna juz jako tako wyrobic to przedramion znudowac duzych sie nie da.
@eragon3d
Ale sciskacz to juz sprzet :) a tutaj chodzi bez sprzetu
  • 0

#10
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów
Owszem, ściskacz to sprzęt ale tak samo można powiedzieć o drążku, czy ławeczce do wykonywania brzuszków. Ale jeżeli ktoś znaj jakieś ćwiczenia na siłę uścisku i wzmocnienie przedramion to ja bardzo chętnie się z nimi zapoznam :) w drugiej części książki "Skazany na trening" jest takowa metoda. Polega ona na wiszeniu na drążku i trzymaniu w uścisku ręcznika. Fajna ale jak się nie ma dostępu do drążka, który wisi wyżej niż 1,6 m nad ziemią to jest lipa, zwłaszcza w moim przypadku bo mam prawie 2 metry wzrostu i żadna futryna nie jest tak duża żebym mógł zrobić takie ćwiczenie :/. Więc jak zna ktoś inne ćwiczenia na wskazane partie mięśni to niech je zapoda :)
  • 0

#11
Skowron

Skowron

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
hm, chwileczkę, zależy nam na dużej realnej sile czy żebyśmy mieli łapy jak burnejka: ogromne i idealnie urzeźbione ? w kalistenice nie chodzi o rzeźbę ....
  • 0

#12
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
Nie wiem czmu zaraz popadasz w skrajnosci i piszesz o burnejce. Popatrzcie na ludzi trenujacych wspinaczke i ich przedramiona. Przewaznie sa duzo wieksze niz przecietnego kowalskiego i bardzo silne.
  • 0

#13
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Robiąc dużo podciągań wypracujesz równie silne przedramiona jak u wspinaczy. To chyba normalna kolej rzeczy że ktoś kto regularnie i ciężko trenuje jest bardziej umięśniony od przeciętnego kowalskiego. Z tym rozmiarem przedramion to może jest tak, że mają je wyjątkowo rozwinięte bo głównie je trenują a reszta ciała odstaje?
  • 0

#14
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
Drazek trenuje chwyt, z kolei wspinacze pracuja caly czas przedramionami pod roznymi katami i czesto robia rozne rzeczy na kilku palcach stad ich solidne przedramiona. Z tego co kiedys widzialem Zef z barbarians ma bardzo male przedramiona w stosunku do bicepsow a cwiczy nie malo.
  • 0

#15
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów
Ostatnio udało mi się w internecie znaleźć drugą część "Skazanego na trening" niestety po angielsku. Jeżeli ktoś chciałby to mogę przesłać mailem. Było tam ćwiczenie polegające na zwisaniu na drążku lecz nie trzymając go bezpośrednio ręką ale trzymając w ręce ręcznik. Bardzo dobrze wyrabia siłę uścisku i moc przedramion.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych