Skocz do zawartości

Nasze strony:Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Zagadka dietetyczno-antropologiczna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
tm_

tm_

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 146 postów

W książce "Heban" Ryszard Kapuściński opisuje życie różnorodnych dyktatorów państw afrykańskich (np. Idi Amin), którzy jako dzieci cierpieli głód, ale mimo to wyrośli na potężnych ludzi (Idi Amin ważył ok. 100 kg przy wzroście ponad 190 cm). Z drugiej zaś strony opisuje również przypadki głodujących i nie mających stałego dostępu do wody ludzi, którzy wyglądali jak ludzkie szkielety.

 

Moje pytanie brzmi: co sprawia, że jedni Afrykańczycy rosną do ogromnych rozmiarów pomimo głodu, a inni są jedynie workiem z kośćmi?

 

I na koniec ciekawostka: legendarny Maxick wg Courta Saldo, syna Monte Saldo (menedżera Maxicka) jadł mniej nie tylko od siłaczy z jego czasów, ale nawet mniej od przeciętnych ludzi. Co prawda mierzył on tylko 163 cm, ale podpinam tę historię do pytania powyżej.

 

Jakby co to ja nie mam pojęcia, szukam odpowiedzi.


Użytkownik tm_ edytował ten post 24 sierpnia 2019 - 20:39

  • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych