Skocz do zawartości

Nasze strony:

Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pompki - co robię źle?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

alexmde

alexmde

Member

• Użytkownik
  • 23 postów

Hej

Tutaj link z moimi pompkami - czuje, że dolny odcinek plecow jest za nisko, ale jakkolwiek bym sie nie wygial to nie potrafie miec tam prostej linii. Dodatkowo nienaturalne jakos dla mnie jest spinanie brzucha i posladkow... Jakies opinie?

https://www.youtube....?v=bkVxwSNXxrQ

Użytkownik alexmde edytował ten post 03 kwiecień 2018 - 12:26

• 0

JamesFranek

JamesFranek

Advanced Member

• Bywalec
  • 1116 postów

https://www.youtube....eature=youtu.be

Wrzucam jeszcze raz bo u mnie jest error po kliknięciu.

Na początku w górnej fazie jest jeszcze w miarę ok, ale im niżej tym bardziej ucieka Ci miednica do przodopochylenia co nie jest zdrowe. Jak się nauczysz to nie musisz spinać brzucha i pośladków, wystarczy trzymanie brzuchem, ale to wymaga trochę praktyki. 

Nie ma że jest to dla Ciebie nienaturalne to nie robię. Ustaw się do pozycji pompki, wywiń miednicę do pozycji neutralnej, napnij pośladki jednocześnie biorąc głęboki wdech do przepony (brzuch się powinien powiększyć), napnij brzuch i zacznij schodzić w dół. Nawet jak to wszystko zastosujesz to możliwe, że z początku i tak będzie to występowało więc możesz spróbować robić wolno fazę negatywną i wyczuć moment w którym zaczyna Ci się zawijać miednica, w tym momencie (a raczej tuż przed tym zanim to nastąpi) robisz 2-sek pauzy, upewniasz się że wszystko jest napięte i pogłębisz pompkę. 

Ważne są takie małe rzeczy jak np. oddychanie, wdech robisz na górze i trzymasz to powietrze razem z brzuchem, wypuszczasz idąc w górę (nie puszczając brzucha), i niekoniecznie w każdym powtórzeniu, możesz robić wdech co 2 czy 3.

Jak bym się chciał przyczepić to przyczepiłbym się do szerokości rozstawu rąk, co warunkuje szerokie prowadzenie łokci, jak byś dał dłonie węziej i niżej bliżej brzucha to lędźwie miałyby łatwiej. 

• 0

Bueno

Bueno

May the force be with you!

• Bywalec
  • 313 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Zastosuj te porady i powinno być git :) Jak nie ogarniasz angielskiego to idzie wyłapać jaką sylwetkę trzeba przyjąć lub czego unikać bo są strzałki, krzyżyki, fajki itd ;]

• 0

giphy.gif

alexmde

alexmde

Member

• Użytkownik
  • 23 postów

Dzieki. Ciagle mam problem z 'arching the back', mimo ze spinam brzuch to posladkow jakos nie umiem tak wywinąć jak na filmiku. I jak do tego ma dojsc oddychanie przeponą to robi się tego za duzo i wszystko sie sypie. Niesamowicie mnie to wkurza, bo to tak proste cwiczenie a te plecy mi po prostu nieswiadomie spadaja :/

• 0

JamesFranek

JamesFranek

Advanced Member

• Bywalec
  • 1116 postów

Spokojnie, wszystko w swoim czasie, akurat pompki możesz sobie robić kiedy Cię najdzie ochota, w domu, w szkole :D mam na myśli, to że możesz je praktykować, nie dużo, kilka powtórzeń, nie męczyć się, ale wpajać dobre nawyki, uczyć się kontrolować co trzeba i o wszystkim pamiętać. Jak nie ogarniasz trzymania pośladków i brzucha to rób to sobie od tak, na co dzień, takie ustawienie miednicy, napięcie pośladków, brzucha i wzięcie oddechu w przeponę i tak kilka razy. I jeszcze jedna rada, staraj się kończyć serię pompek jak zauważasz, że technika pada, a nie siła. No i warto sobie z tego zrobić nawyk bo trenujesz też z ciężarami i tam rozluźnienia jest o wiele bardziej niebezpieczne niż w kalistenice.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych