Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Skazany na trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Witam!

Czy ktoś ćwiczy(ł) wg treningu z książki "Skazany na trening" ?

Warto?

Autor proponuje wszystkim zaczynać od kroku pierwszego - wychodzi np. kilka miesięcy zanim zacznie się robić zwykłe pompki..
Z jednej strony strata czasu, ale z drugiej - może i ma to sens.

Jak myślicie?
  • 0

#2
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
Ja ćwicze wg. Wielkiej Szóstki, lecz niestety autor przedstawił treść w taki sposób że można ją zrozumieć różnie. Na pewno pewne jest to że nie powinniśmy się śpieszyć, skoro planujesz jeszcze pożyć kilkanaście lat, warto iść wolnym tempem i sięgać perfekcji. Dzisiaj przedstawię własny plan treningowy, zaglądnij tak za dwie godzinki, myślę że już będzie.
  • 0

#3
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Miałem kilkutygodniowy epizod, ale np 30 podciągnięć na "niskim drążku" ma się nijak do podciągnięć "w pionie"..
Niby wzmacnia się wytrzymałość itd, ale jednak inne mięśnie pracują przy horizontal pull ups a przy normalnym podciąganiu :/

Oczywiście - chętnie poczytam o Twoich treningach!
  • 0

#4
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Zapewne nijak się nie mają bo to inna pozycja ciała i inne obciążenie ale lepsze horizontal niż żadne jak w moim przypadku gdy wciąż nie mam drążka kupionego a podciągam się poręczy przy bieżni mojej żony
  • 0

#5
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
No tak... :)
Ale jeśli ktoś podciągnie się 5-10x to taki trening "kroku 1." - przyciąganie do ściany ma w ogóle sens??
  • 0

#6
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Jeszcze nie miałem okazji dorwać tej książki więc Ci nie powiem co autor ma na myśli proponując takie wg Twojego opisu łatwe ćwiczenia.
  • 0

#7
Stef

Stef

    Stef

  • Użytkownik
  • 153 postów
Z tego co wiem to chodzi mu o to aby początkujący wykonując tak banalne ćwiczenia powoli przygotowali mięśnie, ścięgna i stawy do wysiłku tak, aby nie mieli później żadnych problemów czy kontuzji.
  • 0

#8
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Średniozaawansowani też!
Podaje przykład dwóch takich właśnie.. jeden co mu się nie spieszyło i drugi koleś - doszedł do poziomu 6. czy któregoś tam i padł...
  • 0

#9
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Nie ma mocnych muszę to przeczytać bo mnie teraz zaintrygowałeś kano
  • 0

#10
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
To taki tylko przykład....
Wszystko fajnie, jak ktoś jest początkującym i zalicza progres,ale jak ktoś jest w miarę sprawny (kilka podciągnięć na drążku, kilkadziesiąt pompek, itp) i autor zaleca przez miesiąc robić takie coś:



Wiadomo, że to książka - każdy może dostosować pod siebie..
  • 0

#11
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Patrząc na to uważam, że śmiało można odpuścić pompki i przyciągnia przy ścianie, mają bardzo mały zakres ruchu i intensywność. Pozostałe pokazane ćwiczenia napewno się przydają i mają większy sens.
  • 0

#12
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
Każde ćwiczenie ma sens. Musisz po prostu to porządnie rozpracować.
  • 0

#13
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
barkes z całą pewnością, jako trener z wieloletnią praktyką, mogę Ci powiedzieć, że te dwa ćwiczenia które wskazałem, dla zdrowego, wysportowanego mężczyzny nie mają żadnego sensu, pozostałe cztery odwrotnie bardzo sensowne nawet dla zaawansowanych (oczywiście odnoszę się do pokazu na tym filmie bo być może autor książki inaczej widział ich wykonanie czego mi w tej chwili nie wiadomo)
  • 0

#14
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Nie wiem czy my się dobrze rozumiemy.
Nieistotne od czego się zacznie...

Jestem ciekawy opinii na temat tego programu. Jest jeszcze Convict Conditioning 2 - które też ma się pojawić po polsku (ciekawe kiedy - pewnie za rok..).

Jest tam sporo uzupełniających trening szczegółów :)

REVO:
przeczytaj książkę!
Np. te uginania nóg w świecy - to pierwszy stopień do wykonywania przysiadów...
Ćwiczenia same w sobie są OK, ale jak one mają się do progresu pod kątem ćwiczeń głównych - pompka jednorącz, podciąganie jednorącz, pistolet, itd..
  • 0

#15
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów

REVO:
przeczytaj książkę!


taki mam zamiar i nie mogę się doczekać, być może po lekturze będę robił głównie pompki przy ścianie :D


  • 0

#16
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
http://kalistenika.c...&pid=242#pid242 zapraszam.
  • 0

#17
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ja w tej chwili jestem w trakcie rozpracowywania kilku technik - pompek jednoracz, pistoletow, podciagniec i pompek w staniu na rekach.
W FAQ autor pisal, ze dobrze jest wprawdzie zaczynac od pierwszego poziomu, ale jesli ktos mial juz do czynienia wczesniej z treningiem moze sobie ewentualnie odpuscic pierwszy czy drugi stopien.

I tak - pistolety robilem juz wczesniej, ale 2 serie po 50 powtorzen na noge to poki co dla mnie kosmos wiec sie wrocilem do kroku 5 zeby sie wzmocnic i poki co jestem w srodku kroku 8.

Pompki cwicze od kiedy pamietam wiec zaczalem od waskich (krok 6). Jak dla mnie sa proste ale chyba posiedze na nich jeszcze z miesiac bo narazie nie mam pojecia jak mozliwe jest utrzymanie rownowagi w pompce jednoracz z tak ustawionym cialem jak w ksiazce.

Pompki w staniu na rekach - start od kroku 4 (polpompki w staniu na rekach).

Podciagniecia - zaczalem od kroku 2 bo z drazkiem zawsze mi sie najtrudniej pracowalo takze sobie powoli ten krok 2 ogarniam.

Jak bedzie jakis nowy, widoczny progres to sie pochwale :)

  • 0

#18
szymonzleszna

szymonzleszna

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
  • LokalizacjaLeszno
Witam.

Trenuję wg tej książki od 9 stycznia. Uważam, że jest fantastyczna i pełna cennych wskazówek na temat treningu.

Oto linki do postępów:

[attachment=1]
[attachment=2]
  • 0

#19
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Cześć Szymon, dzisiaj skończyłem czytać "więzienna zaprawę" i zabrałem się za planowanie pierwszych treningów. Tak patrzę na Twoje tabelki i jedno mnie zastanawia, zmieniając kolejny krok zakładasz od razu 3 serie, wydaje mi się to nie do końca zgodne z tym co autor zaleca, czyli 3 poziomy trudności od 1 do 3 serii w każdym kolejnym.
  • 0

#20
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Zaczynasz ze wszystkim od poziomu pierwszego?
Dokladasz jeszcze jakies cwiczenia do swojego planu treningowego czy ograniczasz sie tylko do tych z ksiazki?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych